Jump to content

Motor silk ve diğer benzer katkı maddeleri ve hangi motor yağı?

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arakdaşlar abiler şu bor bazlı katkı maddelerinin yararları zararları nelerdir?

çok fazla okudum bu konuda ama bariz bir sonuca ulaşamadım... kullananlardan bazıları inanılmaz diyor bazıları 5 para etmez diyor...

çekişi artırdığı sesi ve yakıt tüketimini azalttığını söleyenler var... hiç bir artısını görmedim diyen yok pek artık bu psikolojik midir bilmiom da...

hakkaten kafam çok karıştı şimdi bu meretler hakkaten işe yarıyor mu yaramıyor mu? Bizden deneyen var mı hiç?

Bir tartışalım konuşalım istedim... işe yarayan bişise ben koymayı düşünüom ama ilk önce emin olmam lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 107
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

25

• Murat b

7

• Dündar

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

En büyük zararı garanti :D

Ben serviste koyduracaktım ancak servis kabul etmedi. Birşey olursa garanti dışı kalır dedi. İstesem sonradan koyardım kendim ama koymadım. Yeni araçlarda ömür uzattığı, eski araçlarda ise hissedilir titreşim azaltması yakıt tüketiminde azalma vs. sonuçlar verdiği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

En büyük zararı garanti :D

Ben serviste koyduracaktım ancak servis kabul etmedi. Birşey olursa garanti dışı kalır dedi. İstesem sonradan koyardım kendim ama koymadım. Yeni araçlarda ömür uzattığı, eski araçlarda ise hissedilir titreşim azaltması yakıt tüketiminde azalma vs. sonuçlar verdiği söyleniyor.

hep söylenti işte bi eleman da şu mereti koyup dynoya çıkmamış ne farkedio bir göremedim adam gibi...

elimde hakkaten sayılar olsa kesin bi kararım oluşucak ama şu anda elimde olanlar sadece yorumlar hisler söylentiler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

boşver bence öyle abudik gubidik şeyleri,koy 100 oktan benzinini devam et  :D  :D

100 oktanı çok kullandım arabayı ilk aldığımda sürekli 100 oktan koydum... ben 87 oktan ile 100 oktan arasında hiçbir fark göremedim... bana kaçan az biraz daha fazla benzin parasından başka... :D  hiçbir değişiklik olmadı araçta...

100 koymam gayri çok gereksiz... 97 okdir de şu Bor olayını bi netleştirsek :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok söylenti değil. Bor yağın dolaştığı yerlerde dolaştırılıyor ve zemin üzerinde bir katman oluşturuyor. Bunun sayesinde sürtünme azalıyor, dolayısıyla hem yıpranma azalıyor hem de sürtünme azaldığı için bir nevi motor daha az zorlanıyor bu da daha az yakıt olarak geri dönüyor. Faydalı yani ancak öyle beygirler oynatacak bir performans ya da yakıt tüketim oranında çok büyük değişiklikler beklememek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

biz makinalarda bor yagı kullanıyoruz aşınma vs gibi etkileri azaltmak için,lakin 1-2 sene önce otohaber yada otosov dergisi tam emin deilim yakıt + bor karışımıyla çalışan sistemleri test etmişti megane uygulama sonrası epey bi yol yaptı sonuç sıfır hiçbi faydası yoktu yada kaale alınmayacak kadar ufaktı katkısı  bu bahsettiğinizde böyle bişeyse gerekmez bence benzin yakmaya programlı bi araca bor vermek mantıklı deil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

BoronSilk isimli katkıyı ilk çıktığı dönemde kullanmıştım. Sonuç: ilk çalıştırmada duman atan araba duman atmayı kesmişti. Motor sesi ise oldukça düşmüştü. Yani ben üründen memnun kalmıştım ama şimdiki aracımda henüz herhangi bir katkı koymadım motora.

Burak, bu katkı benzin katkısı değil yağ katkısı ve 100bin km. kadar ömrü var. Katkıyı yağ değişimi sırasında koyuyorsun ve bir daha 100 bin km boyunca yağ değişimlerinden etkilenmeden motorda kaldığı söyleniyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

guzulardaki supaplar hidrolik iticiler le acılıp kapanmıyormu yani yaga katmak zarar verir diye düşünüyorum yeni sistem araclarda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

benim ördekte de yağlı lifterler var, practicalarda da...

bor katkısı içindeki parçacıklar mikron büyüklüğündeki parçacıklar olduğu için diğer teflon katkılara göre kanalları tıkama ihtimali yok diye biliyorum. kullanmadan önce epeyce bir araştırma yapmıştım bu boronsilk hakkında ve ürünün mucidi olan türk bilim adamının aldığı ödülleri falan görünce epey ikna olmuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak, bu katkı benzin katkısı değil yağ katkısı ve 100bin km. kadar ömrü var. Katkıyı yağ değişimi sırasında koyuyorsun ve bir daha 100 bin km boyunca yağ değişimlerinden etkilenmeden motorda kaldığı söyleniyor :)

Bülent "benzin yakmaya programlı bi araca bor vermek mantıklı deil" deyince benim de aklım karıştı ;) ama yağ ise çok mantıksız değil. Bir de neden böyle bir katkı maddesi garantiyi bitirsin ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bülent "benzin yakmaya programlı bi araca bor vermek mantıklı deil" deyince benim de aklım karıştı ;) ama yağ ise çok mantıksız değil. Bir de neden böyle bir katkı maddesi garantiyi bitirsin ki ?

kardeşim bu yag pistonları yaglamak için yanma odası duvarlarınada gelmiyormu yanlışmı biliorum dogal olarak bir miktar borda yaktırmıyomuyuz  araca???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim bu yag pistonları yaglamak için yanma odası duvarlarınada gelmiyormu yanlışmı biliorum dogal olarak bir miktar borda yaktırmıyomuyuz  araca???

O zaman benzin yakmaya programlı araca her halukarda benzin dışı birşey yaktırıyoruz zaten. Normal yağ da olsa..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

O zaman benzin yakmaya programlı araca her halukarda benzin dışı birşey yaktırıyoruz zaten. Normal yağ da olsa..

yag zaten güzel yanar o hesaba katılmıştır aracın ayarı yapılırken
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskilerde bende kullandım ve farketmiştim arabanın çalışmasındaki farkı,bu bayağı eski arabalara iyi gelir diye düşünüyorum,aşınmış yerleri dolduruyor bir nevi motoru sıkılaştırıyor,yeniliyor fiatıda o zamanlar bayağı okkalıydı şimdi nasıl bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskiden bende kullandım.Fakat motoru yıpranmış arabalarda herhalde faydası olur.Bendede yağ yakma sorunu vardı.Duman ve motor sesine çare olmuştu.Bizim araçlara(M3) bence gereksiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Motor silk'i ve bor power'ı ben bir çok arabada kullandım özellikle 3-4 yıl daha yaşlı araçlarda güç artışı olduğu gibi sesiz çalışma ve ilk kolay çalışma gibi etkenleri var, tavsiye ederim nede olsa sürtünmeyi % 1'e düşürüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Motor silk'i ve bor power'ı ben bir çok arabada kullandım özellikle 3-4 yıl daha yaşlı araçlarda güç artışı olduğu gibi sesiz çalışma ve ilk kolay çalışma gibi etkenleri var, tavsiye ederim nede olsa sürtünmeyi % 1'e düşürüyor.

yeni araca kullanalımmı yoksa eskimişleremi??
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

yeni araca kullanalımmı yoksa eskimişleremi??

aynen soru bu... 30.000 - 35.000 gibi olan araçlarda bi işe yarar mı bu meret...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...