Jump to content

Rotary Motorun Geri Dönüşü - Mazda RX-VISION

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda, bugün Tokyo'da Mazda RX-VISION modelini tanıttı. Yeni konsept, SKYACTIV-R olarak adlandırılan gelecek nesil rotary motor ile güçlendirilecek.

Hassas ve zarif bir şekilde orantılanan önden motorlu, arkadan çekişli bu model, RX-VISION, ilerisi için sadece Mazda'dan gelebilecek bir vizyonu  ve dünya çapındaki bir çok hayranının bir gün gerçeğe dönüşeceğini hayal ettiği bir rüyayı temsil ediyor

Aracın tanıtımını yapan Mazda CEO'su Masamichi Kogai " Mazda, müşterileri ile özel bir bağ kurmak ve onların bir ve tek markası olmak için yeni zorlukları göğüslemeye devam edecek" dedi.

Mazda-RX-VISION_4.jpg

Mazda-RX-VISION_5.jpg

Mazda-RX-VISION_6.jpg

Mazda-RX-VISION_2.JPG

Mazda-RX-VISION_1.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada Mazda'nin medyaya verdigi resimler var. 

http://www.autoblog.com/2015/10/27/mazda-rx-vision-concept-rotary-official/

Teşekkürler Uğur ;) Ben de o arada onları indiriyordum basın portalinden :). İlk mesaja ekledim ;)

Far dizaynı gerçekten çok dikkat çekici olmuş. Değil bu, buna yakın bile çıksa çok can yakar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Concept araclarda hayalgucu siniri olmaz ama far kismini ben tam anlayamadim. Gozunun ustunde kasi var gibi gorunuyor :)  Rotary motor israri da bana bana biraz iddiali geliyor ama bir bildikleri vardir mutlaka

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Concept araclarda hayalgucu siniri olmaz ama far kismini ben tam anlayamadim. Gozunun ustunde kasi var gibi gorunuyor :)  Rotary motor israri da bana bana biraz iddiali geliyor ama bir bildikleri vardir mutlaka

Açıklamada rotary için "Hâlâ aşılması gereken zorluklar var" dedi Masamichi, Biraz daha süre var ama bir gelecek görmeseler böyle iddialı bir tanıtım yapmazlardı diye düşünüyorum.

Farın üst kısmı  ya kaportanın içinden dışa vurmuş ya da kaporta rengine boyanmış

Burak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok iddialı bir tasarım gerçekten. Tasarım, 2017'ye doğru daha da netleşecektir.

CSXdYXxWIAAas7p.jpg

CSXI5owUEAAcrya.jpg

CSXJqFaWUAEPAWe.jpg

CSXQy8SXAAAcaie.jpg

CSXxWlHWsAAAwve.jpg

Mehmet Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın arka tasarımı da ön tasarımı kadar iddialı. Bakalım gerçek hayata ne kadarı yansıyabilecek.

Bu jantlar kaçlık tahmin edebilen var mı ? :D

Videoyu izleyince fark ettim, stop lambalarının arkasındaki parça ayrı, acaba hız yapınca o parça kalkıp spoiler görevi görecek mi ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen neymişssin be abiii aaa aaaaaaaaa

müthiş ya. eski-yeni sentezi. o göstergelere bayıldım. 

bir de bunun altında deli bir mühendislik ve sürüş zevki yatıyordur ki inşallah bir gün görürüz :)

kaput yek parça aradaki boşluğa led gündüz farı ve sinyal olan ince far takılmış. 

fotifoti tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın arka tasarımı da ön tasarımı kadar iddialı. Bakalım gerçek hayata ne kadarı yansıyabilecek.

Bu jantlar kaçlık tahmin edebilen var mı ? :D

Videoyu izleyince fark ettim, stop lambalarının arkasındaki parça ayrı, acaba hız yapınca o parça kalkıp spoiler görevi görecek mi ? :)

jantlar 20 gibi, araç basık olduğu için büyük duruyor kanımca. standart japonun bacağı kadar :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor teknolojisi hakkında bir bilgi yok mu ?  kaç hb olacak vs

Konsept olduğu için o konuda bir açıklama yok. Ben de merak ettim zira Rotary motorlar kompakttır az yer kaplar ama aracın önü bu kadar geniş olunca insan merak ediyor acaba altında ne var diye :)

Burak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konsept olduğu için o konuda bir açıklama yok. Ben de merak ettim zira Rotray motorlar kompakttır az yer kaplar ama aracın önü bu kadar geniş olunca insan merak ediyor acaba altında ne var diye :)

bagaj olabilir mi :P motor arkada belki :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bagaj olabilir mi :P motor arkada belki :D 

Spor araba ile yük taşımacılığı mı yapacaklar ? :D Motor önde demiş Japon abilerimiz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç küçükmüş. m3 kadar. Küçük japon abiler aracı büyük gösteriyor :D muhtemelen 1.6 450HP+ çift turbo . şimdilik veriler bunlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TEMEL ÖZELLİKLER:

Yolcu kapasitesi: 2 kişi

Ölçüler: 4,389mm x 1,925mm x 1,160mm

Aks mesafesi: 2,700mm

Motor: SKYACTIV-R

Motor/Çekiş: Önden Motor, arkadan itişli

Lastikler: Ön: 245/40R20 / Arka: 285/35R20

Jantlar: Ön: R20 x 9.5J / Arka: R20 x 11J

• Beğen 2