Jump to content
61kdeniz

3. Nesil Mazda 3 Sosyal Medya Entegrasyonu: aha radio uygulaması ile Facebook ve Twitter'a erişim

Tavsiye Edilen Mesajlar

61kdeniz    75
61kdeniz

merhaba Sosyal Medya Entegrasyonu: aha radio uygulaması ile Facebook ve Twitter'a erişim bu tam olarak nedir nasıl oluyor yapan var mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    490
Devrim Babacan

Ben şu bir kaç gün deneme safhasındayım, deneyimlerimi aktaracağım, ama bu arada bilgi vermek isteyen arkadaşların tecrübelerini de okumak isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
61kdeniz    75
61kdeniz

Ben şu bir kaç gün deneme safhasındayım, deneyimlerimi aktaracağım, ama bu arada bilgi vermek isteyen arkadaşların tecrübelerini de okumak isterim.

hala bir sonuç çıkmadı mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    490
Devrim Babacan

Merhaba. Aslında bir sonuç çıktı da sonuç denemez.

Biliyorsunuz iki uygulama var. Biri AHA, diğeri Stitcher. Kullananlar bilir, bu yazılımlar bir nevi Spotify gibi çalışıyor, ama bence daha kullanışsız. Spotify tam bir müzik radyosuydu. Bu uygulamalar öyle değil. Bildiğiniz radyo, müzik kanalı bulursanız ne alâ. Öncelikle bu uygulamalar (ya da herhangi biri) akıllı telefonunuzda kurulu olmalı ve log-in yapmış olmalısınız. AHA, Facebook veya Gmail hesabınız üzerinden giriş yapabiliyor. Çalışıyor olup olmaması önemli değil o an için. Siz Mazda'nızdan seçim yaptığınızda uygulama telefonda aktif oluyor zaten. Yalnız, ben denemeyi Bluetooth ile yaptığım için olsa gerek, AHA üzerinden Facebook'a ya da Tweeter'a falan ulaşamadım. Öyle bir seçenek çıkmıyor. Bu yazıyı yazarken "keşke bir de Wi-Fi olarak bağlanıp deneseydim" dedim. Denemek lazım.

Neyse. Stitcher'ın ses kalitesini kötü buldum. Sanki 64 ya da 32 kbps MP3 dinliyormuşum gibiydi. Belki Bluetooth'tandır diyeceğim, ama AHA'nınki cam gibiydi (ya da görece daha iyiydi). Ben Türkçe bir radyoya veya müzik kanalına denk gelmedim. Ha, şehir içi gezinti boyunca Stitcher'da bazı caz radyolarında dolaştım. Bir caz tüketicisi olarak sevdim, ama o vaktin yarısı da iki spiker arasında bıdı bıdı ile geçti. Yani haber kanalları vari yayınlar var gibi geldi bana. Yabancı diliniz gerçekten sağlamsa, global haberleri dinlemekten başka bir işe yarar mı emin olamadım.

Yani özetle ben bir şey anlamadım bu işten... Eğer ola ki Wi-Fi üzerinden farklı bir sonuç alırsam bildiririm efendim. :) Son olarak bu denemelerim boyunca kotamdan AHA 150Mb., Stitcher ise 96 Mb veri harcamış. Fazla. Yani 10 günde 1GB miktarı aşar bu iş. Buyrun iki-üç işe yaramaz fotoğraf. :)

Int-Radio-1.jpg

Int-Radio-2.jpg

Int-Radio-3.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NihatMert    52
NihatMert

Geçenlerde ben de bir dirgim baktım hangi uygulama hatırlamıyorum ama yakınlardaki restoran benzin alanları gibi yerleri sesli bir şekilde söylüyordu aynı zamanda ekranda da gösteriyordu. 

Ama dediğiniz gibi ne facebook ne de twitter a erişim sağlayabildim bende. 

Elinize emeğinize sağlık 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ikarayel    108
ikarayel

Merhaba. Aslında bir sonuç çıktı da sonuç denemez.

Biliyorsunuz iki uygulama var. Biri AHA, diğeri Stitcher. Kullananlar bilir, bu yazılımlar bir nevi Spotify gibi çalışıyor, ama bence daha kullanışsız. Spotify tam bir müzik radyosuydu. Bu uygulamalar öyle değil. Bildiğiniz radyo, müzik kanalı bulursanız ne alâ. Öncelikle bu uygulamalar (ya da herhangi biri) akıllı telefonunuzda kurulu olmalı ve log-in yapmış olmalısınız. AHA, Facebook veya Gmail hesabınız üzerinden giriş yapabiliyor. Çalışıyor olup olmaması önemli değil o an için. Siz Mazda'nızdan seçim yaptığınızda uygulama telefonda aktif oluyor zaten. Yalnız, ben denemeyi Bluetooth ile yaptığım için olsa gerek, AHA üzerinden Facebook'a ya da Tweeter'a falan ulaşamadım. Öyle bir seçenek çıkmıyor. Bu yazıyı yazarken "keşke bir de Wi-Fi olarak bağlanıp deneseydim" dedim. Denemek lazım.

Neyse. Stitcher'ın ses kalitesini kötü buldum. Sanki 64 ya da 32 kbps MP3 dinliyormuşum gibiydi. Belki Bluetooth'tandır diyeceğim, ama AHA'nınki cam gibiydi (ya da görece daha iyiydi). Ben Türkçe bir radyoya veya müzik kanalına denk gelmedim. Ha, şehir içi gezinti boyunca Stitcher'da bazı caz radyolarında dolaştım. Bir caz tüketicisi olarak sevdim, ama o vaktin yarısı da iki spiker arasında bıdı bıdı ile geçti. Yani haber kanalları vari yayınlar var gibi geldi bana. Yabancı diliniz gerçekten sağlamsa, global haberleri dinlemekten başka bir işe yarar mı emin olamadım.

Yani özetle ben bir şey anlamadım bu işten... Eğer ola ki Wi-Fi üzerinden farklı bir sonuç alırsam bildiririm efendim. :) Son olarak bu denemelerim boyunca kotamdan AHA 150Mb., Stitcher ise 96 Mb veri harcamış. Fazla. Yani 10 günde 1GB miktarı aşar bu iş. Buyrun iki-üç işe yaramaz fotoğraf. :)

Int-Radio-1.jpg

Int-Radio-2.jpg

Int-Radio-3.jpg

Hocam aha cep uygulamasi icinde deezer var.Deezer üyeliğin varsa birçok türkçe içeriğe ulaşabiliyorsun.Benim deezer uyeligim vardı çok memnunum.Aylikta 5gb kotam var.

ikarayel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Karantina    33
Karantina

Ben denedim. iPhone üzerinden AHA ile bağlandığımda hava durumunu ve yakındaki otelleri vs söylüyor. Uygulama dili ingilizce olduğu için, bütün bu bilgileri de ingilizce olarak söylüyor. Facebook entegrasyonu uygulama üzerinde gözükse de Mazda ile bağlanmıyor. Fakat daha sonra Android işletim sistemli bir telefon bağladım. Onda AHA üzerinden Facebooka çıkılıyor. Ama çıkmaya çalıştığımda da telefon kitleniyor. Olmadı yani...

Hava durumu, oteller gibi bilgiler de çok başarılı gelmedi bana. arabayı çek kenara, 15 saniye içinde halledersin işini. Araba içinde kastırmaya gerek yok =)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.