Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Sürücü Tarafındaki Camların Tuşlardan Geç Açılması

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar,

benim şöyle bir sorunum var.

guzumun camları kendi kapı düğmelerinden açma kapama yaptığımda hemen tepki veriyor ancak şoför tarafı düğmelerinde şoför tarafı camı hariç diğer camları açıp kapayabilmem için düğmeye rahat 5-6 sn basılı tutmam gerekiyor. aslında bu problem havalar sıcakken yoktu yeni yeni baş göstermeye başladı. acep neden ola ki?

selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani ilk aklıma gelen düğmede bir temassızlık, oksitlenme vs durumu olma ihtimali geliyor.

Siz tek dokunuşla cam komple indirme kaldırmayı kast etmiyorsunuz dimi bu arada ?.

Emin olmamakla birlikte, sürücü tarafından tekrar cam programlamayı dener misiniz ?

Nasıl olacak, sürücü tarafından problemli dediğiniz diğer 3 camı tek tek açmayı deneyi. Cam açılıp tam tamına ininceye kadar bırakmayın düğmeyi. Açıldıktan sonra 7-8 saniye düğmeyi basılı tutun. Bir tık sesini duyacaksınız. Olmazsa tam tersi kapatmak için basılu tutup. Kapandıktan sonra 7-8 saniye basılı tutun, ta ki yine tık sesini duyuncaya kadar.

Bu işlem işe yararsa diğer kalan 2 cama da aynısını yaparsınız.

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/1083-camlarin-otomatik-inip-kalkmasi-icin-programlama/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, İlhan :

Yani ilk aklıma gelen düğmede bir temassızlık, oksitlenme vs durumu olma ihtimali geliyor.

Siz tek dokunuşla cam komple indirme kaldırmayı kast etmiyorsunuz dimi bu arada ?.

Emin olmamakla birlikte, sürücü tarafından tekrar cam programlamayı dener misiniz ?

Nasıl olacak, sürücü tarafından problemli dediğiniz diğer 3 camı tek tek açmayı deneyi. Cam açılıp tam tamına ininceye kadar bırakmayın düğmeyi. Açıldıktan sonra 7-8 saniye düğmeyi basılı tutun. Bir tık sesini duyacaksınız. Olmazsa tam tersi kapatmak için basılu tutup. Kapandıktan sonra 7-8 saniye basılı tutun, ta ki yine tık sesini duyuncaya kadar.

Bu işlem işe yararsa diğer kalan 2 cama da aynısını yaparsınız.

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/1083-camlarin-otomatik-inip-kalkmasi-icin-programlama/

merhaba abi,

sorunu yaşamaya başladığım anda forumda araştırdım tekrar programladım ama yine tık yok. bugün akşam yine denedim en az 10 sn basılı tutmam gerekiyor ki camlar açılsın.sanki elektrik  varacağı yere yavaş yavaş gidiyor tabi bu mümkün değil ama aynen öyle davranıyor.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cam hususunda benim sorunum da diğer camlar benim cam kadar hızlı açılıp kapanmıyor. bi de sürücü camı saçmalıyor. güya tek otomatik o, o da canı isteyince tek tuşla inip canı isteyince tek tuşla çıkıyor. yav zaten tek tuşa mahkum etmişsin tü m modelleri 2015 full donanım dahil bari bu işi düzgün yap.

ama sizin durum daha vahimmiş. o ne öyle ya on saniye falan. camlar için elektronların örgütlenme süresi mi anlaşma süresi mi ne o 10 saniye. 

elektrik şeysileri arasındaki dialog şu şekil olsa gerek

- hadi beyler yan camı kapatıyoruz talimat geldi

+ hangi cam

- yolcu sağ

+ sağ ön mü arka mı?

- bakiim... sağ ön

+beyler sağ ö kapatma hadi gidiyoruz

- hadisenize 10 saniye oldu!

+ taam taam öfff!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorununuz butonlardan olabilir. Buton içindeki mekanizma, siz uzun süre basınca iletken olabiliyor. Kontakt spreyle iyice temizlediğinizde sıkıntınızın kaybolacağını düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın aküsünü çıkartıp tekrar takın sorun devam edecek mi camları yeniden programlayın

cam düğmesinin kolay kolay arıza yapacağını sanmam zira yapsa bile şöför kapısındaki düğmelerin hepsinin aynı anda arıza vermesi garip

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın aküsünü çıkartıp tekrar takın sorun devam edecek mi camları yeniden programlayın

cam düğmesinin kolay kolay arıza yapacağını sanmam zira yapsa bile şöför kapısındaki düğmelerin hepsinin aynı anda arıza vermesi garip

Teşekkür ederim

Tavsiyenizi deneyeceğim

Sorununuz butonlardan olabilir. Buton içindeki mekanizma, siz uzun süre basınca iletken olabiliyor. Kontakt spreyle iyice temizlediğinizde sıkıntınızın kaybolacağını düşünüyorum 

Merhaba

Söylediğiniz mantıklı,bugün tuşları çıkarıp temizleyip öyle deneyeceğim

Tesekkur ederim

cam hususunda benim sorunum da diğer camlar benim cam kadar hızlı açılıp kapanmıyor. bi de sürücü camı saçmalıyor. güya tek otomatik o, o da canı isteyince tek tuşla inip canı isteyince tek tuşla çıkıyor. yav zaten tek tuşa mahkum etmişsin tü m modelleri 2015 full donanım dahil bari bu işi düzgün yap.

ama sizin durum daha vahimmiş. o ne öyle ya on saniye falan. camlar için elektronların örgütlenme süresi mi anlaşma süresi mi ne o 10 saniye. 

elektrik şeysileri arasındaki dialog şu şekil olsa gerek

- hadi beyler yan camı kapatıyoruz talimat geldi

+ hangi cam

- yolcu sağ

+ sağ ön mü arka mı?

- bakiim... sağ ön

+beyler sağ ö kapatma hadi gidiyoruz

- hadisenize 10 saniye oldu!

+ taam taam öfff!!!

Aynen dediğiniz gibi bir iletişim var aralarında , acaba maaşı az bulup iş yavaşlatma eylemindemi bulunuyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Tüm tavsiyeleri denedim sonuç mustafa cecelinin dediği gibi yine hüsran ancak birşeye daha dikkat ettim araçla uzun süre gezinince normale dönüyor dolayısıyla akü geldi aklıma . Akuyu olctureyim bakalım sonuç ne olacak . Konuya ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.

Saygı ve selamlarimla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, NeW3 :

Merhaba arkadaşlar,

Tüm tavsiyeleri denedim sonuç mustafa cecelinin dediği gibi yine hüsran ancak birşeye daha dikkat ettim araçla uzun süre gezinince normale dönüyor dolayısıyla akü geldi aklıma . Akuyu olctureyim bakalım sonuç ne olacak . Konuya ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.

Saygı ve selamlarimla.

Çok ilginç bir sorununuz var. Eğer aküdense daha ilginç 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar,

Çalışmayan tuş takımını bugün söktüm iyice temizledim soğuk lehim olur diye kontrollerini yaptım ve yerine taktım

Sonuç olarak tüm camlarım normal çalışmaya başladı. Tuş takımında dikkatimi çeken birşey oldu tüm tuşların altında led var ancak sadece şoför tarafındaki yanıyor sıcak bir günde diğerlerinide kontrol edeceğim.

Bu problemimle ilgilenip fikir beyan eden arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...