Jump to content

Toyota Avensis'e Göre 2. Nesil Mazda 3 Performansı

halilpolat25
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

abilerim kardeşlerim 2006 toyota avensis aracımız var şuan ilanda satıyoruz.2010 kasa otomatik Mazda3 almayaı düşünüyoruz.avensis 110 hp 153nm torka sahip araçın 3 bin devirden sonraki performansı muhteşem düz yolda 210 220 rahatlıkla görüyor mazdaya geçersek performansı nasıl gelir bize ara hızlanmaları atiklik serilik iyi midir.kalkış  vs vs ve konforu hakkında bilgi verir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 1. ve 2. nesil 105 hp 148 nm değerlere sahip. Avensise göre ağırlığı hatrı sayılır az olduğundan performansı her türlü daha iyi olacaktır. Mazda 3 düz yolda ben 180'i geçemedim limitör devreye giriyor. Avensis sonrası konfor tabiki de az gelecektir. D sınıfı ile C sınıfını kıyaslamak doğru olmaz. Fakat ben olsam avensis 2006 sonrası ya 2010 üstü 1.8 ya da 2.0 avensis ya da mazda 6 alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araştırıp, test sürüşü yapmadan önce satın almayın bence. performans arayanları pek tatmin edemez bizim otomatik mazda3'ler. 6000 devirde 105 Hp güç, 4000 devirde 148 nm. tork sunar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kararsısız avensisin konforu nası diyeyim hiçbir arabada alamıorum açıkçası gerçekten yol tutuşu ve konforuna diyecek lafım yok performansıda dediğim gibi 3 bin devirden sonra muhteşem.Mazdayı test etmek lazım tabi ama son hızı kötü geldi bana avensis bastımı gidiyordu mazdada basınca gidermi merak ediroum son hızı 180 ise açıkçası tatmin edici değil hız herşey değil tabiki yol tutuuşu konforda önemli kullanıcılarından yorumları bekliorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla benim mazda bastı mı 5-6 bin devirde kullandın mı gidiyor kardeşim. Dediğim gibi ağırlık olarak daha hafif olduğundan avensis 1.6 ya göre daha atiktir. Fakat konfordan dolayı yukarıda saydığım 2 otomobili değerlendirmeni öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, halilpolat25 :

Kararsısız avensisin konforu nası diyeyim hiçbir arabada alamıorum açıkçası gerçekten yol tutuşu ve konforuna diyecek lafım yok performansıda dediğim gibi 3 bin devirden sonra muhteşem.Mazdayı test etmek lazım tabi ama son hızı kötü geldi bana avensis bastımı gidiyordu mazdada basınca gidermi merak ediroum son hızı 180 ise açıkçası tatmin edici değil hız herşey değil tabiki yol tutuuşu konforda önemli kullanıcılarından yorumları bekliorum

180 den sonrası için gençlere kötü örnek oluyorsunuz diyecektimki yaşınızın 17 olduğunu gördüm.

ben bugüne kadar hiç 180 i geçmedim , orta sınıfda çok gereksiz hızlar olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, badilcan :

180 den sonrası için gençlere kötü örnek oluyorsunuz diyecektimki yaşınızın 17 olduğunu gördüm.

ben bugüne kadar hiç 180 i geçmedim , orta sınıfda çok gereksiz hızlar olduğunu düşünüyorum.

mevzu hız deil bi önceki yanıtımdada belirttiğim gibi nedense herkes performans olarak algıladıgım şeyi hız konusuna çeviriyor.benim performasntan anladıgım arabanın seriliği atikliği canlılıgı ve tabiki top speede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yinede uyarayım , otomobille bu hızlara çıkmak , katilliğe bir adım uzak durmaktır.

Kimin canını yakıcağınız belli olmaz. Yapıcağınız bir hata sadece kendinize değil hiç tanımadığınız bir aileyede zarar verebilir.

Ben bu hızlara trafikde çıkan insanları kabullenemiyorum.

Çok hız merakı olan varsa bir yerlerde pist bulsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, badilcan :

Ben yinede uyarayım , otomobille bu hızlara çıkmak , katilliğe bir adım uzak durmaktır.

Kimin canını yakıcağınız belli olmaz. Yapıcağınız bir hata sadece kendinize değil hiç tanımadığınız bir aileyede zarar verebilir.

Ben bu hızlara trafikde çıkan insanları kabullenemiyorum.

Çok hız merakı olan varsa bir yerlerde pist bulsun.

yok abim inan çok sakin kullanır zaten babam öyle hevesim yok yüksek hızlarda ama yinede elimizn altında güç olsun.

5 dakika önce, Mutlu Tekir :

Bu arada Halil kardeşim, serilik istiyorsan turbolu motor kullanan araçlara da bak derim.

abim 40000 tl bütçe var varsa tavsiyen söylermisin.almana bulaşmak istemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben T27 makyajlı kasa avensis kullanıyorum.Yeğenimede 2010 otomatik mazda3 aldık ve kısa mesafede kullanma şansım oldu.Mazdadan aldığım keyfi avensisden alamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, cavit63 :

Ben T27 makyajlı kasa avensis kullanıyorum.Yeğenimede 2010 otomatik mazda3 aldık ve kısa mesafede kullanma şansım oldu.Mazdadan aldığım keyfi avensisden alamıyorum.

bizdeki t25 kasa açıkçası ben keyif alıorum hiç kıyaslama şansınız oldumu performanslarını yol tutuşu vs

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-tertemiz-degisensiz-mazda-6-dynamic-plus-otomatik-vites-lpg-isli-246633594/detay

çingene pazarlığı diye bi tabir var :) bu tarz araçları deneyip 42-43 e bitirmeye çalışıp güzel güzel sürülebilir.

mazda 3 ile avensis farklı segment araçlar. eğer mazda 6 alamıcaksanız arabanızı sürmeye devam etmenizi tavsiye ederim.

mazda 3 kötü olduğu için değil. üzerine para ödeyip segment düşürmek mantıklı olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, cavit63 : Ben T27 makyajlı kasa avensis kullanıyorum.Yeğenimede 2010 otomatik mazda3 aldık ve kısa mesafede kullanma şansım oldu.Mazdadan aldığım keyfi avensisden alamıyorum.

bizdeki t25 kasa açıkçası ben keyif alıorum hiç kıyaslama şansınız oldumu performanslarını yol tutuşu vs

Önceki aracımda t25 kasaydı mazdayı kısa mesafe kullandığım için performans olarak kıyaslama yapamam sadece sürüş keyfi mazdada daha çok hoşuma gitti.Avensisden sonra mazda3 segment olarak belki sizi tatmin etmez arkadaşların dediği gibi mazda6 lara bakmanızda fayda var.Aracı kullanıp karar vermeniz daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Avensisten sonra Mazda 6 keser sizi Mazda 3 performans beklentinizi törpüler hele de otomatik olunca. Ayrıca yaşayacağınız konfor kaybını da hesaba katarsak Konforu daha az ama iyi gidiyor diyemeyeceğiniz bir araca göz dikmişsiniz diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, halilpolat25 :

Peki 40.000tlye kadar onerebileceginiz arac var midir? 

Halil senin ehliyetin var mı ? Bu soru daha önce de @Burak abin tarafından sorulmuştu ama ? 

Bir şeyler yanlış gidiyor ama. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...