Jump to content

Doğru Motor Kapatma ve Marş Etme Sırası...

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 62
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

11

• Selman

5

• Murat b

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bas sen abi...

bi kere motor yaptırırsın zaten 2. ye basmaya gönlün el vermez... :D

Tam olarak ses hangi şartlarda geldi anlatırmısın, elektriksel lambaların mekanik bir ses ile ne alakası olabilirki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

şöle söleyim ustam...

sabah evden çıktım işe gidecem ... arabaya bindim, anahtarı on konumuna getirdim ışıklar yandı neyse söndü ondan sonra marş ettim normal motor marş sesi geldi...

ondan sonra kardeşim bişi unuttu evde durdum motoru kapattım onu beklemeye başladım... neyse aldı geldi ben gene marş edecem arabayı ışıkları beklemek bir kenara birden cart diye marşladım anahtarı tek hamlede ve hızlı olarak en üst konuma getirdim gelen sesi anlatamam böle metalin resmen birbirine sürtmesi gibin kulak tırmalayıcı bir ses...

Allah dedim... daha önce de bir kere acelem varken cart diye marşlamıştım orda da bu sesi aynen duydum...

umarım bir daha duymam artık çok daha dikkat ediyorum ışıkların sönmesine...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence sen çalışan arabanın marşına basmışsın  :D

İlk anda ben de öyle düşündüm ama çalışan arabada ışık yanmaz ki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bence sen çalışan arabanın marşına basmışsın  :D

ya bi kaç kere bende yaptım hatta cumaydı sanırım benzin aldım  ödemeyi yaptım marşa bi bastım caaaaaarrrt diye bi ses hadi ben stop etmeyi unuttum yanımdaki malda bişe demedi istasyondaki pompa görevliside :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

yok abi motor stoptu... ondan eminim ... :D

mesela bir de marş halinde anahtar böle elinizden hafif kaysın en üste dayıyoruz ya anahtarı böle çok çok az üstü doğru bastırırken elinizden kayıp kendi aşağı doğru gelsin... ama sonunda marş yesin... bu sesin aynısını duyarsınız... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

İlk anda ben de öyle düşündüm ama çalışan arabada ışık yanmaz ki.

ki zaten evet orası da öle ışıklar yanmaz... benim motor stop haldeydi abiler orası kesin... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

eyw abi eksik olma... :D

itinayla ses üretilir... arkadaşa kolaylık yapılır... :D

2 kere başıma geldi işte böyle sesler ama artık çok daha dikkatli oluyom... acelem varmış yokmuş hikaye önce guzum... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

eyw abi eksik olma... :D

itinayla ses üretilir... arkadaşa kolaylık yapılır... :D

bana özelden merter ziebartın telini atsana önder
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

abi o akşam kartları dağıtacaktım size konusu hiç geçmeyince unuttum ya...  :'(

pm atıom şimdi... önder den aldım telinizi de güzellik çekerler ... ne yaptırmayı düşünüon abi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

geçenler aracı bayır aşagı park ediyordum bayır aşagı durdum ayağım frende vites boşta el aracı stop ettim el frenini çektim aracı geri vitese taktım tam ağaımı frenden çekmemle aracın ondeki aracı opmesine 5 cm kaldı yani kaydı fark ettim ki el frenini tam çekememiştim sonradan da jeton duştu geri vitese arac aşağıya nasıl kayar farklı bir gun boşa attım tekrar geri yaptım baktım kayacakmı arac bildiğin gidiyor aracı tekrar çalıştırıp çalışır halde boşa geri vitese geçince kaymıyor aracı stop ettikten sonra geriye atmanın bir etkisi yok neden boyle oldu bir turlu anlayamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende ayağım debriyajda basılı iken vites 1 de zaten firene basıp arabayı durdurup kontağı kapatım ayağımı debriyajdan çekiyorum el fireni kullanmıyorum genellikle çalıştırıkende viteste arab debriyaja basıp ışıklar söndükden sonra çalıştırıyorum bunun ne zaarı olabilir ikki durumdada ayağım debriyajda olduğu için herhangii bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç stop ettikten sonra yukun şanzumana binmesidir sıkıntı yani sen aracı bayırda bıraktın gittin el freninide çekmedin o aracı melekler tutmaz kaymasın diye vitese tutturdun e oda el freni değilki adı ustunde şanzuman butun yuk ona biner o da sıkıntı yapar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yokuşta değil cnm düzlükde :)))öle bırakıyom birde bu yeni arabalarda el firenine aslınca kaydırmıyo sanırım değilmi ben denedim araba yavaşladı ama kayma olmuyo 2005 mazda 3

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kayma derken arac haraket halinde iken mi kayması lazım benim bilidğim 2009 chevrolet aveo vardı bende gayet guzel el freni çekiyordum ama mazda konusunda emin değilim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...