Jump to content

3. Nesil Mazda 3 İnfotainment Sistem Güncelleme (Görselli Anlatım)

ikarayel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

57 dakika önce, smeagol :

tekrardan merhaba. dediğiniz şekilde v29 dan v30 a geçmek istedim fakat yeni  güncelleme yok hatası aldım. flashdisk fat32 formatında ve farklı flashdisklerde denedim aynı hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yurtdışı forumlarında eğer verisyonunuz v30 altı ise önce 31.00.100A UNIVERSAL yükleyin ardında v5x lere geçebilirsiniz diyor. Eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa bence yetkili serviste güncelleme yapın. Garantisi devam etmese bile bakıma götürdüğünüzde yaparlar diye düşünüyorum. Eğer garantiniz yoksa ve bir problem olursa tamiri tuzlu olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Tarahumara :

Yurtdışı forumlarında eğer verisyonunuz v30 altı ise önce 31.00.100A UNIVERSAL yükleyin ardında v5x lere geçebilirsiniz diyor. Eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa bence yetkili serviste güncelleme yapın. Garantisi devam etmese bile bakıma götürdüğünüzde yaparlar diye düşünüyorum. Eğer garantiniz yoksa ve bir problem olursa tamiri tuzlu olabilir. 

İlginiz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi  bu durumda serviste yaptırmak daha mantıklı gibi duruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhabalar Mazda 3 2012 1.6 Impressive den Mazda 6 2014 2.0 a geçiş yaptım. Lakin multimedya sistemi maalesef bu sınıf bir araca yakışmayacak kadar kötü. Güncellemeler ile ilgili videolar ve bu konu başlığını gördüm. Fakat benim aracım makyajlı kasa değil. Fakat youtube da gezinirken şöyle bir video gördüm. Demekki eski tipler içinde güncelleme verilmiş. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. İyi forumlar.

Düzenleme: Konunun Mazda 3 konusu olduğunu yeni farkettim. Mazda 6 kısmının deriin uykuda olduğunu düşünürsek mesaj yine de burada dursun. Bilen varsa yardımını rica ederim.

Deisis tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhabalar . 2010 Mazdadan sonra şimdide 2015 mazda power ile aranızdayım. Açmış olduğunuz konu çok açıklayıcı ve başarılı olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim. 

Aracı alır almaz tabiki bende versiyonları güncelledim. Fakat bu 59.00.502A versiyonunu güncelledikten sonra istop ısıtma açıkken devreye girmemeye başladı.Isıtmayı kapattığım anda ise hemen devreye giriyor.  Bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımız varmı acaba. 

Not: ısıtma seviyesini max. olarak çalıştırmamaktayım. Daha önceki ayarlarımla kullanmaktayım. aynı ayarlarla devreye giren istop şu anda devreye girmiyor. 

Saygılar sunarım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, serdaruyar :

Merhabalar . 2010 Mazdadan sonra şimdide 2015 mazda power ile aranızdayım. Açmış olduğunuz konu çok açıklayıcı ve başarılı olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim. 

Aracı alır almaz tabiki bende versiyonları güncelledim. Fakat bu 59.00.502A versiyonunu güncelledikten sonra istop ısıtma açıkken devreye girmemeye başladı.Isıtmayı kapattığım anda ise hemen devreye giriyor.  Bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımız varmı acaba. 

Not: ısıtma seviyesini max. olarak çalıştırmamaktayım. Daha önceki ayarlarımla kullanmaktayım. aynı ayarlarla devreye giren istop şu anda devreye girmiyor. 

Saygılar sunarım. 

Öncelikle hayırlı olsun kazasız kullanın aracınızı. Benim aracımda ısıtma açıkken istop çalışmıyor ve bildiğim kadar bütün mazda 3 modellerinde böyle. Yani yazımsal bir sorun değil diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, smeagol :

Öncelikle hayırlı olsun kazasız kullanın aracınızı. Benim aracımda ısıtma açıkken istop çalışmıyor ve bildiğim kadar bütün mazda 3 modellerinde böyle. Yani yazımsal bir sorun değil diye düşünüyorum. 

Teşekkür ederim. Güncelleme öncesi çalışmaktaydı . Kalorifer aynı ayarda iken muntazam çalışıyordu. Ne olduysa son güncelleme sonrası oldu. Anlam veremedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba. Bu gün deneme yanılmalar ile sorunu çözdüm gibi. İlk önce istop ekranını açtım. farları off konumuna getirdim. Tekrar denedim fan açıkken çalışmadı.Tabi araç hala soğukken devreye girmiyor. Fan hala açıkken motor ısındıktan sonra tekrar denedim ve oldu(farlar kapalı konumda). Sanırım şarj ile alakalı bir durum yaşadığım. Araç Kendi limitlerinde şarj olmayınca istop devreye girmiyor. Gün içerisinde kullanım oranı da önemli sanırım. 3-4 km lik yolda kendini toparlamıyor sanırım . 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ayrıca bu yüklemede usb kullanımı kapanarmı.Android Auto kullanıyorum aracımda youtube bile açabiliyorum. Bunlar iptal olurmu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Sedetmen :

Merhaba,

Yeni Güncellemeyi yükledim ancak daha test edemedim neler değişti bilmiyorum.IMG_0535.JPG.f7132dfebbc03ce7375e3debab8004c2.JPG

@Sedetmen İnceledikten sonra bilgi paylaşırsanız seviniriz.  @Tarahumara Acaba bu sürümde Mazda Aıo dan Tweaks yüklenebilirmi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, amesfa :

@Sedetmen İnceledikten sonra bilgi paylaşırsanız seviniriz.  @Tarahumara Acaba bu sürümde Mazda Aıo dan Tweaks yüklenebilirmi ? 

Denemeden bir sey demek zor abi. Mazda aio tweaklerinin yuklenmesini engellemek icin ozel bir sey yapmis olabilir. Daha once yapmislardi. Yine yapabilirler. Yakinda cikar ortaya. Daha onceden de yazdigim gibi. Suan oldugunuz surumde bir sorununuz yoksa guncellemeyin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
10 dakika önce, Katil Balina :

eğer haricen kimi işlemler uygulayacaksanız defalarca 56'yı 59'a güncellemeyin dendi.

Evet bende biraz önce farkettim, teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Bende müzik sistemi için mazda connect internet sitesinden güncellemeyi indirip kurdum 00.09.000 güncellemesi ancak kurulum biterken başarısız oldu dedi. Sistem yeniden açıldıktan sonra kontrol ettiğimde 09 kurulu gözüküyor. Biraz kurcaladım ancak bir fark göremedim. Bu arada işletim sistemi sürümü de bende 59 yüklü. En son kaç çıktı acaba bilen var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bugün gerekli güncellemeleri aracıma yaptım. Çok yararlı bir konu olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...