Jump to content

Makale : Mazda Tasarımcılarına " Yılın Ekibi " Ödülü

Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında gerçekleştirilen 2015 Otomotiv Markaları Yarışması töreninde, Mazda, tasarım ekibi ile ödüle layık görüldü.

Mazda’nın küresel tasarım bölümü, 2015 Otomotiv Markaları Yarışması töreninde, prestijli “Yılın Ekibi” ödülü de dahil üç ödülün sahibi oldu. Şirketin küresel tasarım lideri Ikuo Maeda, Avrupa Tasarım Direktörü Kevin Rice ve Kuzey Amerika’da yeni atanan Tasarım Direktörü Julien Montousse ile birlikte Frankfurt Städel Müzesi’nde ödülleri teslim aldı. Mazda ayrıca küçük SUV sınıfındaki Yepyeni Mazda CX-3 ve Milano Tasarım Haftası için yaratılan KODO konseptli bisiklet modeli için de ödüle layık görüldü. Tören, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nın bir parçası olarak Otomotiv Tasarımcıları Gecesi kapsamında gerçekleştirildi.

Yenilikçi ve istikrarlı marka tasarımlarına verilen “Yılın Ekibi" ödülünün sahibi olan Mazda, tasarım anlamında bir zirve noktasını temsil ediyor. Japonya, Çin, Almanya ve ABD’de yer alan beş Mazda tasarım stüdyosunda çalışan personel, CX-3 gibi tamamen yeni nesil üretim modelleri için KODO - Hareketin Ruhu temasını işleyerek harika bir işe imzalarını attılar. KODO konseptli bisiklet ise Parça & Aksesuar kategorisinde ödül aldı.

mazda-tasarimcilarina-yilin-ekibi-odulu.jpg

Maeda, “Tüm dünyadaki Mazda tasarımcıları adına burada, Frankfurt’ta bu ödülleri almak benim için büyük bir onur. Dünyadaki en iyi işlerinden birine sahip olduğum ve dünyanın en iyi ekiplerinden birinin parçası olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum” dedi. Dinamik KODO tasarımları için doğadan ilham aldıklarını belirten Maeda, özellikle harekete geçmek üzere olan yırtıcıların çevik hareketlerini örnek aldıklarını söyledi. “Bunu başarılı bir biçimde araçlarımıza yansıttığımızı düşünüyorum ve ödüller için de gerçekten minnettarım. Bu ödüller daha da iyi bir iş çıkarmak için bizi motive ediyor.”

Alman Tasarım Konseyi tarafından başlatılan Otomotiv Markaları Yarışması, uluslararası düzeydeki eşsiz ürün ve iletişim tasarımlarını ödüllendiriyor. 1953 yılında bir vakıf olarak kurulmuş olan Alman Tasarım Konseyi tasarım alanında dünyanın lider merkezlerinden biri. Kazananların medya, tasarım ve iletişim uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından seçildiği yarışmada ödüller 15 düzenli ve dört özel kategoride veriliyor.

View full makale

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda tasarımcımarı yılın ekibi ödülünü almasa şaşırırdım. Gerçekten çok farklı özgün tasarımlar yapıyorlar. Şu tasarımı örneğin bir BMW yapsa.... piyasaları alt üst ederdi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda ağzıyla kuş tutsa yaranamaz tr de . Bu gün bir arkadaşıma Mazda 3 ten memnunum sende düşün dedim , diğer arkadaşımız Hyundai elantra al çok daha iyi dedi . ;-) yorum size bırakıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Tasarım konusunda gerçekten en iyi Japon markası Mazda .. Bunu her müşterim zaten söylüyorda..

Keşke Toyota, Honda ve Subaru'da bu konuda bir çağ atlayabilseler. Ciddi anlamda tasarımcıya ihtiyaçları var. Hele ki yeni Avensis'in tipini gördükten sonra...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Keşke Toyota, Honda ve Subaru'da bu konuda bir çağ atlayabilseler. Ciddi anlamda tasarımcıya ihtiyaçları var. Hele ki yeni Avensis'in tipini gördükten sonra...

2013yada 2014tü galiba aurisin içini gördüm inanamadım abi,bu denli dünya capında marka neden bu kadar kötü tasarım için kendını zorlar hayret?zaten fazla satıyo daha fazla satmaktan mı korkuyor bu nedir ya))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2013yada 2014tü galiba aurisin içini gördüm inanamadım abi,bu denli dünya capında marka neden bu kadar kötü tasarım için kendını zorlar hayret?zaten fazla satıyo daha fazla satmaktan mı korkuyor bu nedir ya))

Recep sadece ve sadece tasarım konusunu baz alarak. Yukarıda ki Japon markalarını sen nasıl sıralarsın ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Recep sadece ve sadece tasarım konusunu baz alarak. Yukarıda ki Japon markalarını sen nasıl sıralarsın ?

abi listede mazda yok ama başa onu yazmazsam nazar olurum vallahi))ama gerçekten tarafsız olarak tüm modelleri baz alırsam

1-mazda

2-subaru

3-honda

4-toyota derdim..

gel gelelim mazda3 levorg civic,corolla karsılastırsam 1.sıraya levorg yazardım.süper sw olmus.kaputtaki imzası zaten mükemmel

levorg harici subarular güzel,ama mazda kodo tasarımı eziyor biraz,,bide kaputtaki scoopu bizimkilerde kullansaymıs keske nolacak canım çinde kopya araba yapıyolar sende kaput yapmısın cokmu)))

bosphoruss9 tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi listede mazda yok ama başa onu yazmazsam nazar olurum vallahi))ama gerçekten tarafsız olarak tüm modelleri baz alırsam

1-mazda

2-subaru

3-honda

4-toyota derdim..

gel gelelim mazda3 levorg civic,corolla karsılastırsam 1.sıraya levorg yazardım.süper sw olmus.kaputtaki imzası zaten mükemmel

levorg harici subarular güzel,ama mazda kodo tasarımı eziyor biraz,,bide kaputtaki scoopu bizimkilerde kullansaymıs keske nolacak canım çinde kopya araba yapıyolar sende kaput yapmısın cokmu)))

Sıralama konusunda hemfikiriz. Xv ve Levorg'dan önce ama 2.sıraya Honda'yı koyuyordum. :) Subaru yeni tasarımlarıyla sıralama atladı bende. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mesele şu recep.toyotanın mantığı optimum şartlarda araç üretmek.yani özellikle güvenlik.yürüyen aksam motor şase ön düzen elektrik aksamı gibi konularda gayet kaliteli ve sağlam mühendislik yapıp parayı buralara harcıyor.dış tasarım ve kabin konusunda da maliyeti gözeterek daha yalın ve basit tasarlıyor. ve genel olarak bir araba için bu konuları yeterli görüp fazlasını gereksiz buluyor.aslında bu klasik gelenekçi japon felsefesi

abi mekanık olarak güzel arabalar yapıyorlar da sonucta kötü olsada bi tasarım yapıyorlar aracların içine,,o kötü olan tasarımı güzellestirseler yeter,çizgiyi düz değilde oval çizcek altı üstü)))yoksa toyotalar güzel arabalar,babam hala efsane kasa corolladan baskasına araba gözüyle bakmaz,,eskilerde mercedes ve toyotanın yeri başka galiba

Sıralama konusunda hemfikiriz. Xv ve Levorg'dan önce ama 2.sıraya Honda'yı koyuyordum. :) Subaru yeni tasarımlarıyla sıralama atladı bende. 

aynn abi diğer araçları subaru gibi subaru ne fazlsı ne eksiği de levorg subaruyu aşmıl biraz,,ya bana çok güzel geliyor yada gerçekten öle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...