Jump to content

Ziebart Full Uygulama Detaylı Anlatım...

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar selamlar bugün Ziebart Merter e gittim... Araca çeşitli uygulamalar yaptırmak istiyordum malumunuz... Ben aslında boya koruma + su itici yapıp çıkacaktım fakat paket olarak uygulanan işlemler hem hoşuma gidip hem de fiyatta baya bir güzellik yapılınca ne varsa yaptırdım... sadece kaput filmi hariç...

bugün saat 11 den 6 ya kadar oradaydım bizzat aracın başında durup yapılan uygulamalrı sizin için tek tek fotoladım...

ve şunu söylemek isterim ben işçilikten çok memnun kaldım... tüm ustaların ellerine sağlık saydım tam 6 usta çalıştı gün boyunca benim makina üstünde... elleri kollarına sağlık mükemmel bir iş çıkardılar saolsunlar...

şimdi gelelim detaylı ve fotolu olarak uygulamaları anlatmaya... bu eminim forum kullanıcıları için güzel bir bilgi olacaktır ziebart a gittiklerinde tüm uygulamarda neler yapılacağını ve nelerle karşılaşacaklarını önceden biliceklerdir...

başlayalım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

ondan sonra araca toz tutmaması için bir malzeme sıkılıyor ve alt ses izolasyonu işlemi başlıyor...

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

daha sonra pas önleyici uygulanıyor işlem bittikten sonra araç yıkanıyor ve motor yıkama ve koruma işlemi uygulanıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

bu işlemlerden sonra boya koruma detaylı antibakteriyel iç temizlik işlemi başlıyor... iç temizlikten sonra ultra boya koruma işlemi uygulanıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cillop gibi olmuş güle güle kullan  O0 Alt ses izalasyonu bizim arabalar için şart,ilerleyen günlerde ne derece işe yaradı bu uygulama bizlerle paylaşırsan seviniriz..Tekrar hayırlı olsun  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

boya koruma işleminden sonra su itici uygulaması yapılıyor... ve araç detaylı bir biçimde siliniyor... ve soba yapıalrak antibakteriyel iç temizlikte ıslanan kokpit kurutuluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

şimdi son halinin birkaç fotosu... eee artık eve dönüş vakti geldi... daha doğrusu iftar yemeği buluşmasına gitmenin vakti geldi ... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her arabaya şart olan bir bakım yaptırmışın kesene bereket guzusuna bakan adamı severim,Toplam maliyet ne kadar oldu...

Bazen böyle bir yerde yaşadığıma isyan ediyorum çok basit bir şeyi dahi yaptıramıyorum  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

evet arakadaşlar uygulamalar böyle... şimdi gelelim izlenimlere...

bence 3 numara film tam bizim renk arabalar için... 2 numarada böle hafif bi sarımtrak bir renk oluşuyor ki ben onu istemediğim için 3 yaptırdım... filmi çeken ustam çok deneyimliydi başka bir firmadan teklif gelmiş ... :D

bundan ayrı özellikle alt ses izolasyonundan ben baya bir memnun kaldım gibi gibi diyorum çünkü daha ilk gün... o rahatsız eden tııııırrrrttt tırtıklı asfalt sesi büyük oranda gitti... dışardan gelen seslerde çok bariz bir azalma var daha ilk gün olmasına rağmen... 1 ay sonra 2. bir kat daha atılacakmış üstüne o zamana kadar malzeme hem kendi kıvamını alacak hem de 2. kat sayesinde giren sesi çok daha fazla azaltacakmış...

camlar 3 gün açılamdan kalıyor... arka film tek parça takılıyor... 3 gün sonra bir daha uğruyoruz ve camın ilk açılışını onlar yapıyorlar çünkü cam kenarındaki plastik şeritleri içe kıvırıyorlar film uygulama esnasında sonra 3. günde kendileri onları kaldırıp camın ilk açılışını törenle yapıyorlar...

ondan ayrı muhabbetleri çok güzel insanlar ben baya uzun bir zaman orda kaldım ve çok muhabbet etme imkanım oldu canayakın işini iyi yapan insanlar bu ziebart merter ustaları...

işçilik anında hani böle bir aksilik yaşanır ya ahh dersiniz öyle hiçbir olayla karşılaşmadım adamlar başladılar efendi gibi bitirdiler efendi gibi uygulamalarını...

yapılan işlemleri kısaca topalrlar olursak...

cam filmi - 3 numara

alt ses izolasyonu

pas önleyici

motor yıkama ve koruma

detaylı antibakteriyel iç temizlik

boya koruma

su itici

süre yaklaşık 5.5 saat...

fiyat da 1.100 ytl ... kredi kartına 3 taksit ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

eyw abi saolasın... toplantıya da zaten leş gibi bütün gün ayakta dikilmenin verdiği yorgunluk ve bitkinlikle geldim... sözde eve gidip toparlanacaktık ama e5 te öle bir trafik vardı ki yemeğe bile geç kaldım... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...