Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Sağ Ön Cam Patladı !

kralxs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhabalar Bugun aracımla yol yaparken 130 km hızla bir audi sollamam esnasında nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde ön sağ camım patladı cam tuz ile buz oldu taşmı denk geldi taş bu kadar etkilimi vs vs bilmiyorum şimdi sormak istediğim şey kasko karşılarmı bu camı ayrıca bulabilirmiyim serviste veya araç camı satan yerlerde ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, kasko karşılar. Serviste de bulabilirsiniz. Aynı şekilde sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu oto cam firmalarında da bulabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bende nazar olduğunu düşünüyorum fakat sağ ön cam neden yani bir taş darbesi ile tuzla buz olabilecek kadar zayıf ve yetersizmi sağol bu arada geçmiş olsun dileğin için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garantisi devam ediyorsa bayiyide sıkıştırabilirsiniz belki ilk patlama olayını duyduğumda internette nedenleri vs üzerine bir araştırma yapmıştım her markada 0 araçlarda vs park halinde bile olabiliyormuş sürüş halinde çok tehlikeli ama bir sürü nedenleri var üretim montaj hatasıda olabilir diye hatırlıyorum + garantiden değişenlerde var taş geldiyse birşey yapmazlar tabide nasıl anlaşılırki bence bi incelesinler

karaqedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağolun yorumlar için şimdi kasko karşılar ama kasım ayında birde kaskosu doluyor hasarsızlık indirimini etkilerimi acaba onuda bilmiyorum aracım daha 18500 km de garantiside devam ediyor 2 bakıma gidecem nasip olursa önümüzdeki ay yarın servisi arayıp sorayım değişim yaparlarmı diye e o zaman taş geldi demeyeyim (: yoksa değişmezlermiş ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun. Servise goturun ancak tas geldi falan demeye gerek yok. Zaten tas geldigini gormemissiniz. Kaskoyu karistirmadan degistirme ihtimalleri cok dusuk ama olmazsa da kasko karsilar zaten. Temperli camlarda bazen uretim hatasi olabiliyor ama bu noktada bunu kanitlamak imkansiz gibi bir sey. Mazda3 forumunda buna benzer 2 tane konu var. Birisi aynen sizin ki gibi sag on cam patlamasi. Digeri ise sunroof'un patlamasi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun, olmayacak şey değil, hızlı ve ince bir parça camı rahatlıkla patlatabilir, yeterki az bir noktaya yeterli basıncı uygulasın ama neyse ki size ve bir başkasına bir şey olmadan atlatmışsınız.

Kasko karşılar ama kaskonuzu bozar mı bunu ancak poliçenizdeki detaylar belirler. Poliçenizi okumanızı veya sigorta acenteniz ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2002'de benim Peugeot sağ ön camı yolda patlamıştı fakat sebebini biliyordum;  birkaç hafta önce cam yarı inikken bir kişi tartışma esnasında cama aşırı yüklenmişti ve cam kaldırma düzeneğinin tuttuğu metal camı bir yerden çizmişti, o çizik büyüdüğü için yolda patlamıştı. Orj olmayan fakat tam uyan ve uygun fiyatlı cam bulup taktım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de aracımı alalı 2 ay olmadan ön camı çatlatmıştım. Küçük bir taş gelmişti daha sonrasında sıcak soğuk olayından çizik genişledi. Kasko anlaşmalı cam firmalarına gönderiyor. Şuan durumu bilmiyorum ama o zamanlar orjinal ön camı bulamazsınız demişlerdi. Mazda yetkili servisinde değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba geçmiş olsun kasko cam hasarlarını kaskoyu delmeden karşılar.

Ama yinede bu klozlarına bakması lazım arkadaşımızın. Günümüzde sigorta şirketleri zarar eder hale geldi. Sebebi ise açık ve net, yalan, yanlış beyanlardan dolayı. Bundan ötürü farkındaysanız trafik sigortası poliçeleri inanılmaz yükseldi. Öyle ki Kaskoyu aşan, trafik sigortaları var artık. Örneğin bu seneki trafik sigortamda %80 artış olmuş !! Ve hiç hasarım olmadığı halde bu durum böyle. Allah'tan ki plakam 14, 34 olsaydı bu artış %150'yi bile bulabilirmiş dedi acentam. Aynı durum artık kasko poliçeleri içinde geçerli. Fiyatlandırmada değişik kriterlere bakıyorlar artık.

Hal böyle olunca sigorta şirketleri poliçelerde tutarları düşürebilmek ve rekabetçi olabilmek için. Türlü türlü poliçeler sunuyorlar. Bir takım klozları kaldırarak, primi düşürüyorlar. O yüzden muhakkak ve muhakkak poliçe içeriğine bakmak gerekiyor.

Yine örnek verecek olursam geçenlerde konut sigortamı yeniledim.

X sigorta şirketi 185 Lira verdi

Y sigorta şirketi 243 lira verdi

Bakıyorum, bakıyorum...inceliyorum her şey aynı gibi..Acentama gönderdim X şirketinin poliçesini. 5 dakika sonra geri döndü. İlhan bey bu poliçede deprem klozu eşyaları karşılamıyor dedi.

Artık tek tip poliçe devri bitti...Poliçeleri sıkı incelemekte fayda var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. 3 Nesil Mazda 3 lerin camlarında diğer araçlarda pek rastlamadığım bir durum var. Küçücük bir taş gelse dahi, değdiği noktadan küçük bir parçanın kopmasına neden oluyor. Taş çarpmalarına çok dayanıksız gibi geldi bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. 3 Nesil Mazda 3 lerin camlarında diğer araçlarda pek rastlamadığım bir durum var. Küçücük bir taş gelse dahi, değdiği noktadan küçük bir parçanın kopmasına neden oluyor. Taş çarpmalarına çok dayanıksız gibi geldi bana. 

hepsindemi var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen hafta ön camım serviste değişti. Kasko poliçenizin özelliklerine göre değişebilir. Benim full kaskom var. Serviste değişim istedim. Servis uyardı kasko %25 kesebilir size fatura edebilir(bu arada 2 yıl önce 2004 altea cam faturasında 450 tl yazıyordu mazda 3 ön cam 1400 tl fatura kestiler (: ) dediler. Kasko ile görüşmelerim neticesinde herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımı 1 yaşına kadar camcı yerine servisi ücretsiz kasko delinmeden tercih edebileceğimi öğrendim. dikkat edilmesi gereken nokta 1 yaş dolmadan yani aracın trafiğe çıkışından itibaren 2. yılın sonu...  camın nasıl çatladığına gelirsek. park halindeyken farkettim taş izi vardı. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen hafta ön camım serviste değişti. Kasko poliçenizin özelliklerine göre değişebilir. Benim full kaskom var. Serviste değişim istedim. Servis uyardı kasko %25 kesebilir size fatura edebilir(bu arada 2 yıl önce 2004 altea cam faturasında 450 tl yazıyordu mazda 3 ön cam 1400 tl fatura kestiler (: ) dediler. Kasko ile görüşmelerim neticesinde herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımı 1 yaşına kadar camcı yerine servisi ücretsiz kasko delinmeden tercih edebileceğimi öğrendim. dikkat edilmesi gereken nokta 1 yaş dolmadan yani aracın trafiğe çıkışından itibaren 2. yılın sonu...  camın nasıl çatladığına gelirsek. park halindeyken farkettim taş izi vardı. geçmiş olsun.

sizinki neden değişti taşmı geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende arabayi aldiktan 10 gun sonra ufak bi kaza sonucu sag arka kapi cami patladi.camin gelmesi tam 12 gunu buldu.kaskolarin 1tane cam hakki var senede.ben ucuz oldugu icin kaskodan yaptirmadim 120 lira idi.ön cama faln birsey olursa hakkimi ordan kullanirim diye.ama senn kasko suren doluyorsa kasko delinmeden kaskodan yaptirabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...