Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Alan veya Alacaklardaki Naz ve Kırılganlık

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ülkemizde 100 kişi öldü ve biz oyuncaklarımızın derdine düşüp kavga ediyoruz... Allah başka dert ve keder vermesin ne diyim.. konuyla alakalı söyleyeceğim şu; Mazda her zaman mental olarak aynı Mazda'dır .. Alan alsın satan satsın.. İyi servis, kötü servis, iyi satıcı, kötü satıcı, iyi binici , kötü binici hep var ama kötü marka yok. Mazda iyi markadır, iyi arabadır.seviyorum ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
04.10.2015 at 19:29, katil balina :

"walla sataram köyü haaa"

Bir dış ses bu konuyu hortlatmamı söyledi. :D

Belki birileri okurda kendisine pay çıkarır bu konudan. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, İlhan :

Bir dış ses bu konuyu hortlatmamı söyledi. :D

Belki birileri okurda kendisine pay çıkarır bu konudan. :fiuw:

bu fiyat artışları daha ne kadar sürecek merak ediyorum.Bu gidişle at arabası almak bile zor ;D

Spoiler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, vethekim :

bu fiyat artışları daha ne kadar sürecek merak ediyorum.Bu gidişle at arabası almak bile zor ;D

Gizlenmiş içeriği göster

cx-3'ün fiyatı düşmüş 2bin. hani artış? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genel anlamda araç fiyatları çok yüksek. tabi bunda ülkemin güzel vergi sistemi de baya etkili. marka gözetmeksizin söylüyorum. yanlış anlaşılmasın lakin hiç bir araç şu an ederinden satılmıyor.firmalarda maşallah fiyat politikasında  bir birine göre gard aldıkları için şu an çok kararsızım.sıfır c sınıfı bir araç almaktansa temiz ikinci el d veya e sınıfı bir araç almak daha mantıklı gelmeye başladı.yeni honda civic ve dizel mazda3 gelsin bakacağız artık???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne yalan söylim ben mazdayı araştırmadan aldım. koltuğuna oturdum ve almak istedim. Bakım konularını bilmiyordum. Mazda için şuan ki fikrim mazdaya değer tek korkum servis konularındaki aksaklıklar umarım anlatılan sıkıntıları yaşamam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
Bence sebebi Türkiye'de araçların çok pahalı olması, çok zor sahip olunması. İnsanlar dünya para verip borç harç aldığı arabadan maksimum fayda bekliyor ve  en küçük problemde moralleri bozuluyor. Kimi dünyadaki en önemli şeymiş gibi takıntı haline getiriyor. Ben hep ikinci el alıyorum, dolayısıyla beklentilerim makul ve kafam rahat oluyor. Sıfır araç alsam aynı psikolojiye belki kapılabilirim.

Hatta ben gidip hasarli mazda alıyorum..yaptiriyorum..

Piyasadan 12-13 lira tersine biniyorum..

Oyle kafaya takmalik seyler de yaşamıyorum..

En son 2010 ımpressive aldim sag arka kapiyi değiştirdim..geziyorum :)

Mazda, aşkın kaportaya bürünmüş halidir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.03.2016 at 15:11, vethekim :

Gizlenmiş içeriği göster

Şöyle söyleyeyim ben ekim ayında almıştım aracımı internette yazan fiyatı 86.750 TL gibi bir şeydi şu an 85.350 TL o zaman benim aldığım paraya alınan Jettanın piyasa fiyatı şimdi benim arabamdan 5000 TL daha pahalı yani eğer Mazda alacaksanız fiyatlar çok uygun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdaya Doğuş grubu ve Aydin Doğan talipmis..

Rivayet bu tabi ama.. eğer olursa mazda piyasası ciddi anlamda değişebilir; )

Mazda, aşkın kaportaya bürünmüş halidir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Suzukinin Türkiye Distribütörlüğünü yakın zamanda Doğan grup aldı. İlk etapta iyi donanim seviyesindeki Vitaraları uygun fiyata satılığa çıkardı. Keşke Mazda içinde böyle bir durum sözkonusu olsa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Aracı almadan önce bakım aralığını saçma buluyordum.aracı aldım.kitapçıktaki ülkemizin dahil edildiği ülkeler grubunu görünce hem saçma buluyorum hemde zoruma gidiyor artık.

Güncel servis fiyatlarını görünce 2 servis parası 1 servis parasına geliyor tezide çürümüş oldu.Evet 1 servis ama o 1 servis c200 d nin 1 servis parasına karşılık geliyor.

”e almayaydın o zaman gardaşş” denecekse hiç kimse bişey yazmasın zaten.

4 bin km deki yağı değiştirirken hissettiklerimi de yazarım 6 ay sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, M.E.G :

6 ayda gitmenize gerek yok. İlla 6 ayda gelin diye de diretmiyorlar. Servisle aranızdaki dialog önemli.

SK daki usta 6 ay sonra görüşürüz dedi.yağ neysede 6 aylık filtreleri kurtarsam yetecek bana

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 dakika önce, M.E.G :

6 ayda gitmenize gerek yok. İlla 6 ayda gelin diye de diretmiyorlar. Servisle aranızdaki dialog önemli.

Ben artık bunu söylemekten yoruldum bu forumda. !

Baktım artık sürekli kendimi tekrarlıyorum. her seferinde. Kendi söylediklerim kendi gözüme batmaya başladı..

Sen belirtmekle iyi etmişsin Mustafa. O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim tecrübem, sk mazda otomatikman 10 bin km sonrasına yazıyor sonraki bakımı. bana kalırsa makul bir aralık. tarih falan yok. 

6 ayı geçirmişsiniz garanti dışı kalmış diyen bir yer yok bildigim kadarıyla. buralarda benzeri bir konu tartışıldı mı hatırlamıyorum. hatta ben son servisten 12 bin km sonra götürmüştüm de yine de bir şey dememişlerdi bu konuda. 

gerçi konu ekseninden kayıyor ama reelde durum bu. 

(konu daha çok "al al dediler aldık, kimse dönüp bakmadı, bi kişi gelip tebrik etmedi" diye veryansın edenlere yönelikti:)))

nasıl bi motivasyonla alıyorsa artık plaketler madalyalar falan.. 

(ironik bir konudur bu arada fazla takılmayalım derim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

49 dakika önce, Mehmet Özdemir :

@İlhan ben  ayda bir gidiyorum çay içmeye falan, sıkıntı olur mu?

Arada çayın yanına atıştırmalık bir şey alıyorsan sıkıntı yok.. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Katil Balina :

benim tecrübem, sk mazda otomatikman 10 bin km sonrasına yazıyor sonraki bakımı. bana kalırsa makul bir aralık. tarih falan yok. 

6 ayı geçirmişsiniz garanti dışı kalmış diyen bir yer yok bildigim kadarıyla. buralarda benzeri bir konu tartışıldı mı hatırlamıyorum. hatta ben son servisten 12 bin km sonra götürmüştüm de yine de bir şey dememişlerdi bu konuda. 

gerçi konu ekseninden kayıyor ama reelde durum bu. 

(konu daha çok "al al dediler aldık, kimse dönüp bakmadı, bi kişi gelip tebrik etmedi" diye veryansın edenlere yönelikti:)))

nasıl bi motivasyonla alıyorsa artık plaketler madalyalar falan.. 

(ironik bir konudur bu arada fazla takılmayalım derim:)

10 bin yazıyor ve garanti bozmuyorsa çok iyi.SK ya poğça börek alıp giderim  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...