Jump to content

Düşük hızlarda frenleme hassasiyeti

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Düşük hızlarda, özellikle dur kalk seyir halinde iken aracı frenlediğinizde  fren miktarı ya  az geliyor yada çok. 

Yani pedalda ikisinin arasında optimum bir seviyeyi tam olarak  yakalıyamıyorsunuz. 

Sizde sıkışık trafikte seyir halindeyken bu durumu hissediyormusunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şirketteki 2015 focus aracımızdada durum aynı. lank diye duruyor düşük hızlarda.  zamanla kullanıma alışır diye düşünüyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, ayhan01 :

Öndeki aracın durduğunu hissedip fren pedal boşluğunu tolere eden sistem olabilirmi?

Bahsettiğiniz sistem frene hiç basmadığınızda devreye giriyor.

50 dakika önce, sampiyonosman :

şirketteki 2015 focus aracımızdada durum aynı. lank diye duruyor düşük hızlarda.  zamanla kullanıma alışır diye düşünüyoruz.

Fren balataları ile fren diskleri arasındaki alışmaya bağlı bir durum olduğunu düşünmüyorum zira araç 48.000 km de ve başından beri bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın fren limitörü erken devreye giriyordur.

Abimin X5 inde frene dokunduğunuz gibi düşük hızlarda yapıştırıyordu. Benim Subaru Forester da ise çok daha yumuşak tutuyor frenler.

Fren limitörüyle alakalı olduğunu düşünüyorum normalde ilk frene bastığınızda önce ön frenler tutar ani frenlemelerde de arka fren devreye girer araçlarda özellikle ön balataların erken bitmesi bu yüzdendir. Aracınızı bir frenciye götürürseniz limitör ayarı yaptırıp frenleri yumuşatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı duruma bazen ben de rastlıyorum ama alıştım diyebilirim. Westinghouse dan mıdır acaba bilmiyorum. Zira aracı sabahları ilk çalıştırıp hemen harekete geçince de frenler belirli bir süre tutmuyor. Fazla fren yapınca da bazılarında hissiz bazılarında hisli oluyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...