Jump to content

3.Nesil Mazda 3'te Ses Sistemini Kapama

emre39
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm yeni kasa mazda3  power ses sistemi nasıl kapanıyor?

Arkadaşlar bir türlü bulamadım aracı alırken de gece geç saatte aldım detaylı anlatım bilgisi alamdım. 

diğer arabalar gibi açma kapama tuşu gibi bir şey var mı? 

cd iyi illa cıkarmakmı gerekiyor ses sistemi calışmaması için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses sisteminin çalışmamasını istiyorum derken. Cd-radyo-usb-bluetoth vs müzik dinlerken sesi komple kısmak/kapatmak mı istiyorsunuz. Vites kolunun orada ki çok işlevsel joistik düğmenin yanında olması lazım bildiğim kadarıyla.

İlhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Emre Bey'yi anladım. Çünkü aracımı sıfır olarak alıp, eve dönerken de aynı şeyi yaşadım. Araba susmuyor; Müzik sürekli açık; ya USB ya CD ya da radyo. :D

İlhan Bey'in dediği gibi orta konsoldaki Mute düğmesi tek cevap. Araç öyle tasarlanmış. Radyoyu vs. kapatır gibi ses sistemini kapatmak diye bir şey yok bu araçta. Mute yapın gitsin.

CD konusunda; Mute yapınca CD okuma ve döndürme işlemi duruyor mu bilmiyorum. Sürekli USB kullandığım için tecrübe etmedim, ama siz yine de CD'yi çıkarın; Lazer sebeiyle ısınma durumu olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Emre Bey'yi anladım. Çünkü aracımı sıfır olarak alıp, eve dönerken de aynı şeyi yaşadım. Araba susmuyor; Müzik sürekli açık; ya USB ya CD ya da radyo. :D

İlhan Bey'in dediği gibi orta konsoldaki Mute düğmesi tek cevap. Araç öyle tasarlanmış. Radyoyu vs. kapatır gibi ses sistemini kapatmak diye bir şey yok bu araçta. Mute yapın gitsin.

CD konusunda; Mute yapınca CD okuma ve döndürme işlemi duruyor mu bilmiyorum. Sürekli USB kullandığım için tecrübe etmedim, ama siz yine de CD'yi çıkarın; Lazer sebeiyle ısınma durumu olabilir.

ilginiz için cok teşekürler Mute tusu ses kısma diye hep değerlendirdim ben o yüzden farklı bir yerde açma kapama tuşu var mı diye uzun uzun aradım bulamayınca bur dan yardım istedim sağolun tekrardan. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Orta konsoldaki ekran sadece radyo ve infotainment görevinin haricindede işlevleri olduğu için klasik radyo ve cd çalarlar gibi bir on/off düğmesi diye birşey yok. Banada böyle bir düğmenin olmaması saçma geldi fakat mute düğmesini kullanmak veyahutta eğlence menüsünün altında dab veya aha gibi kullanmadığınız bir sistemi seçmek radyo dinlemek istemediğiniz bir durumda yapabileceğiniz benim bildiğim iki yöntem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

arkadaşlar bu ses sistemini kapatmak için gerçekten yol yok mu? açtın mı kurtulamıyorsun. sesi kısmak ile kapatmak arasındaki farkı bilmemeleri mümkün mü? 

nette ararken de ilk burası geldi madem bi daha sorayım dedim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses sistemi araç çalıştığında çalışmasın istiyorsunuz herhalde öyle anladım.Bunun için malesef bir ayar yok.Araç çalıştığında en son hangi kaynağı kullandıysanız araç onu yokluyor ilgili kaynak yoksa(bluetooth,usb,cd) radyo otomatik çalışıyor.Ben sesi tamamen kıstım çünkü mute tuşuna basıp aracı yeniden çalıştırdığınızda tekrardan hangi ses seviyesinde bıraktıysanız o seviyeden açılıyor.Sesi kısmak en etkin çözüm.Ses sistemi ayrıca navigasyon,sesli komut sistemi,araç içi telefon iletişimi...vs tarafından kullanıldığı için kapatılmasını uygun görmemişler diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşların dediği gibi sesi ya 0 seviyesine geticeceksiniz ya da mute tuşuna basacaksınız. Ekranın da kapanmasını istiyorsanız, ayarlar menüsünün içine girin. Orada ekran bölümünün altında ekranı kapat ve ekranı kapat saati göster diye iki tane seçenek var. Ekranı kapat dediğinizde ekran tamamen arka ışığıyla birlikte kararıyor. Sadece saati göster dediğinizde ekran tamamen siyah oluyor ve sadece saat kalıyor ama ekran ışığı da yanmaya devam ediyor. Bu iki işlem de sadece ekrana etki yapıyor. Yani çalan herhangi bir kaynak varsa aynen devam ediyor. Bu işlemleri eğer dil ingilizce ise sesli komutla da yapabiliyorsunuz. Direksiyon üzerindeki konuşma tuşuna basın ve 'turn screen off' deyin. Bu arada ufak bir düzeltme de yapayım. Aracı kapatıp açtığınızda, en son hangi kaynakta kaldıysanız o kaynağı açıyor ama o kaynak aktif değilse radyoyu değil, ondan önceki kaynak neyse onu açıyor. Örneğin önce radyoyu açtınız, sonra bluetooth u açtınız ve ardından da usb den telefonu bağladınız. Aracı kapattınız ve usbyi çıkardınız. Aracı tekrar açtığınızda, araç 10 saniye kadar usb yi bağlanmaya çalışıyor belki tekrar takarsınız diye. Eğer bulamazsa bir önceki kaynak olan bluetootha geçiyor. En azından 56.00.513B sürümünde bu şekilde oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu kadar karmaşaya ve açıklamaya ne gerek var?

kapan diyince kapanan basit bir butona ya da en azından menü içinde bir seçenek ile  iş çözülür idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...