Jump to content

Vestel elektrikli otomobil için şarj cihazı geliştirdi


Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Türk teknoloji firması Vestel, IFA 2015 Berlin Tüketici Elektroniği Fuarı'nda yeni ürünlerini sergilemeye başladı.

 

Fuarda 3 bin metrekare genişliğinde bir alan kuran şirket, özellikle akıllı ev ve akıllı şehir ürünlerine ağırlık veriyor.

Fuarda basın mensuplarıyla bir araya gelen Vestel CEO'su Turan Erdoğan son yıllarda yaptıkları Ar-Ge çalışmalarının meyvesini almaya başladıklarını belirtti. Turan Erdoğan, Vestel'in yeni dönemde nesnelerin interneti konseptine uygun "Smart Home" (akıllı ev) ve "Smart City" (akıllı şehir) ürünlerine yoğunlaşacaklarını ifade etti.

 

Vestel elektrikli araba için şarj ünitesi geliştirdi

 

Fuar alanında Vestel "Elektrikli Araba Şarj Cihazı"nı tanıttı. Mobil cihazlar ve TV üzerinden kontrol edilebilen cihaz elektrikli arabaların şarj edilmesini sağlıyor. Ünitede ayrıca aracın durumu hakkında da bilgi veriliyor. Elektrikli araba şarj cihazının prototip aşamasında olduğunu belirten Turan Erdoğan, sipariş gelmesi durumunda hemen üretime geçebileceklerini ifade etti.

Kaynak :http://www.zaman.com.tr/teknoloji_vestel-elektrikli-otomobil-icin-sarj-cihazi-gelistirdi_2314683.html

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskiden vestel ürünleriyle dalga geçilirdi... sonra ya fena değil demeye başladık.

 

ABD pazarına tv satınca noluyor yahu dedik.

 

Vestel global bir marka olursa şaşırmayalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vestel eskiden kaliteli bir firma değildi fakat el değiştirmesi sonucu çok güzel bir firma oldu. Sattığı ürünlerde ortada en düşük finlux, regal, telefunken vb markalarda vestele ait. Satışları oldukça iyi ön yargıyı kıran alıyor.Ama şu bir gerçek yerli ürünler ne kadar çoğalır ve satışları artarsa bizim için çok iyi. Vestelin en basiti telefon üretmesi ikinci yerli üreticimiz olan sunny firmasınıda tetikledi. Bu tarz yenilikler rekabeti artırır ve ülkemiz kazanır. 

  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...