Jump to content
mazda pilotu

Cam Fıskiyesi Hortumu Tüm Kaputun Altını Islatmış ! Otomobil Çalışmıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda pilotu    12
mazda pilotu

ön camı temizlemek için fıskiyeyi çalıştırdım.su gelmiyordu kaputu açıp içine baktığımda fıskiye hortumu çıkmıştı ve su kaputun içini ıslatmıştı ondan sonra araba stop edip birdaha çalışmadı.sebebi ne olabilir.bilgisi olan paylaşabilirmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca    212
Semih Uluca

Su nereye doğru gitmiş bilgi verirmisiniz ? kurumasını bekleyin tamamen marşa basmayın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
iskambil77    72
iskambil77

Öncelikle cam suyunun bileşimini öğren. Donmayan cinsten bir kimyasal cam suyu ise bir yerde kısa devre sonucu bağlantılardan birinin yanmasına, bir yada birden fazla sigortanın yanmasına sebep olmuş olabilir. Örneğin benim alarmın sesini sağlayan akü yanındaki o kırmızı top şeklindeki ses cihazının bahlantısının birisini çıkardığımda alarm susuyor ancak ateşlemede yapmıyor marş bastığı halde. Bu da aracın ateşleme bağlantılarının ne kadar hassas bir hattan oluştuğuna bir örnek. Tüm sigortaları ve suyun etkilediği bağlantı noktalarını kontrol et derim. Sorunu bulmadan marşa basman kıvılcıma yada akünün hızla boşalmasına sebep olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazda pilotu    12
mazda pilotu

valla çok uğraştım marşıda yordum epey.malesef çalışmadı.su kaput içi sol tarafını ıslatmış.karbiratör,hava filtresi falan ıslanmıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir

Kaputu açıp kurumasını beklemekten başka çareniz yok. Akü kutup başını sökseniz iyi olur bu durumda, daha fazla kısa devre olmaması için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazda pilotu    12
mazda pilotu

bujiler ve buji kabloları değiştirdim çalıştı.4 buji 30 tl kabloları 55 tl işçilik 35 tl

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
blanebate    33
blanebate

4 buji söküp 35 tl alan insan için söyleyecek söz bulamıyorum yuh yani

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.