Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Motordan Gelen Ses

bosphoruss9
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

suana kadar hiçbir anormallik yoktu..bugün 2 kez araca bindim bir sorun yoktu akşam üzeri çalıstırdım,araç dizel araç gibi sesli çalıstı,kaputu kaldırdım sanki v kayısı ve bilyaları civarından ses geliyor gibi hissettim,aklıma lpg li mazdalarımızın hazin sonu subaplar geldi,,motor kapağının oraya kulak verdim sanki oradada bi şıkır şıkır sesler var gibi,,aracı 5dk çalıstırdım ses arttı sanki suan,,

arac 135binde 98binde atiker lpg takıldı..100bin bakımından değişmesi gereken bilyalar değişti,yanlız v kayısını usta durumu çok iyi diyerek değiştirmedi,,ısrar etmeme rağmen üzerindeki aldıgından daha iyi diyerek takmadı bagajda duruyor..dünden beri aşırı yağmur yağıyor,acaba ıslandıda o mu ötüyor dicem de sade ötmede değil,,subap dicem?hiçmi belirtisi olmaz direk böle çıkarmı ansızın, basından benzer olay geçen varsa yardımlarınızı beklyorum.teşekkürler

Burak tarafından düzenlendi
Konu başlıklarını verirken daha açıklayıcı olalım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sübap dersen çekiş diye sorarım, çekişte şu ana kadar bir düşme hissettin mi ? Sonuçta sübaplar akşamdan sabaha zarar görmez eğer öyle bir problem olsa göstergesi önceden başlar yani araç çekişten düşüp titrer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

titreme yok,yakıt 8litre,çekiş aldığım günkü gibi, o yüzden şahsen subap ihtimalini az görüyorum ama motora kulak verip şakırdama sesi duyunca aklıma düştü açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasnak hangisi bilmiyorum ama avare yada avans bilyası deniyor galiba,,o bilya ses yapmaya başlamıştı,oda değişti,zaten değişmeden önce dısarıdan dikkatli dinleyen anlayabilecek sekilde ses yapıyordu,değiştirdim oda gitti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimde 15-98X diye görünen parça. Eski Mazda6 aracımda bu parçadan dolayı motor tarafından ses geliyordu. Vitese alıp boşa aldığında ses değişiyor mu ?

3B68382.GIF

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç otomatik mi?

araç manuel.

Resimde 15-98X diye görünen parça. Eski Mazda6 aracımda bu parçadan dolayı motor tarafından ses geliyordu. Vitese alıp boşa aldığında ses değişiyor mu ?

3B68382.GIF

abi bu projeden birşey anlayamadım ama şöyle tarif edeyim.v kayısının baglı oldugu 2-3 bilyanın en altta olanı değişti

vitesi boşa aldıgımda ses devam ediyor,,gaz tepkisiyle beraber seste değişiyor..sanki dönen birşeylerden kaynaklı

motor yağ ve su kontrol ettim hersey tastamam,,arac hor kullanılan bakımsız asla değil..kontak kapatırken birşey yoktu,2 saat sonra kontak çevirince bu sesler cok garip oldu??çok yağmur yağdu kayısa su kaçtı dicem altıda kapalı nerden su gircek,anlayamadım ki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abiler sorunum çözüldü,,100bin bakımında değişen avans,avare yada gergi bilyası denen bilya sebep olmus o sese,,yan sanayi parça 25-30bin km götürdü yine patladı,bu sefer paraya kıydık 550(parça)+50 işçilik ile 600tl ye sorun çözüldü(el kadar demire 600 vermek koymadı desem yalan olur)

en azından çözülmeyecek sorun yokmuş ortada,,guzumu çok seviyorumiher bindiğimde D segment keyfi veriyor bana feda olsun 600lira :tey:  :tey:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...