Jump to content

Arabama insan çarptı !

xanatoliax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben ülkenin halinden hiç memnun değilim , memnun olanın da ya vicdanı yok yada ihalesi çok kanaatindeyim.

Bu çok ayıp bir suçlama  size memnun olmayan şudur budur dese ne yapacaksınız.

Memnun olmayanlar kasımda seçim var oyunu kullanır kendini memnun edecet partiye oy verir..

Sizin gibi düşünmeyeni vicdan ile ihale almakla suçlamak hem size yakışmaz hemde demokrasi dışı olur. Haksız mıyım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet normal bir şekilde duygusunu ifade etmiş. Az kaldı mahşere görecem aklayanları :)

Duygunuzu ifade etmeyi sizin gibi düşünmeyenlere hakaret etmeden yapamıyorsunuz yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Duygusunu ifade etmesi hakarete çekerseniz gelir. Ayrıca ben hiç bir siyasi sözümde vs hakaret etmem. Ama siz oy verdiğiniz partidekiler hakaret ettiğinde bu şekilde ses çıkarıyor musunuz tartışılır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kim ki bu ülkede insanların görgülü düşünceli ve vicdanlı olduğunu düşünüyorsa ya dünyada başka bir yer görmemiş, ya gözleri görmüyor kulakları duymuyor, ya da başka hesapları var..

kısa ve net.

kimse "türkün türke propagandası"nı yapmasın.

hal-i pürmelalimiz bu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kim ki bu ülkede insanların görgülü düşünceli ve vicdanlı olduğunu düşünüyorsa ya dünyada başka bir yer görmemiş, ya gözleri görmüyor kulakları duymuyor, ya da başka hesapları var..

Bilemiyorum tüm dünyanın aldığından fazla mülteci kabul etmiş bir ülke bu.. açık kapı politikası sayesinde 2.000 milyon mülteci hayata tutundu...

Bu eşsiz bir örnektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne alakası var ülke insanı ile devlet politikasının?

bi almanya fransa'ya bakın bakalım onyıllarca kaç kişi almışlar.

ayrıca insanlar türkiye'yi geçiş yeri olarak kullanıyor. bu her gelenin türkiye'de kaldığı ya da kalacağu anlamına gelmiyor.

kıyıya vuranlardan belli zaten durum..

ama bir insan türkiye'de kalmayı göze almışsa düşünün artık ne kadar zor durumda olduğunu.

normalde bağlasan kimse durmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet yanlış duymadınız dostlar , şaka gibi ama tam bir yolu dönerken yola atlayan bir insan sağ arka kapıdan çarptı aracıma ve çizik ve göçüge sebep oldu :( vokumla düzelir belki ama çizikte baya boya kalktı . Bu nasıl bir ülke nasıl bir kültür ben anlamadım anlayan varsa beri gelsin.

Öncelikle; çarpan kişi kasıtlı olarak mı çarptı? Bu en önemli ayrıntıyı belirtmemişsiniz. Bence kasıtlı veya ona yakın birşeyler cunku yıllar önce Bursa'da Peugeot'umla dediğin gibi yolu dönerken (çünkü o esnada hız düşük oluyor) bir insan yan kapıya kasıtlı olarak tekme attı. Kasıtlı cunku darbe anında bağırış sesi duymuştum, gece ve yağışlıydı, bir de tekme atarken görmediğim için arabayı durdurup hesap sormadım,  park ettikten sonra tekme göçüğünü fark ettim. Eğer tekme attığını olay anında fark etseydim yan koltukta arkadaşım da vardı inip bir güzel hesap sorardım ve büyük ihtimalle tutanak falan tutmadan hesabı orada kapardım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama bir insan türkiye'de kalmayı göze almışsa düşünün artık ne kadar zor durumda olduğunu.

normalde bağlasan kimse durmaz..

bir insan ülkesinden neden bu kadar nefret eder anlamak cidden zor.

Ama sandığıınız gibi değil durum. Türkiye artık tersine beyin göçünün yaşandığı insanların yaşamak istediği bir ülke. Son 3 yılda 562 bilim insanı türkiye dönüş yaptı.

http://www.sabah.com.tr/teknoloji/2015/04/26/tersine-beyin-gocu-hiz-kazandi

Buda yetmez türkiye şu an yabancıların ev alıp yerleştiği bir ülke didim başka olmak üzere artık neredeyse iki dilli yaşadığımız bölgeler oluştu.

Yeni Zelanda'dan Kenya'ya kadar 89 ülkenin vatandaşı, bugüne kadar Türkiye'de 76 ilde 111 bin 194 adet taşınmaz edindi

http://www.posta.com.tr/ekonomi/HaberDetay/Yabancilar-Turkiye-ye-yerlesiyor.htm?ArticleID=86215

İdeolojiniz sizleri öylesine kör ediyorki.. önünüzü bile göremiyorsunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu dediğinizden siz de bir pay çıkarmalısınız bence
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle şunu belirteyim suriyeden gelenler Türkiye için değil kendini guvenli ortama almak için geldi. Sonraki amaçları almanyaya kadar gitmek ki şuan durum bu hali aldi. suriyelilere göre olayın bir nedeni ve sebebi ülkemiz diğer nedeni esat. Bunu nerden biliyorum yardim islerinde insanlarla mubbet ediyoz. Kısaca olayin detayı belli ama gerek yok yazmayada. Arkadas ulkesinden nefret etmiyor bir zaman acilim diye ulke bayragi aciyoz diye dayak yiyenleride gorduk.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ideolojinin kimi kör ettiği çok net ortada:)) (bu arada o "ki"ayrı yazılır:)

kuhn'u mudahale etmesem bilmeyenlere tarih felsefecisi diye yutturacak adamsınız iki kırpık bilgi ile.

cımbızlama ustası sizi ciddiye almıyorum kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilemiyorum tüm dünyanın aldığından fazla mülteci kabul etmiş bir ülke bu.. açık kapı politikası sayesinde 2.000 milyon mülteci hayata tutundu...

Bu eşsiz bir örnektir.

sizin açık kapı politikası dediğiniz şey insanları alıp devletin kontrol altında tutarak kendı ımkanlarıyla onlara bakması mı?

yoksa türkiyenin 4 bir tarafına yayılmalarına izin verip yarısının sokaklarda dilenerek gene biz halkın verdikleriyle geçinmesi, yarısınında sömürmeyi seven kan içici türk patronlarının yanında sigortasız aylık 500-600 liraya çalıştırılması mı oluyor?

mükemmel ülke ekonomisinde bakın dolar 3 lirayıda gördü, seçime kadar 3,5 olur. zat-ı şahaneleride 235 milyar dolarını ülkeye sokar artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hm benim insan çarpmasıyla ilgili sorum güme gitti galiba

Sahilde ölen Suriyeli çocuğun etkisiyle mi, konu Türkiye'deki hayat şartlarına gelmiş gibi.

O konuda yorum yapmam gerekirse:

Geçenlerde TVde İzmir'de meydanda toplanan Suriyeliler haberi çıkmıştı. Haberde suriyelilere " nereye gitmek istiyorsunuz" diye soruluyordu cevap tereddütsüz "Almanya" (!) Ondan önce de bir makalede Suriyelilerin Türkiye'yi bir geçiş yolu olarak kullandığı ve hedeflerinin Avrupa olduğu yazılıydı.

Gerçekleştirilemeyecek bir hayal tabi ki. Almanya'da 1 sene kalmış biri olarak kesinlikle diyebilirim ki hiçbir Avrupa ülkesi tek Suriyeliyi bile kabul etmez.

Geçen sene Almanya'dan tatile gelen almancı komşumuzun 19 yaşındaki çocuğu bana şöyle birşey demişti ki çok acı koydu bana: "Türkiye sadece yazın gelinecek yer. Yazın gezme açısından iyi..." 80'ler ve 90'larda Almanya'da Hans'ın ülkesinden bıkıp Türkiye'ye kesin dönüş yapan onbinlerce vatandaşımız vardı, artık kimse dönmediği gibi böyle acı şeyler söylüyor. Ancak almancıların büyük coğunluğunun sağlam kumaş olmadığını da hesaba katmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir insan ülkesinden neden bu kadar nefret eder anlamak cidden zor.

Ama sandığıınız gibi değil durum. Türkiye artık tersine beyin göçünün yaşandığı insanların yaşamak istediği bir ülke. Son 3 yılda 562 bilim insanı türkiye dönüş yaptı.

http://www.sabah.com.tr/teknoloji/2015/04/26/tersine-beyin-gocu-hiz-kazandi

Buda yetmez türkiye şu an yabancıların ev alıp yerleştiği bir ülke didim başka olmak üzere artık neredeyse iki dilli yaşadığımız bölgeler oluştu.

Yeni Zelanda'dan Kenya'ya kadar 89 ülkenin vatandaşı, bugüne kadar Türkiye'de 76 ilde 111 bin 194 adet taşınmaz edindi

http://www.posta.com.tr/ekonomi/HaberDetay/Yabancilar-Turkiye-ye-yerlesiyor.htm?ArticleID=86215

Bahsettiğiniz bilim insanları, afrikada açlıktan ölmemek için ülkemize gelmiş karın tokluğuna çalışan, beyazıt'da hanların içine günlüğü 30 iradan 15-20 kışı bır odanın içinde yaşatan SAATBİLİMCİLER galiba..?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zat-ı şahaneleride 235 milyar dolarını ülkeye sokar artık

Bu zatı şahane kim bilmiyorum ama en azından şunu biliyoruz :)

bu kadar para aşağı yukarı 70 tır yapar. Bu parayı dışarda nerede saklamış olabilir.

Dünyanın en değerli markaları listesine var 2015 yılının

- Apple - 145,3 milyar dolar

2- Microsoft - 69,3 milyar dolar

3- Google - 65,6 milyar dolar

4- Coca-Cola - 56 milyar dolar

5- IBM - 49,8 milyar dolar

6- McDonald's - 39,5 milyar dolar

7- Samsung - 37,9 milyar dolar

8- Toyota - 37,8 milyar dolar

9- General Electric - 37,5 milyar dolar

10- Facebook - 36,5 milyar dolar

Bunların tümünü satın alabilecek bir servet yaptı diyorsunuz

Türkiyedi ilk 100 şirketin hepsini birden alıyor yani :)))

Ve siz bu gizli bilgiye sahip oldunuz ve biz bunu cidde alıp sizinle tartışmalıyız öylemi...

Bu forumun komiği sen oluyorsun sanırım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 milyonun tutunduğu eşsiz örneğinizi unutup yanıtlamayarak , son yazdığıma verdiğiniz cevapla stand-up zekanıza yetısmemız mumkun mu hıc? 

zaten burda herkes yanlış yazıyor, sızde doğrucu mahmut oluyorsunuz he? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ülkenin gerçeklerini söylemek ülkeden nefret etmek değildir.

Aynı şekilde farklı şekilde polyanacı olarak gerçekleri görenleri körlükle suçlamak asıl körlüktür.

Dolar almış başını gidiyor, zamlar üstüste geliyor, enflasyon deseniz fena. Yapılan zamcıklar geçinmeyi sağlayabiliyor mu? Elit yandaş tabaka tabiki bu durumdan etkilenmez.

Yabancı turistler ülkeye gelmiyor terörist olaylar yüzünden. 7 haziranda hiç birşey yokken, ertesi gün bir anda başladı. Ülkenin doğusundan batısına tüm ülke yangın yeri.

Ülkede Yaşam GÜVENLİĞİ yok, uluslararası verilerde refah seviyesinde sonlardayız, mutluluk endeksinde de sonlardayız, insana saygıda sonlardayız, ama benzine zamda 1.yiz, alt tabakaya vergiyi bindirmede 1.yiz, gerek ticari gerekse siyasi AHLAKSIZLIKta 1 yiz.

Çiftçiye değer verilen, vatandaşın dinlenildiği, kadınların dışarıda lokantada yemek yiyebşlmesini, seçme ve seçilme hakkını bizzat veren Atatürk döneminden, uçak yaptığımız dönemden herşeyi eti, buğdayı bile ithal ettiğimiz, kadınlara verilen değerin olmadığı, milletin ETNİK VE MEZHEPSEL olarak bölündüğü ülkeye... O kadar şehit verilirken kendi canları yanmadığı için ohal ilan etmeyen kukla siyasilere... Neredeeeen nereye.ç

Polyanacılığı bırakın, gerçeklerle yüzleşin lütfen.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dünyanın en değerli markaları listesine var 2015 yılının

1 - Apple - 145,3 milyar dolar

CNBC Temmuz haberine göre apple'ın nakit rezervi $203 Milyar.

Link: http://www.cnbc.com/2015/07/21/just-how-much-cash-does-apple-have.html

Aradaki fark az olsa göndermezdim fakat yaklaşık $58 Milyarlık fark var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...