Jump to content
Sergio_01

3. Nesil Mazda 3 Ön Fren Balataları Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

umut hancı
2 dakika önce, ediz07 :

ben de delphi kullanıyorum ötme cok nadir oluyor. oda biraz sert basınca kesiliyor bir daha yapmıyor  ve balatalardan memnunum biterse delphi gene alırım. Ben balataları taktırırken diskleri tornalattırarak düzgün bir yüzeye taktırdım belki de ondan olabilir. Eski aracımda diski tornalatmadan trw marka takmıştım ve ötme sesi aşırı yapıyordu. Disk incelince kenarlarda 1-2 mm fazlalık kalabiliyor ve bu balataya sürtüp ötme yapabilir. Araca binmeden elinizle diskin parlak kısmın ucuna doğru elinizle kontrol edebilirsiniz belki ondan yapıyor olabilir.

Disklerim sıfır garantiden dehiştiler o esna da delphi balata takalım dedik. Yaklasık 4 aydır kullanıyorum ısındığında ötmeler bariz. Dediğin gibi birkackez diskleride kotrol ettim hatta servise uğradığımda tekrar söktürtüp balataların yüzeylerinde oluşan parlaklığı (pisliği) temizlettim. Genede ilerki zamanlarda ötme tekrarladı birde orjinalindeki hassasiyet tutuş daha farklı. Bu hafta tekrardan orjinalini taktıtırcağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
1 saat önce, umut hancı :

Yok öyle bişey rekor bende katil balina 30 bindeyim 3 cüye tekrardan orjinalini taktırcam şuan.) 2ci dehişime delphi kullandım pişmanım

size yetişemem o zaman:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.