Jump to content

2012 Model Mazda 3'ün Garantisini Uzatmalı mıyım?

emr4434
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

"İlgili konu bulamadığım için buraya açtım eğer ait olduğu bir yer varsa lütfen taşır mısınız."

Arkadaşlar, 2012 model Mazda 3 aracımı alalı 1 ay oldu ve bayi ile araç için görüştüğümüzde garanti süresinin dolmasına çok az bir zaman kaldığını isterseniz 750 TL karşılığında +2 yıl garanti daha ekleyebileceklerini söylediler. 

- Sizce bu garanti uzatma işlemi gerçekten o parayı vermeye değer mi?

- Yıl sonuna doğru aracıma LPG uygulamayı düşünüyorum, acaba eğer uzatırsam garantiden sadece motor kısmımı devre dışı kalır?

Teşekkürler, Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla cok sıkıntılı bi soru, tebrikler:))

kız arkadaşım ve babası 7 yıldır kasko yapıp tek bir kazaya bile karışmadılar:) toplam verdikleri para sıfır bi b segmenti araba araba almaya yeterdi herhalde:)

ama işte güvenlik satıyor adamlar... bu yüzden fıtratları yüksek..

ama kendi başımdan geçen bi olay anlatayım;

zamanında 2006 model focus'uma 2008 yılında kasko yaptırmıştım. ödediğim para 1800 tl gibi bişeydi yanılmıyorsam ama 4500 tl gibi bi bir motosiklet kazasına karışmışti garibim kapıda dururken. bir kurye virajda hızını alamayıp sağ tarafı komple göçertmişti.. motorcuyu bulamadık tabi..

o yüzden kasko işi falan biraz da bu durumlar için şart gibi bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla cok sıkıntılı bi soru, tebrikler:))

kız arkadaşım ve babası 7 yıldır kasko yapıp tek bir kazaya bile karışmadılar:) toplam verdikleri para sıfır bi b segmenti araba araba almaya yeterdi herhalde:)

ama işte güvenlik satıyor adamlar... bu yüzden fıtratları yüksek..

ama kendi başımdan geçen bi olay anlatayım;

zamanında 2006 model focus'uma 2008 yılında kasko yaptırmıştım. ödediğim para 1800 tl gibi bişeydi yanılmıyorsam ama 4500 tl gibi bi bir motosiklet kazasına karışmışti garibim kapıda dururken. bir kurye virajda hızını alamayıp sağ tarafı komple göçertmişti.. motorcuyu bulamadık tabi..

o yüzden kasko işi falan biraz da bu durumlar için şart gibi bilemiyorum.

Valla haklısın kaskonun psikolojik durumu çok fazla.. Boşa ödedim dediğin bir yıllık kasko ücretine mi üzüleceksin yoksa kazasız bir yıl geçirdiğine mi sevineceksin :)

Ama istanbul gibi birr şehir de çok gerekli çünkü ilginç şoför çok var ve her an bir doğal afet, terör veya hırsızlıkla karşılaşabilirsin. (ALLAH kimsenin başına vermesin İNŞALLAH)

Lpg takarsanız, komple devre dışı kalır.

Bunu öğrendiğim iyi oldu çünkü daha çok yeni ve Hyundai i10 dan sonra mazda 3 e binince sanki yıllarca hiç satmak istemeyeceğim bir araca sahibim gibi hissediyorum. Uzun yıllar binince de mecbur LPG uygulamam gerek çünkü hem istanbul içinde hemde ş.arası yollarda (ailece gezmeyi fazlası ile seviyoruz :) ) rahat rahat binmek istiyorum.

O zaman bu hesaba göre LPG bana şimdide 750 TL tasarruf yaptırdı bile :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg takarsanız, komple devre dışı kalır.

LPG takılacağına göre garantiden çıkar.

Ama Lpg taktıracağınız yer, ayrı bir garanti verir mi ? Sorgulamak, araştırmak lazım. 

Lpg-Montaj sonrası, lpg ve montajdan kaynaklı arıza ve hasarları karşılayan garantiler var sanki.

Sigorta şirketleri Lpg poliçesi çıkarsalar, yok satarlar herhalde. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama Lpg taktıracağınız yer, ayrı bir garanti verir mi ? Sorgulamak, araştırmak lazım. 

Lpg-Montaj sonrası, lpg ve montajdan kaynaklı arıza ve hasarları karşılayan garantiler var sanki.

Sigorta şirketleri Lpg poliçesi çıkarsalar, yok satarlar herhalde. :D

Gerçekten de öyle :)

Ben forumda cemkorkut nickli arkadaşın uyguladığı VİALLE LPG kitini düşünüyorum 2 yıl motor ve montaj garantisi veriyorlarmış, Cem arkadaşın yazdığına göre kendi kaskosuna ekletmiş.. Herhalde hem kasko hemde montajı yapan servisin garaantileri bizi koruyacaktır. Daha da korunmazsak başımıza gelecek varmış deriz artık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...