Jump to content

Mazda 6 2009 Model ve Üstünü Arıyorum

KaanMazda

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, ilk arabam puntoydu 2 yıl kullandım, daha sonra işle alakalı mitsubishi L200, suzuki grand vitara, lada niva, nissan skystar vs. kullandıktan sonra son 5 yıldır da honda prelude 5th kullanıyordum. Şimdi Mazda 6 ya heves ettim. Kasasının güzelliği ve fiyatına göre doluluk oranı beni cezbetti. Ayrıca alttaki linkteki araç güzel gibi. Buna birde tüp taktıracağım alırsam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-65-binde-kusursuz-boyasiz-236766498/detay/

Bu araçlarda kronik bir sorun olcağını sanmıyorum, alırken neresine baktırmalı, hangi noktalara dikkat etmeli ve son olarak trafik sigortası,  kaskosu 2009 mazda 6 için ne kadar tutar? Fikirlerinizi alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaan şimdiden hayırlısı olsun inşallah senin için. İlk uyarım 2011 model Mazda 6'lara Lpg takılamıyor bilgin olsun.

Paylaşmış olduğun araç oldukça diri ve temiz duruyor. Km'si aynı şekilde düşük. Bahsi geçen modelde bu güne kadar kronik bir sorun duymadım, karşılaşmadım.

Lpg takacaksan forumda ki tavsiyelere muhakkak dikkate al derim. İşçilik çok ama çok önemli.

Trafik sigortası ve kaskoya gelirsek buna yorum yapmak mümkün değil. Kullanılan şehirden ve kullanıcı geçmişine göre çok büyük değişiklikler göstermekte. Hasar kaydına veya hasarsızlık indirimine göre değişiklik gösterir yine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, ozaman 2009-2010 bakacağım.  Forumdaki lpg tavsiyelerini şimdi okumaya başlıyorum. Yinede yeni mazda 6 alanlar 2009-2010 model, ilk kaskolarını kaç liraya yaptırdığını söylerlerse bir fikir edinmiş olurum. Nedeni başka bir araraçta ilk kaskoyu 4 sene önce 2 bin liradan yaptırınca ağzım sütten yanmıştı.

Otomatik veya düz vites konusunda da fikirlerinizi alabilirmiyim. Otomatik kullananlar memnunmu, hangisi daha masrafsız? şanzumanda vurma yığılma olmadığını okudum başka yerlerde ama fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdiden hayırlı olsun araba güzel duruyor al benisi var. kasko için teklifler al yanlış hatırlamıyorsam kaskoda gruplara ayrıldı allah göstermesin herhangi bir kazada araba parçaları orijinal olsun dersen kasko cok pahalıya geliyor trafik sigortasına gelince şöforün yaşı, kazası var mı aracın modeli gibi faktörlere  bakılıyor birde büyükşehir olmayan plaka alırsan ve orada yaptırırsan ucuz olur (örnek bartın bolu gibi)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, ilk arabam puntoydu 2 yıl kullandım, daha sonra işle alakalı mitsubishi L200, suzuki grand vitara, lada niva, nissan skystar vs. kullandıktan sonra son 5 yıldır da honda prelude 5th kullanıyordum. Şimdi Mazda 6 ya heves ettim. Kasasının güzelliği ve fiyatına göre doluluk oranı beni cezbetti. Ayrıca alttaki linkteki araç güzel gibi. Buna birde tüp taktıracağım alırsam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-65-binde-kusursuz-boyasiz-236766498/detay/

Bu araçlarda kronik bir sorun olcağını sanmıyorum, alırken neresine baktırmalı, hangi noktalara dikkat etmeli ve son olarak trafik sigortası,  kaskosu 2009 mazda 6 için ne kadar tutar? Fikirlerinizi alabilirmiyim.

mazda 6 güzel bir seçim.hayırlısyla alırsınız güle güle kullanırsınız inşallah.mazda yetkili servisde raporlu expertiz yaptırmanızı tavsiye ederim mazdadan kolay kolay kimse anlamz çünkü.trafik sigortası ankara için 400 TL olması lazım.kasgosu full orijinal parçalı kasgo 1400 gibi tutar.benim araç 2010 Anadolu sigorta full kasgo 1550 TL 2009 modeli 150 tl daha az tutar.kronik sorunları lastik basınç sensörü lastik değişiminde çok kolay kırılıyor aman dikkat.arka bagajda açma düğmesi var siyah düğme arızlanır bagaj kapağı kendiliğinden açılır değiştirmek gerekir 120 tl gibi.ön koltuk altında airbag fişleri vardır bunlar çok kolay çıkar özellikle oto yıkamcaılar bilmeyerek çıkarıyor merak etmeyin havayastığı için ışık yanınca anlayın bu soketler fişler çıkmıştır.kronik sorunları ilginç masrafsız şekilde bunlarıdr.tabi motor şanzıman test sürüşü bakarlar yetkili mazda servisi.siz sorunsuz alırsanız düzenli bakımda sorunsuz şekilde kullanırsınız.şanzımanı sorunsuzdur sessizdir.motor ömrüyle ömrü vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, yukarıdaki araç linkinden ziyade donanım paketi olarak önereceğiniz bir paket varmıdır. Deri koltuklu modelleride bulunmakta. Aracı lpg siz alıp kendim lpg taktırmayı düşünüyorum. Ayrıca otomatik vitesimi tercih etmeliyim düz vitesimi. Benim için pek fark etmesede, otomatik tabiki bir rahatlık. yakıt ve performans konusunda otomatik ve manuel fark ediyormu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, yukarıdaki araç linkinden ziyade donanım paketi olarak önereceğiniz bir paket varmıdır. Deri koltuklu modelleride bulunmakta. Aracı lpg siz alıp kendim lpg taktırmayı düşünüyorum. Ayrıca otomatik vitesimi tercih etmeliyim düz vitesimi. Benim için pek fark etmesede, otomatik tabiki bir rahatlık. yakıt ve performans konusunda otomatik ve manuel fark ediyormu?

otomatik tavsiye ederim ortalama 100 km de 9 litre yakıyor sakin kullanımda.konforlu ve rahattır tabi.aracın bence temiz diri sorunsuz olması daha önemli o yüzden kumaş koltuklu da olabilir öncelik sorunsuzluk dirilik bence.benim araç da kumaş koltuklu zaten.lpg taktıracaksanız mazdaya kesinlikle lpg siz alın ama siz taktırın sonradan.ama şunu da bilmelisiniz mazda motorları subapları ve yatakları hafif alaşımlıdır lpg olunca bunlar erir sık sık.sorunlar belli kilometreden sonra başlar yani.sübap veyatkları değiştirmeniz gerekecek.normalde mazda motorları sorunsuzdur ama işin içine lpg ve motorla oynama gelince mazda motor sorunları derdi bitmez.mümkünse lpg taktırmayın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

otomatik tavsiye ederim ortalama 100 km de 9 litre yakıyor sakin kullanımda.konforlu ve rahattır tabi.aracın bence temiz diri sorunsuz olması daha önemli o yüzden kumaş koltuklu da olabilir öncelik sorunsuzluk dirilik bence.benim araç da kumaş koltuklu zaten.lpg taktıracaksanız mazdaya kesinlikle lpg siz alın ama siz taktırın sonradan.ama şunu da bilmelisiniz mazda motorları subapları ve yatakları hafif alaşımlıdır lpg olunca bunlar erir sık sık.sorunlar belli kilometreden sonra başlar yani.sübap veyatkları değiştirmeniz gerekecek.normalde mazda motorları sorunsuzdur ama işin içine lpg ve motorla oynama gelince mazda motor sorunları derdi bitmez.mümkünse lpg taktırmayın bence.

mazda ve lpg konusunda pek bilgim yok ama, honda da bununla alakalı hiç sorun yaşamamıştım. ondada aliminyum alaşımlı motor bulunmaktaydı, acaba lpg yi takan kişi ve markasıyla alakası olmasın. Ben hep teleflex lpg kulandım hiç sorun yaşamadım. yine gider teleflex taktırırım sanırım, eğer forumdan daha iyi bir bilgi edinemezsem.

Exclusive donanımda temiz bir araç bulmaya çalışıyorum şimdi, bulamazsam dynamiclere bakacağım.

araçtada çok fazla donanım olduğundan mecbur mazda bayisinde expertiz yaptıracağım. mazda bayileri expertiz raporu hazırlarken aracın tam olarak nerelerine bakıyorlar bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaan merhaba, 6-7 yıldır kullandığım mazda6'mı model yükseltmek için satışa çıkarttım. İlgilenirsen daha detaylı bilgi de verebilirim.

Mazda6 ile ilgili senin sorularına gelince, kendimce aşağıda cevaplamaya çalıştım;

Mazda 6 almışken Dynamc+ veya Exclusive modellerini tercih etmeni öneririm. Isıtmalı, hafızalı deri koltuklardan, hız sabitlemeye, ışık - yağmur - park sensörlerinden, bose müzik sitemine kadar bir çok donanım mevcut, otomobil bu yüksek donanımla çok daha keyifli oluyor, fiyat olarak da ciddi bir fark bulunmuyor.

Exclusive modellerde ekstra bixenon (hem kısa, hem uzun birarada) farlar, viraj içi aydınlatmalar, otomatik far yükseklik ayarı, far yıkama sistemi ve ön park sensörleri var. Sahibindendeki ilanların bir çoğu exclusive olarak çıkıyor fakat genellikle dynamic+ oluyorlar. Dynamic+ ile Exclusive arasındaki fark farın altındaki yıkama sisteminden rahatlıkla ayırt edilebiliniyor.

Ve tabi ki otomatik vitesi önereceğim. Sürüş keyfini baltalamayan, hem otomatik konumda, hem de tiptronic konumda hızlı tepkiler verebilen, bunun yanında sarsıntısız ve konforlu bir şanzıman. Aracın performansıyla kıyaslandığında yakışı da bence makul seviyelerde. Serviste bilgisayara bağlayıp şanzıman güncellemesini yaptıktan sonra, son 12.000km. sıfırlamadan ortalama tutuyorum, 8,5lt/100km.'deyim. Yakıt ekonomisi için ekstra dikkat ettiğimi de söyleyemeyeceğim. Güncelleme yapılmadan önce ortalama 8,8lt./100km. civarlarındaydı.

Mazda6 gerçekten keyifli ve genel anlamıyla sorunsuz bir otomobil. Ben mazda 6 ile geçirdiğim 6-7 senede, arka camdan ses gelmesi, stopların buhar yapması, koltuk altındaki airbag soketinin gevşemesi, bose amfinin arızası gibi basit bir kaç olayla karşılaştım. Bunlar dışında herhangi br sıkıntı yaşamadım. Mazda6 ile ilgili zamanında forumda paylaştığım bazı konuların linkleri aşağıda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...