Jump to content

Chrysler 500 bin Aracı Geri Çağırdı

Guest maz14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Chrysler, yaklaşık 300 bin spor arabayı, yokuş tırmanırken frenlerinde meydana gelen potansiyel bir sorun nedeniyle piyasadan geri toplayacağını açıkladı. Benzer bir açıklamada Honda'dan geldi.

Aynı şekilde Honda Motor şirketi de, yaklaşık 180 bin Civic model otomobili, tekerlek mili kapağında sızmaya neden olan sorun nedeniyle piyasadan geri toplayıp tamir edeceğini açıkladı.

Chrysler şirketi sözcüsü Max Gates, piyasadan çekecekleri araçların 156 bin 2006-2007 model Jeep Grand Cherokee ve Commander SUV, 90 bin Jeep Wrangler SUV ve 50 bin kadar 2007 model Dodge Nitro SUV olduğunu söyledi. Gates, şu ana kadar problemden kaynaklanan tek kaza tespit ettiklerini belirterek, söz konusu araçları alanların e-maille haberdar edileceğini belirtti.

Öte yandan Chrysler, yeni piyasaya sürdüğü 72 bin 2008 model Dodge Avenger sedan tipi ve Chrysler Sebring aracı da, ön kapılarındaki kilit ve mandal problemi sebebiyle geri toplayarak bakıma alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

mitsubishide de böyle bi sorun oldugu halde açıklama yapmadıkları ortaya cıkınca ceo su istifa etmişti bi kaç sene önce, adamlar bile bile hatalı aracları satmıslar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen yıl voswos ta fren propleminden dolayı 2005 passatları çağırmıştı  :) bunlar yapar arada böyle bir çay kahve içmeye ama bizimkilerde tık yok çok cimriler canımmmm  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birde Audi TT.Araba savruluyordu ve çok ciddi kazalar olmuştu.Sonra hepsini geri çağırdılar ve arkaya ince spoyler eklediler.Yenileride zaten sonra spoyler ile üretildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, TT'ler baya ölümlü kazalara neden olmuştu, e tabi TT alan adam spoiler'ın sağlayacağı ekstra downforce'a ihtiyaç duyacak hızlarda gittiği için kaza yapınca da ucuz atlatamıyo... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

vay be!!!

iyi ki spoiler takmışım :)

dodge nitro da varmış listede. bizim k.biraderin patronu c.tesi günü almıştı bir tane onlardan. söyleyeyim de iade etsin bari, gariban bozuk arabaya binmesin bile bile :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayret Volkan Honda ile olumsuz bir konu açtı.  ;D Vatandaşlık görevi herhalde. ;)

ben bu tarz konuların bir olumsuzluk olduğunu düşünmüyorum Biran abi,aksine çok hoşuma giden davranışlar bunlar...ben bi mok yedim,getir hemen telafi edeyim gibisinden  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

yani hatayı kabullenmek de bir erdemdir diyorsun he mi? :)

helal valla. onların hatası yüzünden ben ölsem bile yine de tebrik ederim o firmayı diyorsun bir anlamda :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani hatayı kabullenmek de bir erdemdir diyorsun he mi? :)

helal valla. onların hatası yüzünden ben ölsem bile yine de tebrik ederim o firmayı diyorsun bir anlamda :D

abi ölüm noktasına getirecek hatayı bir tek Mercedes yaptı diye biliyorum ben...A serisi otomobilleri geyik testinde takla atmıştı,hemen üretimi durdurup tümünü ESP ile donatmışlardı...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Chrysler, yaklaşık 300 bin spor arabayı, yokuş tırmanırken frenlerinde meydana gelen potansiyel bir sorun nedeniyle piyasadan geri toplayacağını açıkladı. Benzer bir açıklamada Honda'dan geldi.

Aynı şekilde Honda Motor şirketi de, yaklaşık 180 bin Civic model otomobili, tekerlek mili kapağında sızmaya neden olan sorun nedeniyle piyasadan geri toplayıp tamir edeceğini açıkladı.

mitsubishide de böyle bi sorun oldugu halde açıklama yapmadıkları ortaya cıkınca ceo su istifa etmişti bi kaç sene önce, adamlar bile bile hatalı aracları satmıslar

Geçen yıl voswos ta fren propleminden dolayı 2005 passatları çağırmıştı  :) bunlar yapar arada böyle bir çay kahve içmeye ama bizimkilerde tık yok çok cimriler canımmmm  :D

3 sene evvelde Opel Astrada olmuştu.Beyin programında hata var diye.

Birde Audi TT.Araba savruluyordu ve çok ciddi kazalar olmuştu.Sonra hepsini geri çağırdılar ve arkaya ince spoyler eklediler.Yenileride zaten sonra spoyler ile üretildi.

bunlar gibi daha bir sürüolay var zaman içinde duyulan veya duyulmayan. peki sence yukarıdaki problemler ölümle sonuçlanacak kazalara sebep olmayacak kadar küçük problemler mi? yani ne bileyim 3-5 sene önce hyundai fabrikası piyasaya bilmem kaç bin tane tavanı-bagajı-kaputu düzeltilmiş, boyanmış araba sürdü. çünkü öyle büyük bir dolu yağdı ki, İzmit/Alikahya'daki fabrikanın açık alan parkındaki tüm arabalar hasar gördü. Aynı dolu yağışında İzmit Derince Limanında bekleyen yüzlerce pejo ve citroen de nasibini almıştı. Bunlar tehlike yaratmayacak ama tüketiciyi aldatmaya yönelik olaylardı, yukarıdakiler ise doğrudan mekanik veya elektronik kusurlar. Bence Mazda kullanmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimizin ispatıdır bu olaylar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sevimli06

mazda sıkıntısız araba  yaw..

Bence de sıkıntısız bir araç.. Güvenlik açısından da tam not almış bir araba.. Hatta bir uydu kanalında Mercedes'den sonraki en güvenli araç diye bir yayın izledim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...