Jump to content

Mazda Türkiye SKYACTIV Mazda 2 Getirmeyerek Mevcut Kullanıcılarına Zarar Verir mi ?

ASencer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese merhabalar,

çaylak bir araba kullanıcısı ve çaylak bir mazda sever olarak bazı sorularım olacak..

2010 model bir mazda 2 kullanıcısıyım.. arabamdan son derece memnunum.. mazda da en sevdiğim şey, mazdacıların birbirlerine ve markalarına sahip cıkmaları oldu..

bakın bir mazda 2 kullanıcı olmak ne demek biliyor musunuz?

karsıdan gelen bır mazda 2 gordugunuzde saskınlıkla ve mutlulukla bakmak demek..

inanın her ne kadar kendime çaylak desemde, 1 kişiye mazda 3 skyactive aldırdım..

calıstıgım sirkette pek çok kişiye mazda nın ruhunu anlattım.. 

mazda 2 yakıt konusunda son derece savurgan olmasına ragmen cevremde kı az yakan arac kullananlara arabamın konforlu ve rahat oldugunu yakıtı onemsemedıgımı anlattım..

bu anlattıklarımın benzeerlerını sızlerde yapmıssınızdır.. belkı de daha fazlasını..

mazda sever olmak sanırım bıraz da burada baslıyor.. 

cevrenızdekılere mazda yı sevdırmeye calısarak..

veee geldıgımız bugun ben artık mazda 2 yi kımseye anlatamıyorum.. tavsiye edemıyorum..

sebebıne gelırsek, 

mazda 2 nin üretimi devam etmesine ragmen mazda türkiye artık bu aracı türkiyeye getirmiyor..

üretimi devam etmekte olan bir araç neden bizim ülkemize gelmemeye başlamış olabilir?

bunun mazda kullanıcılarına özellikle mazda 2 kullanıcılarına zararı var mıdır?

bunun mazda markasına bir zararı  var mıdır?

GUNEY AFRIKA DA mazda 3 un en dolusu -330200 zar a satılıyor..

mazda 2 nın en dolusu -259900 zar a satılıyor..

hiç türk lirasına cevırmeden basit bir orantı yaparsak mazda 3 -1,27 katına satılıyor mazda 2 nin..

ya da belçika da mazda 2 -15740 €

mazda 3 ise -20090 €...

orantılarsak gene 1.27 katı cıkıyor..

yanı sımdı türkye de mazda 3 -65500 tl den satısa cıkıyor ise, mazda 2 de -51500 tl ye satılarak piyasa ya çıkmalı... 1,27 katı demek bu para demek..

şimdi diyorlarsa ki bu paraya biz bu arabayı satamıyoruz.. 

hadi şimdi benzer b sınıfı araçların fyatlarına bakalım...

toyota yaris : -44100 ile -69700 arasında

fiat punto -42950 ile -58450 arasında

opel corsa -44550 ile -53750 arasında

peugeot 208 -43500 ile -65200 arasında...

e hadi şimdi birisi bana desin ki mazda 2 türkiye de bu paraya kendine yer bulamaz..

saygılarımla.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de katılıyorum. Mazda3'ten ucuz bir fiyatı olacağını düşünürsek, bir de dizel otomatik avantajını da eklersek, satılmaması için hiçbir neden gözükmüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görüldüğü kadarı ile bu segmentin başlangış fiyatları 43-44.5 arası. Yapılan kaba hesaba göre Mazda2'nn olası fiyatı bu seviyenin direk 8.000 üzeri civarında oluyor bu da rekabetçi bir fiyat olmaktan çıkartıyor ama görünüm, teknoloji ve donanımları ve son olarak dizel seçeneği ile ben de gelmesinden yanayım.

Soruya gelecek olursak, Mazda2'nin getirtilmemesi sahjiplerine zarar vermez zira sahip oldukları araçlar Türkiye'de satışı sonlanmış olsa da teknik olarak hala var olan ve desteklenen, yedek parçada sıkıntı yaşanmayacak araçlar ama ikinci elin oluşmaması sebebi ile satış sırasında az da olsa zorluk çıkma ihtimali mevcut ama az getirtilen ve tamamı satılan ve sorunsuz bir araba olması sebebi ile de diğerlerine nazaran daha hızlı da satılıyor olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görüldüğü kadarı ile bu segmentin başlangış fiyatları 43-44.5 arası. Yapılan kaba hesaba göre Mazda2'nn olası fiyatı bu seviyenin direk 8.000 üzeri civarında oluyor bu da rekabetçi bir fiyat olmaktan çıkartıyor ama görünüm, teknoloji ve donanımları ve son olarak dizel seçeneği ile ben de gelmesinden yanayım.

Burak haklısın, bu segmentin başlangıç fiyatı 43 45 arası...

ama tavan fiyatları 55 70 arası..

mazda 2 go ile play arasında 2500 tl fiyat farkı vardı..

mazda 2 zaten dediğin gibi dolu bir araç ve tavan fiyatta muhtemelen diğerlerinin altında kalacaktı..

geçtiğimiz haftalarda aracımı bakıma götürdüm.. birkaç gün sonra mazda türkiye den birisi aradı..

memnun kalıp kalmadıgım hakkında sanırım 10 kadar soru sordu ve puanlamamı ıstedı..

hepsıne 10 puan verdım..

eklemek istedıgınız bırsey var mı dıye sordu..

yukarıda soyledıklerımın bır kısmını soyledım ve dedim ki

mazda kullananlar MAZDA markasına hiçbir araç kullanıcısının arac markasına sahip çıkmadıgı kadar sahip cıkıyorlar. ancak MAZDA TÜRKİYE nin müşterilerine sahip çıkmadığını düşünüyorum..

telefonda ki kişinin sesi biraz bozuldu.. birsey diyemedi.. ileticem diyerek kapattı..

bu mesajı yazarak bir yere varmayı amaçlamıyorum.. ama yazmasaydım tepkimi vermeseydim rahatsız olurdum :)

okuduğunuz ve destek verdiğiniz için teşekkürler.

haklarımızı her zaman korumalıyız..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski donanımları şimdiki araç ile kıyaslamak çok doğru değil. Araç her açıdan çok değişti. Eğer rekabetçi bir fiyat yakalarsa belki Mazda bu araçları getirtir ama ilk verdiğin tabloya bakınca bile şu görünüyor ;

Opel Corsa'nın tavan fiyatına yani en üst donanımına Mazda en alt donanımı vermek durumunda kalsa sence kaç kişi Mazda2'yi tercih eder ?

Günümüz şartlarında her türlü donanım, tasarım özgünlüğü ve teknolojiye rağmen Mazda3'ü kaç kişi listenin başına koyuyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 2 geçen yıl iki secenek ile piyasaya sürüldü..

GO ve PLAY aralarında ki fiyat farkı yanlış hatırlamıyorsum 2000 2500 arası idi..

mazda da boş bir araba yok zaten ve mazda alacak kişi mazda nın alt modelini diğer araç markalarının üst modeliyle kıyaslıyor..

aslında bu konuda ki en doğru cevabı eğer okuyorsa bize MAZDA TÜRKİYE de ki bir YETKİLİ verebilir..

ama sanıyorum ki vereceği cevap pek çoğumuzu tatmin etmez.

ben mazda 2 yi almadan 2 ay önce mitsubishi colt düşünüyordum. 2013 yılında..

gittim mitsubishi bayisine, cok ta uygun du fiyatı ama arabanın tekrar üretilmeyeceğini ve yerine space star adında yeni bir araç geleceğini söylediler.

kararım mazda 2 oldu..

keşke deseler ki, mazda 2 yok artık.. üretilmeyecek..

gık ses çıkaramayız..

ama üretilen lansmanı yapılan bir araç ülkeye gelmiyorsa iki çift laf hakkımız oluyor..

söyleyeceğim şey sert olabilir ama kimse kusura bakmasın...

MAZDA bu kadar iyi bir marka iken, tabi ki sevilmeyi hakediyor..diğer marka araç sahipleri ancak araçlarına sahip çıkarlar.. oysa mazda kullananlar markaya da araçlarına da diğer mazdacılara da sahip çıkıyor.

ancak MAZDA TÜRKİYE bu sevgiyi pek haketmiyor kanaatindeyim.

belki de o yüzden mazda sevgisi ni bu kadar yaymak istiyoruz.. reklamı yapılmayan bir markanın reklamı kullananlara kaldığı için.

marka türkiye de hakettiği yerde midir? sorusu na merak ediyorum kaç kişi evet diyebilir?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni Mazda 2'nin gelmeyeceğini yaklaşık 1 yıl önce, yetkili ağızlardan öğrenmiştim. Sebebide maliyet+satış fiyatında rekabetçi olamayacağı idi. O dönem çok yadırgamadım. Ama geçen zaman diliminde Cx-3 gibi bir model geldi, Mazda 2 platformunda üretilen. Mazda 2 yok ama Cx-3 var...Bu biraz garip kaçtı...

O yüzden,

Yeni Mazda 2'nin fiyatı ne olursa olsun. İster satılsın, ister satılmasın. Muhakkak ve muhakkak Mazda Bayilerinin şhow roomlarında yer almalı Mazda 2. Bu bir prestijdir, bu bir imajdır. Benim "B" segmentinde de otomobilim var demektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

GUNEY AFRIKA DA mazda 3 un en dolusu -330200 zar a satılıyor..

mazda 2 nın en dolusu -259900 zar a satılıyor..

hiç türk lirasına cevırmeden basit bir orantı yaparsak mazda 3 -1,27 katına satılıyor mazda 2 nin..

ya da belçika da mazda 2 -15740 €

mazda 3 ise -20090 €...

orantılarsak gene 1.27 katı cıkıyor..

yanı sımdı türkye de mazda 3 -65500 tl den satısa cıkıyor ise, mazda 2 de -51500 tl ye satılarak piyasa ya çıkmalı... 1,27 katı demek bu para demek..

şimdi diyorlarsa ki bu paraya biz bu arabayı satamıyoruz.. 

hadi şimdi benzer b sınıfı araçların fyatlarına bakalım...

toyota yaris : -44100 ile -69700 arasında

fiat punto -42950 ile -58450 arasında

opel corsa -44550 ile -53750 arasında

peugeot 208 -43500 ile -65200 arasında...

e hadi şimdi birisi bana desin ki mazda 2 türkiye de bu paraya kendine yer bulamaz..

Fiyat analizi mükemmel. Eski bir Punto kullanıcısı olarak, Mazda 2'nin iç kalitesini bilmiyor olmakla birlikte eğer Mazda 3'e yakın veya eş değer bir seviyedeyse motor, konfor vb açıdan kesinlikle Mazda 2 Punto'ya fark atacağını söyleyebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bütün hayallerim suya düştü! Siz yazana kadar Mazda 2 nin Türkiyede satılmayacağını bilmiyordum,Eşim için düşünüyordum ama herhalde Yaris olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni mazda 2'nin gelmemesinin eski mazda 2 kullanıcılarına ne zararı olabilir ki? aracın her türlü parçası yan sanayi dahil bulunabiliyor misal ankara'da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda burada da Mazda 2'yi getirmiyor artik. Sanirim Toyota ile yaptiklari anlasma geregince. Yeni Yaris Mazda 2 platformu uzerine yapiliyor. Hatta burada satilan yeni Yaris'i Mazda Meksika fabrikasinda uretiyorlar diye biliyorum. Sedan Yaris modelin icine oturunca kucuk bir Mazda 3'ten farki yok zaten. Infotainment sisteminde hic bir degisiklik yapmaya bile gerek gormemisler :)

http://www.toyota.ca/cgi-bin/WebObjects/WWW.woa/wa/vp?vp=Home&language=english

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'ye gelecek yaris'ler de skyactiv olacak. Toyota nasıl bir fiyat belirleyecek bakalım. O zaman kâr edemediğimiz için getirmedik bahanesi de geçerliliğini kaybedecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda burada da Mazda 2'yi getirmiyor artik. Sanirim Toyota ile yaptiklari anlasma geregince. Yeni Yaris Mazda 2 platformu uzerine yapiliyor. Hatta burada satilan yeni Yaris'i Mazda Meksika fabrikasinda uretiyorlar diye biliyorum. Sedan Yaris modelin icine oturunca kucuk bir Mazda 3'ten farki yok zaten. Infotainment sisteminde hic bir degisiklik yapmaya bile gerek gormemisler :)

http://www.toyota.ca/cgi-bin/WebObjects/WWW.woa/wa/vp?vp=Home&language=english

Adamlar bildiğin mazdayı kopyalaşmış içi falan komple aynı :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Scion var bi de

Aynen. Corolla, Yaris gibi modelleri biraz makyajlayip Scion markasiyla satiyorlar genc jenerasyona.

Avrupadaki GT 86'yi de burada Scion FRS modeli adi altinda satiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Her sebep ne olursa olsun bu araç gelmeliydi ülkemize. Geç kalınmış değil halen getirilebilir.. Elin adamları almış, modifiye, body kit vs bile yapmış. B segmenti için çok yakışıklı bir otomobil bence.

Mazda2-Hatchback-10.jpg

1435573216942_zpswno8xryw.jpg

1435573201823_zps7q03hvyz.jpg

1435573234087_zpsznilnzeg.jpg

1435830897214_zps0hmkqfjg.jpg

1435830897214_zps0hmkqfjg.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Her sebep ne olursa olsun bu araç gelmeliydi ülkemize. Geç kalınmış değil halen getirilebilir.. Elin adamları almış, modifiye, body kit vs bile yapmış. B segmenti için çok yakışıklı bir otomobil bence.

Mazda2-Hatchback-10.jpg

bu kadar karamsal olmayalım bize de tam 13 kısraklık bajaj geldi hocam..

lütfen ama..

zaten yakında yerli savaş uçağımız da göklerde olur. gerçi kimi afişlere göre göklerdeymiş bile ya neyse..

ha bi de savaş gemisi falan. 

şimdi düşündüm de devlet baba kovvatlı şeylere biniyor kendi çapında. bajaj'lardan arttırdığı beygirleri kullanıyor olsa gerek:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...