Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Ön Fren Balataları Değişimi

Sergio_01
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

23.04.2020 at 01:05, AreY :

Benim ön fren balatalarıda gidiyor gibi, frenleme yapınca sürtünmeler arttı fakat uyarı vs yok henüz.

Balata için öneri alabilirim.

Yetkili servisler hangi marka balata kullanıyor? Mazda markalı balata varmı? Bilgiye açız aç :)

@kadirgündüz senin görenden aldıkların orijinal mazda oem mi?

evet oemdi bedava almıştım şimdi kaç paradır acaba bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Serviste ön  oem balata ferodo fer 4273 koduyla geliyor

Ferodo bayiden alacaksanız Ferodo FDB 4446 kodlu ürün orjinal fren balatası dır ortalama fiyatı 200tl civarıdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, umut hancı :

Serviste ön  oem balata ferodo fer 4273 koduyla geliyor

Ferodo bayiden alacaksanız Ferodo FDB 4446 kodlu ürün orjinal fren balatası dır ortalama fiyatı 200tl civarıdır

https://www.aloparca.com/yedek-parca/FERODO/ON-FREN-BALATASI-MAZDA-CX3-MAZDA-3-2015-/FDB4446/998125309

Şuan indirimde teki 153tl. Çifti 306tl, 50 lira da ustaya at değiştirsin 350ye mis. 2 gün önce yetkili servise 855tl verdim çiftine. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Leanback :

https://www.aloparca.com/yedek-parca/FERODO/ON-FREN-BALATASI-MAZDA-CX3-MAZDA-3-2015-/FDB4446/998125309

Şuan indirimde teki 153tl. Çifti 306tl, 50 lira da ustaya at değiştirsin 350ye mis. 2 gün önce yetkili servise 855tl verdim çiftine. 

Aynen bugün Bi satıcıdan 200 TL ye ön balataları sipariş verdim.  o baktığın sitede ürün kalmamıştı ama. Sitesinde gözüküyor iletişime gectiğimde bittiğini söylediler. Herhangi bir ferodo balata satıcısından sipariş verip getirtebiliyoruz. Netten daha uyguna geliyor ben öyle yaptım, dediğin gibide 50 tlde işçilikle halledeceğim

Aynen bugün Bi satıcıdan 200 TL ye ön balataları sipariş verdim.  o baktığın sitede ürün kalmamıştı ama. Sitesinde gözüküyor iletişime gectiğimde bittiğini söylediler. Herhangi bir ferodo balata satıcısından sipariş verip getirtebiliyoruz. Netten daha uyguna geliyor ben öyle yaptım, dediğin gibide 50 tlde işçilikle halledeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön tekerleklerdeki fren kaliper sesine gelince! Gecen hafta serviste 4 adet ufacık lastik parcasına 430 TL ödedim. (kaliper pimi körüğü mü lastiği mi öyle bişey) o malzemeye o fiyat içime oturdu resmen. Ses olayı kesildi, fakat o ufucak conta gibi lastiğe o para kol gibi arkadaş. 

430 da indirimli hali indirimsiz 470tl 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.07.2020 at 21:17, umut hancı :

Ön tekerleklerdeki fren kaliper sesine gelince! Gecen hafta serviste 4 adet ufacık lastik parcasına 430 TL ödedim. (kaliper pimi körüğü mü lastiği mi öyle bişey) o malzemeye o fiyat içime oturdu resmen. Ses olayı kesildi, fakat o ufucak conta gibi lastiğe o para kol gibi arkadaş. 

430 da indirimli hali indirimsiz 470tl 

Kaliper sesi aracın kronik bi sorunu servis niye ücret aldı ki diğer sayfalarda bakarsanız ücretsiz müdahale ediliyor bu olaya garanti kapsamında işlem yapılması gerekirdi aracınızın garantisi bitmismiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, umut hancı :

Evet 3+2 yılın sonuna geldik. Fren aksamını ücretsiz yapıcaklarını sanmıyorum buyüzden sormadım🤔

Garanti kapsamında olan bi parcaniza niye ücret ödeyerek yaptırdınız ve sormadınız anlam veremedim siz bilirsiniz forumdaki diğer arkadaşlar da yazmışlar ücretsiz yapıldığını.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garanti ile ilgili bir durum değil bu. Mazda servis bülteni var ücretsiz o parçayı takıyorlar.  Bende yeni gittim servise sipariş geçildi 15 güne gelecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, volkanstars :

Garanti ile ilgili bir durum değil bu. Mazda servis bülteni var ücretsiz o parçayı takıyorlar.  Bende yeni gittim servise sipariş geçildi 15 güne gelecek.

Garanti derken bülteni olan bişeye arkadaşımızın ayrıca ücret ödemesini anlamsız bulmuştum zaten. Ücretsiz garanti kapsamında olan bi parça icin niye ücret alinmiş acaba araştırılması gerek.bende fırsat bulursam araci bırakacam servise bu sıkıntı ile ilgili. Bülten elinizde varsa burdan paylaşın diğer arkadaşlara yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, Kırmızı cx 3 :

Garanti derken bülteni olan bişeye arkadaşımızın ayrıca ücret ödemesini anlamsız bulmuştum zaten. Ücretsiz garanti kapsamında olan bi parça icin niye ücret alinmiş acaba araştırılması gerek.bende fırsat bulursam araci bırakacam servise bu sıkıntı ile ilgili. Bülten elinizde varsa burdan paylaşın diğer arkadaşlara yardımcı olur.

Bu parça ile ilgili arkadaşların açtığı bir konu var orada paylaşılmış bülten.  Belirli bir şasi no da sıkıntı varmış. Uyuyorsa direk yardımcı oluyor servis. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, volkanstars :

Bu parça ile ilgili arkadaşların açtığı bir konu var orada paylaşılmış bülten.  Belirli bir şasi no da sıkıntı varmış. Uyuyorsa direk yardımcı oluyor servis. 

Slm arkadaşlar acıkca hani 5 yılın dolmasına sayılı günler var oyüzden bu kaliper pimi vs sıkıntısına ucuz malzeme yada nasıl diyim motor yağı, balata vs süresi gibi zamanı geldiğinde değişmesi gibi düşündüğümden garanti denmi yoksa ücretlimi olur düşünmedim. Alttarafı hani 4ila 5 santim ebatlı körüklü lastik bi conta, bunun için yanlış anlaşılma olmasın hani kendimce olsa olsa maksimum 200 TL civarıdır yada 250 diyelim düşündüğüm için garantiden talebim olmadı. Haklı olabilirsiniz kısacası Hatice ve neticeye gelirsek şuan için ses sıkıntısı tamamen yok oldu. Sitem ettiğim nokta yada hani çüş dediğim o ince ayrıntı sadece 470 TL ücreti o ufak lastik parcasına kıymetinden çok çok daha fazla para ödediğimdir, yoksa buzamana kadar ne garantiden nede servis calışanları dan işcilik ten tek bir sıkıntı yaşamadım  benim sitemim bir lastik paranın  bizlere ulaşana kadar üzerine vs eklenen ücretlerin Türkiye şartlarında çok fazla şişkin olması. Budur

1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birde arkadaşlar hani birbirimize yardım ve bilgilendirme amaçlı şurada paylaşılmış veyahut konusu var vs vs derken bence  o link kısımlarınıda  paylaşabilsek misal şu bölüm şu sıra yada vs aklıma geldiği kadar. Yani adresi gösterirken. 

Bence sıkıntısı olan  bir arkadaş yada aynı sorunu yaşayıpta nasıl cözüme ulaşılmıştır tavsiyeler yorumlar vs arayanlar için direk noktasal (senin sıkıntının linki ve çözümü orada) desek cok güzel olur bence. 

Hani kimse yanlış anlamasın tavsiye niyetinde düşünüp yazdım. artı garantinin detayları vs bunlara net ve kesin olarak bende zamanında ne cevaplar bulamamıştım. Ama şuvarki ücreti yüksek Bir onarım yada değişim için(üretimsel hatalı parcaya) garanti günümün son saatleri içersindede olsa hakkımı ararım kardeş. Anlatmak istediğim garantiden değişmediler veya hani garanti 5 yıldı düşüncesi değil.. o ederinden daha fazla ücrete ulaşan lastik conta vs parca fiyatları. Bir örnek daha vereyim bana göre mazda orjinal 0w20 motor yağı fiyatıı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, umut hancı :

Birde arkadaşlar hani birbirimize yardım ve bilgilendirme amaçlı şurada paylaşılmış veyahut konusu var vs vs derken bence  o link kısımlarınıda  paylaşabilsek misal şu bölüm şu sıra yada vs aklıma geldiği kadar. Yani adresi gösterirken. 

Bence sıkıntısı olan  bir arkadaş yada aynı sorunu yaşayıpta nasıl cözüme ulaşılmıştır tavsiyeler yorumlar vs arayanlar için direk noktasal (senin sıkıntının linki ve çözümü orada) desek cok güzel olur bence. 

Hani kimse yanlış anlamasın tavsiye niyetinde düşünüp yazdım. artı garantinin detayları vs bunlara net ve kesin olarak bende zamanında ne cevaplar bulamamıştım. Ama şuvarki ücreti yüksek Bir onarım yada değişim için(üretimsel hatalı parcaya) garanti günümün son saatleri içersindede olsa hakkımı ararım kardeş. Anlatmak istediğim garantiden değişmediler veya hani garanti 5 yıldı düşüncesi değil.. o ederinden daha fazla ücrete ulaşan lastik conta vs parca fiyatları. Bir örnek daha vereyim bana göre mazda orjinal 0w20 motor yağı fiyatıı. 

Forumun amacı zaten bilgi paylaşımında bulunmak. Dediğiniz gibi çözüme kavuşturan arkadaşların paylaşımları da ilgili konu altında var. Fiyatlar yüksek evet, ama muhtemelen lastik söküm işi de olduğu için işçilik ücreti de yansımış olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...