Jump to content

Mazda 323 Stop Etme Sorunu (Benzinli)

fodder
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar aracım 1.6 1992 model 323glx sedan otomatik vites hiç lpg taktırılmadı ve halende benzinli birşekilde kullanmaktayım.Daha önceleri ateşleme modülü sıkıntı yaptı değiştirdim 6yıl olmuştur heral,2 gün önce aracımla ışıklarda durdum(aracın motoru sıcaktı yaklaşık 40 km yapmıştım)kalkarken araç stop etti doğal olarak dreksiyon ve fren sertlti zar zor sağa çektim ışıklarım yanıyor göstergelerim yanıyor neyse hemen kaputu açtım yağı suyu bujilere falan baktım bindim marşa bastım çalıştı gittim benzimliğe girdim(TP)100 tl lik benzin aldım devam ettim.ertesi gün yine yaklaşık 10 dk araç kullandım şehir içi ve tekrar kalkarken stop hemen marşa tekrar bastım gaza bastım stop etti tekrar neyse bastım devam ettim sonra yapmadı ama bugün aracıma binmedim gaz yemesinde problem yok:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratör hava aliyor olabilir,hortumlarda sıkıntı olabilir, fren merkezinden ötürü sıkıntı olabilir güzel bir karbüratörcüye gidip temizlik vs yapildi mi diğer sorunlarda gün yüzüne çıkar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratör hava aliyor olabilir,hortumlarda sıkıntı olabilir, fren merkezinden ötürü sıkıntı olabilir güzel bir karbüratörcüye gidip temizlik vs yapildi mi diğer sorunlarda gün yüzüne çıkar

Henüz bir ustaya gösyermedim ayın 20sinde gideceğim evet karbüratör listemin başını çekiyor:) 

benzin deposu kirli olabilir benzini sonuna kadar bitirmeden almak lazım tortular tıkanıklık yapabilir

Benzin deposunuda düşündüm ilk etapda karbüratöre bakım yaptıracağım daha sonro depoyu temizletebilirim fakat depoyu bitirmeden temizleme işlemi nasıl yapılıyor bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depodan benzini çekme imkanı varsa benzin çekilir temizlik yapılır olmuyorsa benzini bitirip gidin gerçi benzin karbüratör temizliğinde de kullanlabilir inşallah basit bir arızadır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depodan benzini çekme imkanı varsa benzin çekilir temizlik yapılır olmuyorsa benzini bitirip gidin gerçi benzin karbüratör temizliğinde de kullanlabilir inşallah basit bir arızadır

çalıştığım firmadaki otobüş şöförleri platin meme yapmıştır ilk gaz yiyişte yaptığı için dediler:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ateşleme modülü arızası gibi geldi bana, bir ateşleme modülü alıp değiştir, büyük ihtimalle tam olarak arıza vermesi ve aracınızla yolda kalmanız an meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ateşleme modülü arızası gibi geldi bana, bir ateşleme modülü alıp değiştir, büyük ihtimalle tam olarak arıza vermesi ve aracınızla yolda kalmanız an meselesi.

6 yıl olmuştur ateşleme modülü arızalandı değiştirdim benimde aklıma geldi fakat tam anlayamadım çünkü

ilk gaza dokunuşta stop ediyor zaten pahalı birşey değil değiştirmekte fayda var dediğiniz gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonradan taktığınız büyük ihtimalle yan sanayidir. Denemekte fayda var . zaten gerekli bişey, ondan değilse bile yedek olarak kalır bir ziyanı olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonradan taktığınız büyük ihtimalle yan sanayidir. Denemekte fayda var . zaten gerekli bişey, ondan değilse bile yedek olarak kalır bir ziyanı olmaz.

evet katılıyorum bende o şekile düşündüm yan sanayi almıştım fiyatı uygun diye yine o şekilde yapıyım daha emniyetli olur:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

evet bugün iş çıkışı sanayiye gittim bujilerimi değiştirdik bujiler çok kötü olmuştu tırnak arsı o kadar fazlaydı ki şok oldum, benzin hortumum resmen delikmiş nasıl gözden kaçırdıysam o değişti elektrik hatlarıı ve boruları kontrol etti  yağ değişti yağ iltresi muayneye yakın kayışlar değişecek bir süredir bahsetdiğim sıkıntı yok ama her ihtimale karşı ateşleme modülünü yedekte tutucağım birdaha yaparsa değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.11.2015 22:18:54, NoooFearrrr :

evet parçayı dğiştirdim oem aldım fakat yine yolda kaldım araç çalışıyor gaza basıyorum biraz gitmeden yine stop ediyor bu sefe r çalışmakta sıkıntı yapıyor ve çalıştığı sırada ara gaz çeknce tekliyor sanki bir pislik varmış gibi sonra gaz yemesi normale dönüyor acaba yakıttan kaynaklanablir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karbüratörde tam olarak benzin girişinin olduğu yerde çok küçük bir filtre var bunda bir tıkanıklık olmuş olabilir. karbüratör sökülüp bakılması lazım. sökmüşken temizliği de yapılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

evet şans eseri bugün öğrendim ne olduğunu geçen gerce 12de eve girdim sabah marşa bastım akü bitmiş aküyü şarja verdim ustada 2gündür dükkanı açmadığı için miladını doldurmuştur umudu ile yeni bir akü aldım bunun yanında benzin ve hava filtresini aküden önce değiştirdim aküyü taktım ve aracım çalışmadı dörtlüler yanıyordu baktım dörtlüm yaık değil kontağı kapattım tekrar çevirdim dörtlü yine yanıyor aracım çalışmıyor yıllar önce aracın motorunu yıkattım ve alarm çalışmaz oldu elektrikçi aptal ettim demişti bugün alarmın kutusundan akü kutup başlarına vidalanmış kısımlarını gördüm ateşlemeyi kesiyordur diye düşünüp alarmın akü bağlantılarını söktüm  marşa bastık tek seferde çalıştı ve sorunum çözüldü:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, fodder :

evet şans eseri bugün öğrendim ne olduğunu geçen gerce 12de eve girdim sabah marşa bastım akü bitmiş aküyü şarja verdim ustada 2gündür dükkanı açmadığı için miladını doldurmuştur umudu ile yeni bir akü aldım bunun yanında benzin ve hava filtresini aküden önce değiştirdim aküyü taktım ve aracım çalışmadı dörtlüler yanıyordu baktım dörtlüm yaık değil kontağı kapattım tekrar çevirdim dörtlü yine yanıyor aracım çalışmıyor yıllar önce aracın motorunu yıkattım ve alarm çalışmaz oldu elektrikçi aptal ettim demişti bugün alarmın kutusundan akü kutup başlarına vidalanmış kısımlarını gördüm ateşlemeyi kesiyordur diye düşünüp alarmın akü bağlantılarını söktüm  marşa bastık tek seferde çalıştı ve sorunum çözüldü:)

çok az olsada gıcırtı sesi geliyor hala ama rahatsız edici değil sen ne yaptın ses için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, emekli :

çok az olsada gıcırtı sesi geliyor hala ama rahatsız edici değil sen ne yaptın ses için

abi daha birşey yapmadım yağ değişimini bekliyorum kuzenimin sanayide opel servisi var nazım ona geçer iyice bir baktıracağım senin kample değişti ona rağmen azda olsa gıcırtı olması çok ilginç:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, fodder :

abi daha birşey yapmadım yağ değişimini bekliyorum kuzenimin sanayide opel servisi var nazım ona geçer iyice bir baktıracağım senin kample değişti ona rağmen azda olsa gıcırtı olması çok ilginç:)

evet uzun yol yapmadım daha belkide metal yorgunluğundan olabilir diyecem ama aynı sesin daha azını duyuyorum

önler değişmedi önden geliyorda ben arkadan geliyor diyemi duyuyorum acaba

bir araçta en korktuğum ses ve su akıntısı bunlar çok zor tespit ediliyor bende senden bilgi bekliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karbüratör temizliği şart milde boşluk varsa bile ihtimale sebebidir.benzin konusunda daha rahat kullanım için elektirikli benzin pompası öneririm mitsubishi marka taşırma yapmaz uzun ömürlü ve rahat kullanım sağlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.01.2016 at 17:28, oguzhan89 :

karbüratör temizliği şart milde boşluk varsa bile ihtimale sebebidir.benzin konusunda daha rahat kullanım için elektirikli benzin pompası öneririm mitsubishi marka taşırma yapmaz uzun ömürlü ve rahat kullanım sağlar

parça için link vermen mümkün mü?benim 323'de uyumlu valla çok sevndim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...