Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Almayı Düşünüyorum. Fakat Bir Takım Çelişkilerim Var.

yolcu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar bugün değerli formunuza üye oldum ve aranıza katıldım. 0 Km araç almanın arifesindeyim ve C sekmeni araçları araştırmak tayım. Bunların içinden en güçlü duran otomobil görünümü itibariyle Mazda 3 oldu. Fakat araştırma sürecinde araç hakkında olumlu-olumsuz bilgiler birbiri arasında devamlı çelişmekte ve bu çelişkilerin doğrusu nedir sizlere sormak istemekteyim.

1- Aracı alıp memnun kalan-kalmayan

Aracı alan arkadaşlardan bazıları memnunken bazıları pişman. açıkçası yeni bir araç alırken her kullanıcının memnun ve tavsiye ettiği bir aracı gözü kapalı almak isterim ama bu konuda kafam biraz karıştı.

Aracı almayan ama test etmiş bazı arkadaşların yorumu şu yönde olduğunu gördüm."Bu aracı en fazla Mazda tutkunları alır 1.5 dizel gelirse belki alınabilir." şeklinde. Benim fikrimce 1.5 dizel bence de mantıklı bir tercih olur. bu konuda açıklayıcı bir bilgiye rastlamadım 1.5 dizeli beklemeli miyim?

2- Yakıt tüketimi 

Bir gurup 10 lt /100 Km derken diğer bir gurup 6-7 litre /100 Km diyor. Mazda Türkiye sitesine bakıyorsun yakıt sarfiyatı 5,5 olarak görülüyor. şunu belirteyim agresif araç kullanımı dışındaki yakıt tüketiminden bahsediyorum. Bunun aslı nedir?

3-araçta kullanılan malzemelerin kalitesi

Şunu bilmek isterim, bu araç gerçekten görünümü hariç pek bir artısı yok mu yoksa dahamı kötü gerçekten anlayamadığım bir başka konu. "yalıtımları- konsol vs."

Sonuç olarak gerçekten bu aracı almalı mıyım 1.5 dizelimi beklemeliyim yoksa başka bir araca mı yönelmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar bugün değerli formunuza üye oldum ve aranıza katıldım. 0 Km araç almanın arifesindeyim ve C sekmeni araçları araştırmak tayım. Bunların içinden en güçlü duran otomobil görünümü itibariyle Mazda 3 oldu. Fakat araştırma sürecinde araç hakkında olumlu-olumsuz bilgiler birbiri arasında devamlı çelişmekte ve bu çelişkilerin doğrusu nedir sizlere sormak istemekteyim.

1- Aracı alıp memnun kalan-kalmayan

Aracı alan arkadaşlardan bazıları memnunken bazıları pişman. açıkçası yeni bir araç alırken her kullanıcının memnun ve tavsiye ettiği bir aracı gözü kapalı almak isterim ama bu konuda kafam biraz karıştı.

Aracı almayan ama test etmiş bazı arkadaşların yorumu şu yönde olduğunu gördüm."Bu aracı en fazla Mazda tutkunları alır 1.5 dizel gelirse belki alınabilir." şeklinde. Benim fikrimce 1.5 dizel bence de mantıklı bir tercih olur. bu konuda açıklayıcı bir bilgiye rastlamadım 1.5 dizeli beklemeli miyim?

2- Yakıt tüketimi

Bir gurup 10 lt /100 Km derken diğer bir gurup 6-7 litre /100 Km diyor. Mazda Türkiye sitesine bakıyorsun yakıt sarfiyatı 5,5 olarak görülüyor. şunu belirteyim agresif araç kullanımı dışındaki yakıt tüketiminden bahsediyorum. Bunun aslı nedir?

3-araçta kullanılan malzemelerin kalitesi

Şunu bilmek isterim, bu araç gerçekten görünümü hariç pek bir artısı yok mu yoksa dahamı kötü gerçekten anlayamadığım bir başka konu. "yalıtımları- konsol vs."

Sonuç olarak gerçekten bu aracı almalı mıyım 1.5 diyelimi beklemeliyim yoksa başka bir araca mı yönelmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar.

1- aracı aldım çok memnunum

2-ş.içi 8 lt gibi düşün

3- araç Audi a3 ten daha iyi malzeme kullanmış ,turbo takıntın yoksa performans bence yeterli ama 2.0 olsaydı piyasayı sallardı. Tabi 120.000 tl verirsen .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1- araçtan gayet memnunum

2- şuan şehir içi kısa mesafelerde kullanmama rağmen 6.9 lt görüyorum

3- malzeme kalitesi gayet iyi bence ancak araç yol sesi alıyor (kötü denecek asfalt için bu olay geçerli, istanbul gibi bir şehirde hiçbir şekilde ses duymazsın)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1- aracı aldım çok memnunum

2-ş.içi 8 lt gibi düşün

3- araç Audi a3 ten daha iyi malzeme kullanmış ,turbo takıntın yoksa performans bence yeterli ama 2.0 olsaydı piyasayı sallardı. Tabi 120.000 tl verirsen .

Turbo konusunu biliyorum ama zaten Mazda 3 emssallerinden 0,5 sn geç 100/km hıza ulaşıyormuş, 0,5 sn için takıntı yapacağımı sanmıyorum. Belki yokuş çıkışlarında olsa iyi olurdu tabi. Tşk yorumlarınız için.

1- araçtan gayet memnunum

2- şuan şehir içi kısa mesafelerde kullanmama rağmen 6.9 lt görüyorum

3- malzeme kalitesi gayet iyi bence ancak araç yol sesi alıyor (kötü denecek asfalt için bu olay geçerli, istanbul gibi bir şehirde hiçbir şekilde ses duymazsın)

Peki yakıt tüketimini 7,5 ortalama ile kabul etmek lazım herhalde 2 üyeden gelen veriler doğrultusunda çok iyi değil ama değer. Tşk ederim Emre bey aldıracaksınız bana bir tane herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emin olun araç neyse onu yazarım ... belki evet 6 küsürler görmezsiniz ama 7-8 arası size makul geliyor ise tadını çıkarmak için fazla beklemeyin derim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emin olun araç neyse onu yazarım ... belki evet 6 küsürler görmezsiniz ama 7-8 arası size makul geliyor ise tadını çıkarmak için fazla beklemeyin derim :)

2016 lı araçlarıda görmek istediğimden dolayı aralık ayına kadar bekleme kararı aldım belki o zamana kadar Mazda da bir güzellik yapar umarım. Gönlüm Mazda'dan yana. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu hafta fiyatlar artmış :( umarım maddi olarak sıkıntı yaşamazsınız.

Malesef 2 ayda 2 kez. Zaten işimiz rast gitse gerçekten kırılırım. :) olmaz yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracı 2014 kasım da alırken 70.000 e aldım.Power hb.kırmızı lansman rengi.Aracın ederi oydu.Şu an 85 diyorlar doğruysa.Bence 70-75 arası normal fiyat ama ben şahsım adına bu araca 80-90 arası vermezdim.O paraya gider ya 2014 116 benzinli otomatik veya 1.16 d bmw alırdım.Karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında aracın ederi 90 falan değil ancak diğer markalar 90 isterken mazda neden 90 istiyor dememiz normal değil. piyasa çok çalkantılı.... euro/dolar/tl paritesine göre giderse işler dahada kötü olacak. tüm araç fiyatları şuan değerlerinin çok üzerinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında aracın ederi 90 falan değil ancak diğer markalar 90 isterken mazda neden 90 istiyor dememiz normal değil. piyasa çok çalkantılı.... euro/dolar/tl paritesine göre giderse işler dahada kötü olacak. tüm araç fiyatları şuan değerlerinin çok üzerinde.

araç dizel olsa 85 bandı bir nebze normal olurdu.ama benzinli turbosuz araç olunca bence en az 10.000 pahalıdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracı 2014 kasım da alırken 70.000 e aldım.Power hb.kırmızı lansman rengi.Aracın ederi oydu.Şu an 85 diyorlar doğruysa.Bence 70-75 arası normal fiyat ama ben şahsım adına bu araca 80-90 arası vermezdim.O paraya gider ya 2014 116 benzinli otomatik veya 1.16 d bmw alırdım.Karar sizin.

116d ile Mazda 3 arasında 25 bin tl fark var ki bir araç parası eder buda. İmkan dahilinde tabi. ama o 25 bin tl ye 550 ltre benzin alınabiliyor.;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden almalisin

Malzeme kalitesi sınıfının üstünde

Benzinli motor turbo yok arıza derdin yok

Bose müzik sistemi harika birşey

Araç surus keyfi mükemmel 120 lerden sonra ozellikle

Tasarım hoş çok

Hicbir Hatcbackte bulamayacagin genişlik var

Neden almamalisin

Yalıtım daha iyi olabilirdi mucurlu asfalta canım sıkılıyor

0-100 10 sn ye civarı olmalıydı insan daha seri bi araç istiyor bu sportluga

Sedefli inci beyaz boya çok narin

Benzinin pahalı olması insanı çileden çıkarıyor.Bu arada benim yakıt 6.6 lt sen 7 diye düşün cunki konyada trafik yok.

...........umarım açıklayıcı olmustur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden almalisin

Malzeme kalitesi sınıfının üstünde

Benzinli motor turbo yok arıza derdin yok

Bose müzik sistemi harika birşey

Araç surus keyfi mükemmel 120 lerden sonra ozellikle

Tasarım hoş çok

Hicbir Hatcbackte bulamayacagin genişlik var

Neden almamalisin

Yalıtım daha iyi olabilirdi mucurlu asfalta canım sıkılıyor

0-100 10 sn ye civarı olmalıydı insan daha seri bi araç istiyor bu sportluga

Sedefli inci beyaz boya çok narin

Benzinin pahalı olması insanı çileden çıkarıyor.Bu arada benim yakıt 6.6 lt sen 7 diye düşün cunki konyada trafik yok.

...........umarım açıklayıcı olmustur.

Hay allah yav bir arada bir derede kaldım. bir yandan araba gibi araba olsun istiyorum bir yandan da ekonomik olsun. Tşk yorumunuz için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam kusursuz birşey istiyorsun bende istiyordum ama oyle birsey yok malesef :).bu aracı almadan epey bi deneme surusu yaptım bazılarını yazayım opel astra, insignia ,golf ,jetta, Passat ,v40 hepsinin bi kusuru vardı en iyileri Passat diyebilirim içlerinde fakat yaş itibari ile ondanda Vazgeçtim . insignia 1.4 140 bg LPG li o kasayı kaldırmaz dedim benzinli 170 bg e can dayanmazdi. V40 yakıt az surus normal arkaya iki kişi zor oturuyor oturamiyir desem yeridir.iptal dedik. Golf tamam rahat iyi de bi espirisi yok sıradan bi tasarım iç hacimde pek hosuma gitmedi. Astra insignia çakması gibi duruyor süspansiyon sert gibiydi ha motoruda harika 136 bg 320 tork. Velhasıl hiç bir araç 4*4 değil bu paralara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hay allah yav bir arada bir derede kaldım. bir yandan araba gibi araba olsun istiyorum bir yandan da ekonomik olsun. Tşk yorumunuz için.

Aracı sürdün mü ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı sürdün mü ?

hayır. aslında hiçbir aracı test etmedim. bunun en büyük nedeni aracı yıl sonunda alacak olmam. büyük buluşmaya ortalama 75 gün var alsında iyice sormak istiyorum buradan edineceğim bilgiler hakikaten önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak gerçekten bu aracı almalı mıyım 1.5 diyelimi beklemeliyim yoksa başka bir araca mı yönelmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar.

size tavsiyem;

siz mazda almayın!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...