Jump to content

Alınık 2. Nesil Mazda3

garfield

Tavsiye Edilen Mesajlar

2004 mazda3 ümü cuma günü gönderdim, 2.nesil düşünüyorum, piyasaya göre fiyatını hak eden mazda3 gibi geldi. Fazla yol yapacağım için km düşük olmasını istiyorum. 35binde 2009 modeli kaçırdım kafayı yicem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, garfield :

2004 mazda3 ümü cuma günü gönderdim, 2.nesil düşünüyorum, piyasaya göre fiyatını hak eden mazda3 gibi geldi. Fazla yol yapacağım için km düşük olmasını istiyorum. 35binde 2009 modeli kaçırdım kafayı yicem.

geçen ay 2 araç kaçırdım farklı marka. kapora aldık dediler aldıkları paranın üzerini önerdim vermediler. 2-3 gün keyfim epey kaçmıştı.

yakın zamanda 2010 model 28350 km de yetkili servis bakımlı hatta 40bin bakımı 25 bin km de yapılmış boyasız değişensiz mazda 6 bi araç aldım.
fiyat olarak piyasaya göre epey iyiydi. bence şanslı bi alışveriş oldu.

belki daha iyisini bulursun :) bu işin sırrı sahibinden.com da son 24 saat araç aratmak hergün. bi araç 2 günden fazla beklediyse kelepir değildir. çünkü galeriler tepesine çöküyor. iyi şanslar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-super-mazda3-2009-60binde-sirali-lpg-dosta-gider-full-245180084/detay

Değerlendirebilirsiniz. Fakat çok fazla km yapacaksanız, 100bin km civarında bir aracı ucuza alıp binmek daha mantıklı geliyor. Zira düşük km araç alırken daha fazla ödeniyor, satarken daha az fiyata satılacak, zararı daha fazla olacaktır. 

Ayrıca uzun yol yapıyorsanız D sınıfı öneririm. Mazda 6, Avensis, Superb bakabilirsiniz. Mazda 3'ün yol sesi bir süre sonra kulağı tırmalamaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, garfield :

sayın hocam 2009 mazda 3  ikinci nesil olanı en fazla 39.000 TL eder.kilometresi de ortalama bunların 70-80 bin km dir fazla değildir yani.mazda motorları yaklaşık 400.000 km gidertemiz kullanıldığı bakımı yapıldığı sürece.en temizi 39 bin tl daha az temizi daha az eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, 67bulent1976 :

sayın hocam 2009 mazda 3  ikinci nesil olanı en fazla 39.000 TL eder.kilometresi de ortalama bunların 70-80 bin km dir fazla değildir yani.mazda motorları yaklaşık 400.000 km gidertemiz kullanıldığı bakımı yapıldığı sürece.en temizi 39 bin tl daha az temizi daha az eder.

bu fiyatlara yanı 39 bin civarı 2. nesil nerden buluyorsunuz hocam? konuyu okurken bahsi geçen rakamlara bakınca acaba çok çok eski bir konuyumu okuyorum diye teredüte düştüm..

aradığınız ikinci nesil hangi donanımda acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, razumuhin :

bu fiyatlara yanı 39 bin civarı 2. nesil nerden buluyorsunuz hocam? konuyu okurken bahsi geçen rakamlara bakınca acaba çok çok eski bir konuyumu okuyorum diye teredüte düştüm..

aradığınız ikinci nesil hangi donanımda acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ozel-siparis-mazda-3-240363355/detay  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-44.000-km-mazda-sedef-beyazi-228287636/detay  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-touring-otomatik-vites-241684180/detay  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ocal-otomotiv-mazda-servisinden-242793328/detay  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-otomatik-bu-kadar-temizi-yok-orjinal-mazda-3-234981343/detay  bunlar 39.000 TL pazarlıkla

hatta bazıları 39.000 TL den daha ucuz

üstelik otomatik hepsi düz vites ve lpg liler fiyatı daha da ucuzdur

ben 18 yıldır mazda kullanırım 6 mazda değiştirdim.fiyat ve araç hakkında bilgi isterseniz tavsiye de verebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplar için teşekkürler,

fiyatlar artmış iyice, daha bir ay olmadı trabzonda kırmızı mirai 48-49 gibi bir fiyata gitti, şimdi öyle fiyat yok. impressiveler 45ten fazla yoktu şimdi aşağı yok neredeyse.

sahibindeni takip ediyorum ancak otomatik ve düşük km (bence en fazla yaşı başına 10bin yapmış olmalı)

koyu renkli arabalar özellikle yazın sıkıntı bir de çiziği vs çok belli ediyorlar.

Zaten 50 ye yakın fiyata çıkarsam imkanları zorlayıp yeni Corolla düşüncem de var ama piyasada çok otomatik yeni Corolla var, sıkıntı  mı var acaba diye düşünüyorum da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, garfield :

cevaplar için teşekkürler,

fiyatlar artmış iyice, daha bir ay olmadı trabzonda kırmızı mirai 48-49 gibi bir fiyata gitti, şimdi öyle fiyat yok. impressiveler 45ten fazla yoktu şimdi aşağı yok neredeyse.

sahibindeni takip ediyorum ancak otomatik ve düşük km (bence en fazla yaşı başına 10bin yapmış olmalı)

koyu renkli arabalar özellikle yazın sıkıntı bir de çiziği vs çok belli ediyorlar.

Zaten 50 ye yakın fiyata çıkarsam imkanları zorlayıp yeni Corolla düşüncem de var ama piyasada çok otomatik yeni Corolla var, sıkıntı  mı var acaba diye düşünüyorum da.

Fazla alınıyor, fazla satılıyor. Ya da cvt yi sevmiyorlar vs. vs. Corolla'nın arka koltuğu çok ferah, çok geniş ve diz mesafesi D sınıfı standardında. Fakat yeni mazda 3 kadar kaliteli değildir. Toyotaların kronik sorunu trim sesleri, tıkırtılar... Duymuyorsanız ya da yalıtım yaptırırım/yaparım diyorsanız tabiki de alınacak bir araç. Az yakar ve lpg ile uyumlu.

Ama dediğim gibi D sınıfı bir araç öneririm. Mazda 3, Corolla yol sesi olmazsa olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Mutlu Tekir :

Fazla alınıyor, fazla satılıyor. Ya da cvt yi sevmiyorlar vs. vs. Corolla'nın arka koltuğu çok ferah, çok geniş ve diz mesafesi D sınıfı standardında. Fakat yeni mazda 3 kadar kaliteli değildir. Toyotaların kronik sorunu trim sesleri, tıkırtılar... Duymuyorsanız ya da yalıtım yaptırırım/yaparım diyorsanız tabiki de alınacak bir araç. Az yakar ve lpg ile uyumlu.

Toyota mazdaya göre parasını hak etmeyen araç. o yüzden mazda da ısrar ediiyorum.

şu aklımı çeldi ama boya farkı mı var anladım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-bayandan-ilk-sahibiyiz-orjinal-80.000-km-de..kazasiz-246247087/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, garfield :

Toyota mazdaya göre parasını hak etmeyen araç. o yüzden mazda da ısrar ediiyorum.

şu aklımı çeldi ama boya farkı mı var anladım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-bayandan-ilk-sahibiyiz-orjinal-80.000-km-de..kazasiz-246247087/detay

1. nesili satıp niye 1. nesil mazda 3 alacaksınız ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Mutlu Tekir :

1. nesili satıp niye 1. nesil mazda 3 alacaksınız ki?

motor ve şanzıman aynı, km de güzel. olabilir diye düşündüm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, KIRCI :

Araç satılmış galiba :) ilan kalkmış

Bugün birisin göstereceğini söylemişti. Hayrını görsün ne diyelim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Mutlu Tekir : Fazla alınıyor, fazla satılıyor. Ya da cvt yi sevmiyorlar vs. vs. Corolla'nın arka koltuğu çok ferah, çok geniş ve diz mesafesi D sınıfı standardında. Fakat yeni mazda 3 kadar kaliteli değildir. Toyotaların kronik sorunu trim sesleri, tıkırtılar... Duymuyorsanız ya da yalıtım yaptırırım/yaparım diyorsanız tabiki de alınacak bir araç. Az yakar ve lpg ile uyumlu.

Bu ilandan bahsesiyorsanız ben görüntüleyebiliyorum. Aracın kazası falan var mı pek bilgi vermemiş. Servis bakımlı olduğunu belirtmiş sadece

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Bu ilandan bahsesiyorsanız ben görüntüleyebiliyorum. Aracın kazası falan var mı pek bilgi vermemiş. Servis bakımlı olduğunu belirtmiş sadece

bilgi almıştım çeşitli hasar kayıtları vardı. tavan bagaj hariç boyalı. servis bakımlı vs..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
2011 impressive alındı.

Allah kaza bela vermesin güle güle binin, bende 3-4 ay sonra almayı düşünüyorum. ( 2011- 2012 dizel) ama daha önce hiç mazdaya binmedim. Mazda impressive dizel nasıldır. Tavsiyeleri niz nedir acaba ? Aklimdaki dizel beyaz impressive..[emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, selcukakgul :

Allah kaza bela vermesin güle güle binin, bende 3-4 ay sonra almayı düşünüyorum. ( 2011- 2012 dizel) ama daha önce hiç mazdaya binmedim. Mazda impressive dizel nasıldır. Tavsiyeleri niz nedir acaba ? Aklimdaki dizel beyaz impressive..emoji4.png

dizelde otomatik vites seçeneği yok.  manuel olsun derseniz olabilir.  bana sorarsanız ben direk benzinli alırım. 2 sn dahi düşünmem :) çünkü aynı dizel motoru 2 sene kullandım.
ama 40bin kmde bi dizel alıp 100000 yada en fazla 120binde satarım derseniz dizelde olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuel olması çok sıkıntı değil, şimdiki aracımda manuel, ama 3 4 yaşında okadar düşük km zor değilmi? İlanlara bakıyorum 100bin civarı yada üstü km yapmış araçlar, fiyatlarda 45 50 bin civarı geziyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...