Jump to content

LPG Performansı - Hangi Firmadan Gaz Alıyorsunuz?

cemkorkut
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forumu inceleyince böyle bir eksiklik olduğunu gördüm. Birbirimize beğendiğimiz firmaları gaz fiyatlarını vb paylaşabiliriz diye düşünüyorum. Ben şahsen kilometre performansı konusunda gazların ciddi bir etkisi olduğunu yaşayarak gördüm. Şimdilik Petrol Ofisi'nden oldukça memnumum. Aygaz'ı ise tavsiye etmiyorum.

Gaz aldığım yer Ankara Samsun Yolu - Oran/Çankaya çıkışından önceki Petrol Ofisi. LT fiyat 2,09 TL.

Hemen yanındaki Aygaz'da fiyat 1,89 TL. Ama performans kötü olduğu için Petrol Ofisi daha uyguna geliyor.

Doğukent Bulvarı - Natavega yakınındaki BP'nin de LPG performansı fena değil. Fiyat 2.39 TL.

Güncelleme Tarihi: 06.09.2015

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbuldayım en ucuz nerede görsem oradan alıyorum ama Aygaz daha iyi geldi diğerlerine göre ancak fiyatı biraz daha fazla. İstanbul cevizlibağda PO var dün 1.95 den doldurdum Florya tarafında hatırlayamadığım isimli bir yerde 1.89-1.92 arası sürekli yolum düşerse oradan alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbuldayım en ucuz nerede görsem oradan alıyorum ama Aygaz daha iyi geldi diğerlerine göre ancak fiyatı biraz daha fazla. İstanbul cevizlibağda PO var dün 1.95 den doldurdum Florya tarafında hatırlayamadığım isimli bir yerde 1.89-1.92 arası sürekli yolum düşerse oradan alıyorum.

Hocam LPG'yi takarken usta da en ucuz nerden alırsan öyle al hepsi aynı yerden alıyorlar demişti ama kullanırken kendisini hisettiriyor. aygazdan alınca aynı miktarda gaz ile daha az gidiyor araba. dolayısıyla ne kadar ucuz olursa olsun km'de po'da 20-22 kuruş iken, aygaz'da 30 kuruşa çıkıyor bu maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben performans farklılığı duymadım hiçbirinde şuana kadar belkide İstanbul da durum böyledir BP PO ve Aygaz dan alıyorum hep çok zor kalmadıkça bilinmedik marka vs almamaya özen gösteriyorum. Benzinde sıkıntı çıktığını su karıştırdıklarını gözle gördüm ama gazda sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Petrol istasyonu üzerinden lpg seçimi yapıyorsan bu bir hata. Lpg yi marka üzerinden değerlendirmek gerekli. Şöyleki servisimin tavsiyesi tek tip gaz kullanmam yönündeydi. Ben bunu neyle başlarsan onunla devam et şeklinde algılayarak çok ucuz olmayan orta ücretli bir marka arayışına girdim. Gözlemlerim sonucu total gaz da karar kıldım. Ancak konya merkezde girdiğim bir total istasyonunda marka sorusuna kon gaz cevabını alınca aynı istasyonda farklı marka olduğunu öğrendikten sonra daha dikkatli davranmaya başladım. Bilmediğim ancak aynı istasyondan gaz almadan önce mutlaka marka sorarım total ise alırım. 2 yıldır kullanırım gayet memnunum. Litre fiyatını önemsemem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Petrol istasyonu üzerinden lpg seçimi yapıyorsan bu bir hata. Lpg yi marka üzerinden değerlendirmek gerekli. Şöyleki servisimin tavsiyesi tek tip gaz kullanmam yönündeydi. Ben bunu neyle başlarsan onunla devam et şeklinde algılayarak çok ucuz olmayan orta ücretli bir marka arayışına girdim. Gözlemlerim sonucu total gaz da karar kıldım. Ancak konya merkezde girdiğim bir total istasyonunda marka sorusuna kon gaz cevabını alınca aynı istasyonda farklı marka olduğunu öğrendikten sonra daha dikkatli davranmaya başladım. Bilmediğim ancak aynı istasyondan gaz almadan önce mutlaka marka sorarım total ise alırım. 2 yıldır kullanırım gayet memnunum. Litre fiyatını önemsemem.

Aldığım yer PO, sattıkları gazda PO/gaz. Hemen yanında direkt Aygaz istasyonu var memnun değilim. 

Total evime çok yakın ve fiyatı da daha uygun. onu da deneyeceğim. tek tip gaz, tek tip yakıt vb bir tavsiye daha önce duymamıştım. tasarrufta etkisi olur mu bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aldığım yer PO, sattıkları gazda PO/gaz. Hemen yanında direkt Aygaz istasyonu var memnun değilim.

Total evime çok yakın ve fiyatı da daha uygun. onu da deneyeceğim. tek tip gaz, tek tip yakıt vb bir tavsiye daha önce duymamıştım. tasarrufta etkisi olur mu bilemiyorum.

tasarruftan önce araç motorunun sağlığı bence tek tip gaz kullanmaya başladığımdan bu yana motor rahat bir şekilde çalışıyor ve çekiyor. Tabi doğru gazı bulmak şartıyla.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tasarruftan önce araç motorunun sağlığı bence tek tip gaz kullanmaya başladığımdan bu yana motor rahat bir şekilde çalışıyor ve çekiyor. Tabi doğru gazı bulmak şartıyla.

şimdilik anlayamayacağım sanırım ben. ilk kontrolde ortaya çıkacak sanırım en erken doğru gaz kullanıp kullanmadığım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her gaz deneme öncesi depodaki gazı kırmızıya kadar tüketmeli ardından denenecek gaz fazla değil 1/3 depo doldurulmalı bu benim kendim için ayarladığım bir miktar bu miktar anlayabilmem için yeterli. Olduda gaz kalitesiz çıktı o zamanda harcamam gereken çok miktarda kalitesiz gaz olmamış olur depoda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her gaz deneme öncesi depodaki gazı kırmızıya kadar tüketmeli ardından denenecek gaz fazla değil 1/3 depo doldurulmalı bu benim kendim için ayarladığım bir miktar bu miktar anlayabilmem için yeterli. Olduda gaz kalitesiz çıktı o zamanda harcamam gereken çok miktarda kalitesiz gaz olmamış olur depoda.

tavsiye için çok teşekkür ederim. bunu deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet mantıklı bir taktikmiş :) LPG cidden sadece benzinliğin hangi marka olduğuna bakmak yetmiyor satılan gazın alındığı dağıtıcı çok önemli. Şu aralar AYGAZ kampanyalı OPET istasyonları görüyorum bolca 1,98 krş tan satış yapıyorlar şimdi cem arkadaşın dediğine bakılırsa acaba kampanya yaparken kaliteden ödün mü verdiler diye düşünmeye başladım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sahsen bp ve shell.

geçen bi mecbur kaldım ve uygun fiyatlı (2 tl altı) total'den bi deniim dedim artık psikolojik mi değil mi bilemedim ama araba yerine cakılmış gibiydi. total de aslında öyle kötü bir marka değil, saçma sapan benzincilerle karıştırılmasın ama bilemedim yani bana kalırsa çok kötüydü..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sahsen bp ve shell.

geçen bi mecbur kaldım ve uygun fiyatlı (2 tl altı) total'den bi deniim dedim artık psikolojik mi değil mi bilemedim ama araba yerine cakılmış gibiydi. total de aslında öyle kötü bir marka değil, saçma sapan benzincilerle karıştırılmasın ama bilemedim yani bana kalırsa çok kötüydü..

o halde hocam tüm gazlar aynıdır en ucuzu alın efsanesi çöküyor sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o halde hocam tüm gazlar aynıdır en ucuzu alın efsanesi çöküyor sanırım. :)

o efsane tofaş ve eski model renault, ford ve fiat lar için hala geçerli. Kara düzen motora kara düzen lpg ama mazda eski yeni farketmiyor kara düzen lpg iyi gelmiyor motora.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bende lpg'yi sürekli totalden alıyorum ve çok memnunum farklı yerlerden de aldım ama motor arıza ışığı yanıyor Total'den gaz alınca ışık artık devreye girmiyor girse bile çok kısa sürede devreden çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben Shell den alıyorum mecbur kalınca 1_2 kez bp den aldım şimdilik bir sorun yaşamadım fakat Shell ve bp de gaz pahalı yinede almaya devam edicem herhalde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önce de dedim tekrar edeyim shell bence gayet iyi. hele ki ankara dikmen'inde iki durak uzağımda yeri değişen shell'i kendisi ilketiyor ki gayetlen memnunum. 

bi de anlamadığım hep şuydu güya 37 litrelik depo neredeyse boşken en fazla 24-25 litre alında tırlamaya başlıyordu ama geçen bu shell'den ilk aldığımda 32 litreye kadar çıktı arkadaşa doldur demiştim ama korktum durdurdum. abi daha da alır dedi ama alışık olmadığım bir durum olduğu için tırstım.

sebebini sorunca da makineler yeni ve güçlü dedi eleman.  yani bilemedim hani bi iki litre farkeden gördüm de 10 litre fazla alıp tırlamayan istasyon görmemiştim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bazı benzin istasyonları pompa basınç ayarını değiştiriyorlar fulle deyince daha fazla gaz satmak için 30 lt lik depoya fazla basınçtan dolayı gazı sıkıştırmak suretiyle atıyorum 50 lt gaz koyuyorlar buna cok dikkat etmek gerek cok riskli bir durum en iyisi fulle demeden mesela şu kadar koy demek lazım bide bana söylenen tırtlatma yaptırma dediler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...