Jump to content

Mazda CX-3 Kullanıcı Yorumları

morybaba
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bugün gene görev nedeni ile sahadaydık. ümraniyede ara sokaklarda bir cx-3 takıldı önüme bende arkadan nasıl gözüküyor diye baya peşinden gittim. yolda bir bu arabaya bir başka arabalara baktım gerçekten araba yani :) araç hızlandıkça arka lastikler sanki yanlara açılıyor böyle yere daha sağlam basıyor gibi geldi. birde araç dış hacim olarak büyük geniş içi dar sadece.  ama bir mazda kullanıcısına yakıştıramayacak bir şey yaptı bu araç sürücü arkasında kamera ile kayıt yapan mobil radar cihazı ve trafik kuralları ihlal aracı olmasına rağmen uzunca bir süre emniyet şeridini kullandı 

IMAG0168.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada Elazığ'a geldiginden beri son 1000km ortalamam 6.2 . Hava 40 görüyor bazen. Klimayı açtıkça yakıt düşüyor pek enteresan [emoji1]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elazığ - Ilgın 796.5km ortalama 6.1 yaktım . Gittikçe az yakıyorum ama ablamın düz benzinli 3'le [emoji4]

0b50d4660a2efa7f5b6bfa7b9ea963eb.jpg

Doktor nerde ? Kahve içecektim [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Fotifoti :

Elazığ - Ilgın 796.5km ortalama 6.1 yaktım . Gittikçe az yakıyorum ama ablamın düz benzinli 3'le emoji4.png

0b50d4660a2efa7f5b6bfa7b9ea963eb.jpg

Doktor nerde ? Kahve içecektim emoji4.png

Düz vites az yakıyor. Kuzende var şehir içi 7.2-7.3 yakıyor. Düz vites cimri, otomatik gayet bonkör.

Foti onu geçtim konsol açılmaya mı başlamış? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düz vites az yakıyor. Kuzende var şehir içi 7.2-7.3 yakıyor. Düz vites cimri, otomatik gayet bonkör.
Foti onu geçtim konsol açılmaya mı başlamış? 

Evet maalesef . Denizliye yaklaştım ortalama 5.9 [emoji12]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul da İzmir de 0 (sıfır) rakım gakkoş. Normalini yakar [emoji6] 

Olur mu haritanın aşağısında yav düz iniyorsun [emoji1]

Ben bu arabayı Muğla'dan aldım 14 saate götürdüm 6.3 yaktı . 19 saatte getirdim 5.9 yaktı . Kayseri'de ortalama 6.1'di ki Kayseri'ye 4.5 saate girdim. Bence baya iyi yakıtı var ama benzin pahalı [emoji1] neyse cx3'e dönelim arabamı özledim :(
  • Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Fotifoti :

Olur mu haritanın aşağısında yav düz iniyorsun emoji1.png

Ben bu arabayı Muğla'dan aldım 14 saate götürdüm 6.3 yaktı . 19 saatte getirdim 5.9 yaktı . Kayseri'de ortalama 6.1'di ki Kayseri'ye 4.5 saate girdim. Bence baya iyi yakıtı var ama benzin pahalı emoji1.png neyse cx3'e dönelim arabamı özledim :(

Sen de haklısın kontak kapat git Muğla' ya :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Bizim yakıt durumunda degişiklik yok. Araç 19.000 km de otomatik. Şehir içi 8,5-9.0 arası, şehir dışında 6,5-7.0 arasi yakmaya devam. Forumda bir arkadaş fazla yakan aracının merser serviste bakildiginda enjektörlerin fazla yakit püskürttügünün söylendigini, yakıt sisteminde değişiklik yapildigini sonrasinda yakit değerlerinin düştügünü söylemişti. O arkadaş kimdi hatırlayan varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yolda baktım bildirim gelmiş konuyu gördüm. Hemen verilere baktım.

Benzin alalı 270 Km olmuş

Bilgisayar 177 Km daha gidersin diyor

Ortalama yakıt: 8.9 lt

40Bin bakımı yaklaşıyor. 2-3 hafta içerisinde Mersel'e götüreceğim. Sizce de bu veriler fazla ise bir öneriniz var mı? Serviste özellikle bakılması gereken bir yeri, parçası vs?

Not: 50Km si hariç full şehir içi kullanım + az yaksın diye özen göstererek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, erincu :

Yolda baktım bildirim gelmiş konuyu gördüm. Hemen verilere baktım.

Benzin alalı 270 Km olmuş

Bilgisayar 177 Km daha gidersin diyor

Ortalama yakıt: 8.9 lt

40Bin bakımı yaklaşıyor. 2-3 hafta içerisinde Mersel'e götüreceğim. Sizce de bu veriler fazla ise bir öneriniz var mı? Serviste özellikle bakılması gereken bir yeri, parçası vs?

Not: 50Km si hariç full şehir içi kullanım + az yaksın diye özen göstererek

Kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor diyeceğim ama dikkat ediyoruz demişsiniz bana tüketim biraz fazla gibi geldi. 

Fakat havalar soğumaya başlıyor yağmurlar var. 4x4 sisteminde çalışıyor olabilir. Trabzondada yağmur çok yağıyor ve silecekler ile birlikte 4x4 de çalışıyor ve yakıt tüketimi artıyor ortalama 1 lt artıyor. 6 litre ise 7 litreye çıkıyor. 

Tork konventörlğ şanzımanıda iyi kullanmak gerekiyor. Araç 3 km/h düşene kadar 2.vitesten 1.vitese düşmüyor. Tekrar gaz verip toparlamasını istediğinizde baya yakıt artıyor anlık olarak yüksek bir çekim oluyor. 2.viteste yavaşlayacaksanız ve tekrar hızlanmanız gerekiyorsa kulakçık yardımı ile 1.vitese düşürüp tekrar kendiniz 2.vitese yükseltin. 

Hatta bu durum bazen ara viteslerde de vuku buluyor. Lineer bir şanzıman olduğu için vites düşürmekte biraz geç kalıyor. Ama bazen toparlamıyor toparlasın diye gaz veriyoruz ve yakıtı baya bi emiyor. 

Tavsiyem kullanırken anlık tüketimi gözetleyin. Sabit 100 km/h ile giderken vile yakıt dalgalanması oluyor mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, SafaTR :

Kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor diyeceğim ama dikkat ediyoruz demişsiniz bana tüketim biraz fazla gibi geldi. 

Fakat havalar soğumaya başlıyor yağmurlar var. 4x4 sisteminde çalışıyor olabilir. Trabzondada yağmur çok yağıyor ve silecekler ile birlikte 4x4 de çalışıyor ve yakıt tüketimi artıyor ortalama 1 lt artıyor. 6 litre ise 7 litreye çıkıyor. 

Tork konventörlğ şanzımanıda iyi kullanmak gerekiyor. Araç 3 km/h düşene kadar 2.vitesten 1.vitese düşmüyor. Tekrar gaz verip toparlamasını istediğinizde baya yakıt artıyor anlık olarak yüksek bir çekim oluyor. 2.viteste yavaşlayacaksanız ve tekrar hızlanmanız gerekiyorsa kulakçık yardımı ile 1.vitese düşürüp tekrar kendiniz 2.vitese yükseltin. 

Yazın da böyleydi maalesef ki. Vites için tavsiyenizi deneyeceğim. Bu arada 4x4 e alınca ekranda bir ışık yanıyor mu? Yani 4x4'e geçtiğimizi nereden anlıyoruz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...