Jump to content

Mazda RX-8 Yüksek Devirde gelen ses?

qwertykam
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

bugun turlamak ıcın bıraz dısarı cıktım. cıkmaz olaydım :P yuksek devıre cıkınca aracın sag tarafından bir ses gelmeye başladı. vıdeoya aldım.. sebebı nedır anlayamadım.. umarım onemlı bırsey degıldır. aracın cekısınde surusunde herhangı bırsey yok. ama ses gelıyor bırseyı kırıcam koparıcam dıye korktum..

tıkırtıyı far edıyorsunuzdur sanırım....

buda 2. video

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin arabada ses biraz değişik geliyor, benim araçta hiç duymadığım türbin sesine benzer bir ses duyuluyor. Türbin derken, Boeing yolcu uçaklarının motorları çalıştırılırken çıkan bir ses vardır onun gibi. Bende de araç içi kamera yok o yüzden cebimle öylesine cektiğim bir video vardı ondan bir örnek, karşılaştırma acısından, çok devir yaptığım bir cekim değil ancak yokuş yukarı ve sağ elim telefonu tuttuğu için yine 4-5bin civarı devir vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O tıkırtı motorun titreşiminden kaynaklı trim sesine benziyor. Sağ yolcu ayak hizasında yukarısında bir kapak olacak. O kapak bu sesi yapabilir. Ya da gözlere koyduğunuz bir eşya da bu sesi yapabilir, cepleri ve torpidoyu boşaltın öyle deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mutlu Tekir :

O tıkırtı motorun titreşiminden kaynaklı trim sesine benziyor. Sağ yolcu ayak hizasında yukarısında bir kapak olacak. O kapak bu sesi yapabilir. Ya da gözlere koyduğunuz bir eşya da bu sesi yapabilir, cepleri ve torpidoyu boşaltın öyle deneyin.

evet mutlu bey tam dedıgınız noktadan gelıyor tıkırtı... torpıdoyu bosalttım bende en basta ondan sanmıstım ama degıl torpıdo ıcındekı esyalardan falan değil.

dedıgınız kapaktandır ıns. ona bakıcam, yarın denerım artık.. umarım ondandır.. motordan falan gelıyo ses ondan emınım.. kabın ıcınden gelıyo ses vede yolcu sağ koltugunun ayak ucundan bır yerden gelıyor ses... aksam uzerı tekrar cıktım turlamaya ses hala var... ancak sabahkı kadar rahatsız edıcı degıldı...

trim tam olarak nedır bu arada :) bahsettıgınız kapak mı yoksa?

2 saat önce, revivo73 :

Senin arabada ses biraz değişik geliyor, benim araçta hiç duymadığım türbin sesine benzer bir ses duyuluyor. Türbin derken, Boeing yolcu uçaklarının motorları çalıştırılırken çıkan bir ses vardır onun gibi. Bende de araç içi kamera yok o yüzden cebimle öylesine cektiğim bir video vardı ondan bir örnek, karşılaştırma acısından, çok devir yaptığım bir cekim değil ancak yokuş yukarı ve sağ elim telefonu tuttuğu için yine 4-5bin civarı devir vardır.

evet abı seının aractakı sese benzıyor ama benımkı ust devırlerde gelıyor.. 7-8 bın devırde falan... vede kabın ıcınden bır ses... sag yolcu  ayak ucundan torpıdonun altından bır yerden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mutlu Tekir :

abı sımdı ındım baktım... ayak hızzasında kapak falan goremedım :)) nerdekı bu kapak??

bu arada torpıdo altına bakınca sokulmus elektrık kabloları gordum dokununca elıme geldı hep..

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/907/M5iUK9.jpg

bende aldım onları... acaba onların tutugu bır kablo falan mı sokuldude ust devırlerde tıtresımden bırbırıne carpıyor?

ıkı buklum oldum yerlerde surundum ama yınede bırsey goremedım (kapagıda goremedım abı. )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx8 kullanmadığımdan bilmiyorum. Mazda 3 ve 6 larda konsolun altını kapatan bir kapak vardır, yolcu ayak ucu hizasındadır. Tıkırtı gibi duyunca aklıma ilk orası geldi. O eline gelen şey de elektrikçi bantı. Kablolar da o sesi yapabilirler, Elektrik bantı ya da bez bant ile o kabloları sallanmayacak şekilde sabitlersen yararına olur. 
Yola çıktığında yolcu koltuğunda biri olsun, ve sırayla herşeyi ellesin bu ses gidesiye kadar. Ancak böyle deneme yanılmayla bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Mutlu Tekir :

Rx8 kullanmadığımdan bilmiyorum. Mazda 3 ve 6 larda konsolun altını kapatan bir kapak vardır, yolcu ayak ucu hizasındadır. Tıkırtı gibi duyunca aklıma ilk orası geldi. O eline gelen şey de elektrikçi bantı. Kablolar da o sesi yapabilirler, Elektrik bantı ya da bez bant ile o kabloları sallanmayacak şekilde sabitlersen yararına olur. 
Yola çıktığında yolcu koltuğunda biri olsun, ve sırayla herşeyi ellesin bu ses gidesiye kadar. Ancak böyle deneme yanılmayla bulunabilir.

hocam mazda 2'lerde de aynı. o yolcu tarafında kabloları resmen abuk subuk bir şekilde  kapağın altına sıkıştırmışlar bir yerlere değen değene. ben de bu ne ses derken keşfetmiştim orayı ve geçici olarak bantlayınca  geçmişti kimi sesler. bu aralar yine geliyor muhtemelen bantladıklarım yerinden çıkmış şöyle güzel bi sabitlemek etmek lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gibiler için en güzeli bez bant. O kabloları bez bant ile sarıp önce çarpsa da ses çıkarmayacak hale getirip ardından da bez bant ile sabit bir yere sararak sabitleyince hiç bir ses kalmaz. Uğraştırma gerektirir ama. Mazda 3 BL trim sökme rehberi konumda detaylı açıkladım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arac o kadar basık ki... egılıp altına gıremıyorum konsolun :) bende oyle dusundum, kablolar carpıyor gıbı bıryere zaten... bakalım bulabılecekmıyım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni kasalarda torpıdo cıkarılınca ulasılan klıma fıltre gozu var eskı kasalarda da aynı yerdedir muhtemelen ona bır bakın .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, karsiyakaliozi :
10 saat önce, karsiyakaliozi :

Yeni kasalarda torpıdo cıkarılınca ulasılan klıma fıltre gozu var eskı kasalarda da aynı yerdedir muhtemelen ona bır bakın .

abi cıkaramadım ki torpıdoyu ugrastım bıraz ama vıda falan var sagında solunda emın olmadıgımdan ellemedım... :) bıde orda trunk on off dıye bır dugme gordum.. o nedır bılen varmı? :)

aslında kapıyı kapatınca sağ dıkız aynasından bır ses duydum sankı arac gıderken gelen ses gıbı.. acaba ondan mı anlamadım suremedım tekrar ısten gec gelınce... cozmem lazım su sesı yoksa kafayı yıyecegım :D

aksam ısten gelıp yemek yıyıp yolcu koltuguna oturup oraya buraya bakıyorum :D cozmem lazımmmmmm :D

15.11.2015 17:29:22, revivo73 :

revıvo abı senın su sesın sesını yola cıktıgında tekrar cekebılırmısın sana zahmet olmazsa... ses aynı senle... nerden gelebıldıgını cozebıldın mı sen?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düğmeden başlayayım bagajı uzaktan kumandayla açmanı engeller düğme off olursa kumanda bagajı açmaz manuel acabılirısın, torpıdo sol taraf da hidrolik kol bulunur sağ taraf cekmelı vida var hidrolik kolun gecme yuvası var onu cekıp cıkart sonra boşa duser zaten kolay yanı torpidoyu cıkartırsan klima filtrelerini de kendin değiştirebilirsin .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18.11.2015 10:52:48, karsiyakaliozi :

Düğmeden başlayayım bagajı uzaktan kumandayla açmanı engeller düğme off olursa kumanda bagajı açmaz manuel acabılirısın, torpıdo sol taraf da hidrolik kol bulunur sağ taraf cekmelı vida var hidrolik kolun gecme yuvası var onu cekıp cıkart sonra boşa duser zaten kolay yanı torpidoyu cıkartırsan klima filtrelerini de kendin değiştirebilirsin .

tesekkurler abı bakacagım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎18‎.‎11‎.‎2015‎ ‎10‎:‎52‎:‎48, karsiyakaliozi :

arabayı derin bir çizikten dolayı cuma Auto King e vermiştim. cumartesi geri aldığımda bagaj kumandayla açılmıyordu. bi foruma bakayım dedim ve şansa bu konuyu açtım. acaba naaptılar diye kafama takılıyordu :) teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 saat önce, SweepeR :

arabayı derin bir çizikten dolayı cuma Auto King e vermiştim. cumartesi geri aldığımda bagaj kumandayla açılmıyordu. bi foruma bakayım dedim ve şansa bu konuyu açtım. acaba naaptılar diye kafama takılıyordu :) teşekkürler.

ben hala benım sorunumu bulamadım.. ama alıstım artık sese :)hıc olmazsa senın problemın cozulmus oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...