Jump to content

Masamichi Kogai: Yeni Rotary Motorumuz İçin Bir Ekibimiz Heyecanla Çalışıyor


Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda, katılaşan emisyon mevzuatlarını karşılayamamaktan dolayı, efsane RX serisi wankel motorlu spor araçlarının üretimine 2012 yılında son vermişti. Geliştirilen turbo beslemeli yeni prototipte de başarı sağlanamayıp, rotary motorlu araç üretimine son verilmişti.

Frankfurt Motor Show'da, Autocar dergisi Mazda Ceo'su Masamichi Kogai'ne, Mazda'nın rotary motor ile ilgili planlarını soruyor.

 

Masamichi Kogai; rotary motorda, günümüz pistonlu motorlarındaki çağdaş emisyon değerlerinin yakalanması için bir araştırma grubu kurduklarını ve şevkle çalışmalarını sürdürdüklerini ve ümitli olduklarını belirtiyor.

 

Soğuk çalıştırma karakteristikleri, CO2 emisyonu ve düşük devirlerdeki tork miktarı, geliştirilmeyi bekleyen önemli etkenlerden. Bu gelişmeler sağlanıncaya kadar, Rotary motor taşıyan bir araç üretmeyeceklerini de sözlerinin sonuna ekliyor Masamichi Kogai.

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok denediler olmadı. Malzeme biliminde devrimsel bir buluş olmadan bu motorları tekrar görmek zor. Şu an aktif  wankel motorlu arabalara tarihi eser gözüyle bakabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi bu araç yakıt normlarına uymuyor diye seri üretime geçemiyor,peki 6.2 motorlu amerikan araçları,,ferrariler,bugattiler çok mu uyuyo yani..onlar nasıl yapılıyo da bu araç yapılamıyor..fabrıka verisi ise mesele bundan daha yuksek veri dolu ortalık..reel tüketimse m5 30litre tüketiyor(tabi son gaz canını cıkartarak)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soğuk çalıştırma karakteristikleri, CO2 emisyonu ve düşük devirlerdeki tork miktarı, geliştirilmeyi bekleyen önemli etkenlerden. Bu gelişmeler sağlanıncaya kadar, Rotary motor taşıyan bir araç üretmeyeceklerini de sözlerinin sonuna ekliyor Masamichi Kogai." 

 

Yeni rotary araç elektrik destekli hibrit olabilir bu şartlar karşılanacaksa :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...