Jump to content

3. Nesil Mazda 3 İnfotainment Sistem Güncelleme (Görselli Anlatım)

ikarayel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, Devrim Babacan :

Aslında 513 var, son sürüm (hatta belki bir üstü de var), ama Beta olduğu için servis yüklememiştir.

Yok Devrim bey ben de başta sanırım sizinle aynı hataya düşüp neden 513'ü yüklememişler diye kızmıştım ama sonradan 56...  değil 59...  olduğunu farkettim, hatta servisi takdir ettim. Bu son sürüm sanırım. Ama eksileri artıları nedir zamanla görecez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Müsait olunca konunun ilk sayfasını güncelleyeyim .Son sürüm 59.00.502 EU

Normal hocam cihazı güncelleştirdikten sonra fabrika ayarlarına dönmezseniz kayıtlı ayarlarınız duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba Arkadaşlar,

Bu yeni versiyon 502 yi yükleyen var mı acaba.? Ben yükledim ve problemler var bence sizde'de var mı acaba.?

Yükleme yapmadan önce tüm tweaks ları kaldırdım, güncelleme yaptım ve yeniden tweaksları yüklemek istedim bir işlemi kabul etmiyor.

- Tweaks yüklemeleri yapılamıyor USB tanımıyor.

Tekrar nasıl yükleme yapabileceğiz acaba.?

IMG_0109.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aynı sorun her kezde var.Şuan için bir çözüm yok yabancı siteleri de takip ediyorum onlarda uğraşıyor fakat çözüm bulabilen çıkmadı daha...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Sedetmen :

Merhaba Arkadaşlar,

Bu yeni versiyon 502 yi yükleyen var mı acaba.? Ben yükledim ve problemler var bence sizde'de var mı acaba.?

Yükleme yapmadan önce tüm tweaks ları kaldırdım, güncelleme yaptım ve yeniden tweaksları yüklemek istedim bir işlemi kabul etmiyor.

- Tweaks yüklemeleri yapılamıyor USB tanımıyor.

Tekrar nasıl yükleme yapabileceğiz acaba.?

Arkadaşın da belirttiği gibi 59.00.502 sürümüne hiçbir şekilde tweak yüklenmiyor. Ne usb script ile ne de ssh bağlantısı ile. İşin daha sıkıntılı yanı ise versiyon eskiye döndürelemiyor. Döndermeye çalışan arkadaşlar cihazları patlatmışlar. Şu an yapılacak tek şey beklemek. İlla ki bir yöntemini bulurlar diye düşünüyorum. Geçen hafta aracı bakıma götürdüğümde özellikle versiyon güncellemesi yapmamalarını söyledim. Bir yazılımcı olarak ilkem hep, çalışan sistemi kurcalamamak. Ne zaman köklü bir güncelleme gelir o zaman değerlendirilir. 56.00.513B sürümünü kullanıyorum. Sistem kusursuz olarak çalışıyor zaten. Güncellemeye gerek görmüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Merhaba..

Bugün İzmir Yeni Mazda'da 50000 bakımı yaptırdım...

Çıkışta yazılımımın güncellenmediğini, hala v56 olduğunu gördüm...

Teslim edereken,  yazılım güncelleme süresine bağlı olarak teslim zamanı üzerinde konuşmuştuk oysa...

Buna rağmen bir bilgilendirme yapmamış olmalarına kızdım ama yoldan geri dönüp birşey demedim...

Sanırım önemli ve gerekli bulmadılar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, aattaa :

Merhaba..

Bugün İzmir Yeni Mazda'da 50000 bakımı yaptırdım...

Çıkışta yazılımımın güncellenmediğini, hala v56 olduğunu gördüm...

Teslim edereken,  yazılım güncelleme süresine bağlı olarak teslim zamanı üzerinde konuşmuştuk oysa...

Buna rağmen bir bilgilendirme yapmamış olmalarına kızdım ama yoldan geri dönüp birşey demedim...

Sanırım önemli ve gerekli bulmadılar :)

Eger versiyon surumunuz 56.00.513 ise tavsiyem guncellemeyin. Ben servise gotururken ozellikle guncellememelerini soyluyorum. Sorunsuz, hizli calisan ve tweakleri rahatca yukleyebileceginiz bir surum. Apple Car Play destegi cikana kadar da yukseltmeyi dusunmuyorum zira yeni gelen hic bir ozellik yok. Yeni ozellik olmadigi gibi yeni versiyonlardan sikayetci olan arkadaslar cok gordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Tarahumara :

Eger versiyon surumunuz 56.00.513 ise tavsiyem guncellemeyin. Ben servise gotururken ozellikle guncellememelerini soyluyorum. Sorunsuz, hizli calisan ve tweakleri rahatca yukleyebileceginiz bir surum. Apple Car Play destegi cikana kadar da yukseltmeyi dusunmuyorum zira yeni gelen hic bir ozellik yok. Yeni ozellik olmadigi gibi yeni versiyonlardan sikayetci olan arkadaslar cok gordum.

teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bu güncellemeyi Japonca olan sistemlerde yapabilir miyiz? Benim sistemim bu OS: 55.00.650 JP M. Dilinin İngilizce olması için paylaştığınız  güncellemeyi yüklemeyi düşünüyorum. Sorun olur mu sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, zsvnc :

Bu güncellemeyi Japonca olan sistemlerde yapabilir miyiz? Benim sistemim bu OS: 55.00.650 JP M. Dilinin İngilizce olması için paylaştığınız  güncellemeyi yüklemeyi düşünüyorum. Sorun olur mu sizce?

Teknik olarak mümkün ama muhtemelen aracınızdaki bazı özelliklerini kullanamayacaksanız. Radyo, navigasyon ve varsa TV, dvd gibi. Japonya modellerinin donanımları farklı avrupa ve amerika modellerinden. Farklı bir gps kullanıyorlar. TV ve dvd zaten japonya dışında yok. Radyo frekans aralıkları da farklı Japonya'nın 76-90 MHz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Tarahumara :

Teknik olarak mümkün ama muhtemelen aracınızdaki bazı özelliklerini kullanamayacaksanız. Radyo, navigasyon ve varsa TV, dvd gibi. Japonya modellerinin donanımları farklı avrupa ve amerika modellerinden. Farklı bir gps kullanıyorlar. TV ve dvd zaten japonya dışında yok. Radyo frekans aralıkları da farklı Japonya'nın 76-90 MHz.

Cevabınız için çok teşekkürler. Dün ne yazık ki cevabınızı görmeden biraz da sabırsızlıktan güncellemeyi yaptım. Çok şükür bir sorun olmadı. Şuan sistemi Türkçe olarak kullanabiliyorum. Bunu bilen neredeyse kimse yoktu Kıbrıs'ta. Yıllardan beri herkes adada Japonya'dan gelen arabaları kullanıyor ve Japonca olarak. En büyük oto elektrik firmaları dahil herkes böyle bir şeyin mümkün olamayacağını savunuyordu burada. Ben biraz risk aldım sanırım ama şuan gayet memnunum. Tüm ayarlar her şey Türkçe oldu. Paylaşım için de ayrıca teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba. aracımın yazılımı 29.00.000 son güncellemeyi yüklemek istiyorum fakat flashdiski görmesine rağmen güncelleme yok hatası alıyorum yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dan  son sürüme direkt geçmeyin zaten. Sıkıntı yaşarsınız bootloop falan uğraşırsınız aşağıdaki linkten yazılım numarasına göre düşük sürümden bir sonraki sürüme geçerek ilerleyin.30-31-33-56-59 şeklinde..Kendi içinde her numaranın en son sürümüne sırasıyla geçin aradaki sürümleri yüklemenize gerek yok.59.00.502 olan sürüme geçerseniz tweak uygulayamazsınız bilginiz olsun.

Link Avrupa için başka bölgeyse belirtin

https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda_Firmware/EU

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrardan merhaba. dediğiniz şekilde v29 dan v30 a geçmek istedim fakat yeni  güncelleme yok hatası aldım. flashdisk fat32 formatında ve farklı flashdisklerde denedim aynı hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...