Jump to content

1.5 Skyactiv (Benzin) Motor Yağı Önerileri

AreY
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

04.06.2019 at 09:59, Yasin42 :

Mazda 0w20 yag hangi serviste var ve fiyat ne kadar acaba

servislerde yok. dışarıdan alabilirsiniz.

Bir saat önce, AreY :

Hangi marka ve kaç numara yağ aldınız sonuçlarınız nasıl ?

Yağ değişim zamanı geldi, hangi markanın kaç numarasını tercih etmeliyiz kafa karışık yardım lütfen 😅

bakımı serviste yaptırmıyor musun.

gittiğin servis hangi marka yağı kullanıyor sorabilirsin. tipi 5w30

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Tarahumara Biraz önce mazda servisten 1 LT 0W-20 supra yağ aldım... (Bu aralar çok fazla gazladım yağ eksiltme yaptıda)

Arkasındaki etikette TOTAL yazıyor... Demekki mazda bu yağı TOTAL'e yaptırıyormuş.... Total'in sitesinden baktım şu yağa denk geliyor...

https://katalog.total.com.tr/tu/products/6au-2/QUARTZ-9000-FUTURE-GF5-0W-20

supraaa.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim servis Castrol Magnatec 5W-30 yag kullaniyormus.  Faturada o yaziyor.  "Kullaniyormus" diyorum çünkü artik Yeni Otomotiv diye bir yer yok.  Umariz yakinda yeni bir Mazda yetkili servis açilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Sergio_01 :

Biraz önce mazda servisten 1 LT 0W-20 supra yağ aldım

Keşke burada da olsa o yağdan. Bütün servisler castrol ile anlaşma yapmışlar. Mazda'nın kendi yağını kullanmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.10.2019 at 19:11, Tarahumara :

Keşke burada da olsa o yağdan. Bütün servisler castrol ile anlaşma yapmışlar. Mazda'nın kendi yağını kullanmıyorlar.

son bakımda bir ay falan önce ankara'da herter'de benim araca dexelia kullanıldı. 5-30

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.10.2019 at 19:11, Tarahumara :

@Tarahumara Mazda'nın yağı benim anladığım bu yağ TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE GF5 0W-20

Budamı bulunmuyor Türkiyede ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Sergio_01 :

@Tarahumara Mazda'nın yağı benim anladığım bu yağ TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE GF5 0W-20

Budamı bulunmuyor Türkiyede ?

Bulunsa ne olacak ki? Mazda yetkili servisinde, orjinal Mazda yağı kullandırmıyorlar. Araç garanti dışına çıkarmış. Anlaşmalı olan Castrol yağını kullanmalıymışız!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Liqui moly 0w20 toptec 6200 aldım deneyip göreceğiz bakalım. Pahalı bir yağ fakat servis olayını bitirdiğim için 30.000 km kullanmayı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motul 5-30 yağ kullanıyorum, yüksek sıkıştırma oranına sahip motosikletlerde kullanıldığı için ustam tavsiye etti. 8100 x-clean koydum cumartesi günü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, Tarahumara :

Ellerinde yoktur Ömer sanmıyorum.

Muğla görende 5w30 mazda yağ bile yok tedarik sonurunu varmış bu aralar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.10.2019 at 07:17, Anarchist :

Motul 5-30 yağ kullanıyorum, yüksek sıkıştırma oranına sahip motosikletlerde kullanıldığı için ustam tavsiye etti. 8100 x-clean koydum cumartesi günü.

Bu yağı bende kullanıyorum 10 bin km oldu bi sıkıntı yok ama sanki biraz sesli çalışıyor gibi   5-30 yerine 0-20 mi kullanılsa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Riot03 :

Bu yağı bende kullanıyorum 10 bin km oldu bi sıkıntı yok ama sanki biraz sesli çalışıyor gibi   5-30 yerine 0-20 mi kullanılsa daha iyi olur.

x-clean denedin mi? Peşin hükümlü olmak istemem, sonuçta göreceli bir durum ama bariz fark var gibi geldi bana. İnanılmaz sessiz ve rahat araç. Geriler de bir arkadaş açıklamasını yapmış, ince yağ daha az ses, daha çok performans ama daha fazla aşınma demiş. Bana gerek yok gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Anarchist :

x-clean denedin mi? Peşin hükümlü olmak istemem, sonuçta göreceli bir durum ama bariz fark var gibi geldi bana. İnanılmaz sessiz ve rahat araç. Geriler de bir arkadaş açıklamasını yapmış, ince yağ daha az ses, daha çok performans ama daha fazla aşınma demiş. Bana gerek yok gibi geldi.

Arkadaşın yazdığını okudum değişimde x-clean kullanmayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhaba herkese

Motor yağından beklentim stabil çalışması ve sessizlik.uzun ömürlü motor koruması 0-20 de kullansak çok farkedeceğini sanmıyorum

Sonuç olarak dediğim gibi sessiz ve stabil çalışması için tam olarak hangi çeşit yağdır 0-20 mi yoksa başkası mı ? @Tarahumara 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bizde iki adaet mazda 3 skyactiv-g var otomatik geçen yıl İzmir yeni Mazda serviste bakım yapıldı ikisi de bakımda sonra 05-1 litre arası fazla yakmaya başladı.Dün faturasını buldum meğerse castrol magnetec 5w30 kullanmışlar.Ulan bari castrol edge 5w30 kullansaydınız tam sentetik diğeri yarı sentetik ve çok daha ucuz.Garantisi var diye ve de orjinal yağ olsun diye servise gidiyoruz başımıza gelene bak.sonra da indirim falan diyorlar ne indirimi ucuz yağ kullanınca indirim falan olmuyor.Castrol bayisine sordum edge 5w30 en iyisi 250 tl + filtre 50 tl 300 tl ve en kaliteli yağı koyuyorsunuz.polen ve hava eklerseniz maksimum 500 tl olsun.Mazda servisleri araçlar arıza yapmıyor, farklı marka araç tamiri de yapamıyorlar böyle olunca uygunsuz kazanca yöneliyorlar diye düşünüyorum.Firma bakım indirimleri de yapınca çareyi böyle buluyorlar.Fakat bu uzun vade de Mazda'ya zarar verir haberleri yok.İşin özü servise gitmeden telefon ile yağ markasını sorun ve görmek istiyorum deyin.genelde castrol magnetec 5w30 derlerse edge 5w30 istiyorum deyin hemen 100 tl ilave ederler.Türkiye de soğuk doğu bölgeleri için shell helix ultra sn 0w20, mobil 1 TM 0w20, Total quartz 9000 future gf5 0w20, Motul 8100 lite 0w20 olabilir. Fkat soğuk bölgeler haricinde castrol edge 5w30, shell helix ultra 5w30, Motul 8100 clean 5w30 kullanılabilir.Bu yağlar firmaların skyactiv-g 1.5 için önerdikleri en pahalı yağlar.Benim şahsi fikrim castrol edge serisi veya shell helix serisi yağlar ve mutlaka konulan yağı gözünüzle görün bu araçlar için yağ önemli ki zaten dünyanın en uzun ömürlü motorlar sınıfında yer alıyor, sahtekarlıklara fırsat vermeyin. Ayrıca üstte arkadaş sessiz çalışmayı sormuş motor 5w30 yağ da 0w20 den daha sessiz çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

MOTUL 8100, ECO-LITE 0W-20

Bu yağ i denemek istiyorum. Daha önce serviste hangi yağ kullanıldı hiçbir fikrim yok. Artık yıllık bakımı özel serviste yaptırma dönemi başladı. Fakat neden bu yağ Türkiye de çok ucuza satiliyor? Avrupa fiyatınının yarısından daha az gıbı. Sahte olduklarını dusunmemek elde degil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
15.04.2019 at 13:13, Mutlu Tekir :

Aracınız 50 60 bin km ye gelsin. Memnuniyetinizi o zaman merak edeceğim. 

Eksiltme durumunu takip edin maazallah başınıza iş almayın sonra. 

0.20 abddeki araç satışları için ve soğuk bölgeler için üretilmiş bir yağdır. 

Slm hacı, 60 bine geldik hala 0w20 yağ kullanıyorum. Valla halaa aynı ilk günki gibi motordoda en ufak tık ses yok.performanstada bir düşüş yok, bazen çalışıyormu onu bile hani sorgular oluyorum!acaba stop ettimmiydi hesabı! . O ilk günkü sessizlikte yola devam,. 

Ful sentetik yağın üzerine yağ tanımam araç üreticisini dinlenmek kitapçıkta yazana harfiyen uymak lazım. 

Senin araçtan naber? 

Şimdi, umut hancı :

Slm hacı, 60 bine geldik hala 0w20 yağ kullanıyorum. Valla halaa aynı ilk günki gibi motordoda en ufak tık ses yok.performanstada bir düşüş yok, bazen çalışıyormu onu bile hani sorgular oluyorum!acaba stop ettimmiydi hesabı! . O ilk günkü sessizlikte yola devam,. 

Ful sentetik yağın üzerine yağ tanımam araç üreticisini dinlenmek kitapçıkta yazana harfiyen uymak lazım. 

Senin araçtan naber? 

10.10.2019 at 14:13, Sergio_01 :

@Tarahumara Biraz önce mazda servisten 1 LT 0W-20 supra yağ aldım... (Bu aralar çok fazla gazladım yağ eksiltme yaptıda)

Arkasındaki etikette TOTAL yazıyor... Demekki mazda bu yağı TOTAL'e yaptırıyormuş.... Total'in sitesinden baktım şu yağa denk geliyor...

https://katalog.total.com.tr/tu/products/6au-2/QUARTZ-9000-FUTURE-GF5-0W-20

supraaa.jpg

Aynen katılıyorum. total Quartz 9000 future gf5 0w20 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...