Jump to content

2.Nesil Mazda 3 e Hidrojen Yakıt Sistemi

Uluç Pulat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, cemo702 :

sn  @cemo702  çalışmalarınızdaki çabanızı kutlar.. başarılarınızın devamını dilerim..

biz burada mazdaclubtr ailesi olarak,  her türlü hipoteze ve iddaa ya açığız ve günlerce haftalarca tartışırız.  Bu konuyla ilgili somut örnek vermek gerekirse, dünyanın düz olduğuna dair tam 1000 mesajlık bir tartışma yapıldı...

sizin hidrojen ile ilgili açıklamalarınıza gelirsek,  

iddaa larınızın değerlendirmeye alınması için, 50nm-100nm gibi yada 50kcal gibi örneksel rakamlar  vermek yerine kağıt kalemi elinize alıp bilimsel hesaplar yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu forum örneksel ve varsayımsal serzenişlere doymuştur. 

Su oraya geçer, kum böyle gelir, benzin sağa mazot sola gider, biri buharlaşır öteki soğur gibi yüzlerce doğru yanlış cümle kurulabilir. burada söylenenler de burada yazılı kaldığı için, bizim de tek tek herkesin hatasını düzeltme şansımız olmadığı için, bu tür iddaalar, altı beslenmediği sürece, sadece bilgi kirliliği yaratmaktadır.  Biz ailecek, internetteki bilgi kirliliğine doymuş durumdayız. daha fazla da kirlenmek ve kirletilmek istemiyoruz. 

Öte yandan, sizlerin iddaalarınıza ve ticari faaliyetlerinize bir şans vermedik mi derseniz,  ben, bilgi ve birikimimi bir kenara bırakıp , uzman kimliğimden sıyrılarak, amatör bir kullanıcı gibi test etmek için kendi aracıma bir adet hidrojen cihazı taktım.  daha doğrusu bu işin ticaretini yapan bir firma tarafından aracıma bedelsiz bir şekilde takıldı. ve 2 ay test ettikten sonra kendilerine iade ettim.. testin sonuçlarını detalıca anlatmaya gerek yok. çünkü detaylı bir sonuç yok. kısa ve öz. 

Size bu cümleleri uzun uzun yazarken, ticari faaliyetlerinize saygı duyuyorum.. ama bu forum bu faaliyetlerin yeri değil. biz bu defteri kapattık..  tartışmaya açık bir konu değildi.. yine de tartıştık. ve neticede sonuç değişmedi.. 

Son olarak, sizin yüksek tecrübeli biri olduğunuzu ümid ederek,  tesadüfen dün telefonda bulduğum , bir kaç sene önce girdiğim bir sınav sorusunu paylaşmak istiyorum ..  en alttaki metinsel problemi çözüme kavuşturursanız, hidrojen üzerine anlattıklarınızı içtenlikle tartışabiliriz. 

5a8df21dd8971_WhatsAppImage2018-02-22at01_25_25.thumb.jpeg.95809d9925929eb889ef7b744e769002.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben bunun ticaretini vs yapmıyorum yanlış anlaşılmasın bu işe meraklı biriyim sadece.

Gördüğüm kadarıyla Türkiye'de bu iş kara düzen yapılıyor hücreyi yap ceryanı ver olay tamam diye gidiyor. Ben bu işi en verimli hale en tasarruflu hale getirmek için neler yapılabilir onu araştırıyorum en az elektrikle en çok hidrojen nasıl elde edilirin derdindeyim. Benim şahsi görüşüm bu tr malı yakıt hücrelerini deneyen arkadaşların memnun kalmamasını asıl sebebi bu işin kara düzen yapılmasından dolayı olduğu. Denildiği gibi bilimsel verilerin eksikliği de söz konusu. Sonra cihazın suyu Kahverengi oluyor. E olur. Performans düşüyor. E düşer. Optimal değerlerde kullanılmıyor ki aşırı yükleniyor. Ben bundan sonrası için size elimden geldiğince bilimsel verilerle formüllerle izah edeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, cemo702 :

Arkadaşlar ben bunun ticaretini vs yapmıyorum yanlış anlaşılmasın bu işe meraklı biriyim sadece.

Gördüğüm kadarıyla Türkiye'de bu iş kara düzen yapılıyor hücreyi yap ceryanı ver olay tamam diye gidiyor. Ben bu işi en verimli hale en tasarruflu hale getirmek için neler yapılabilir onu araştırıyorum en az elektrikle en çok hidrojen nasıl elde edilirin derdindeyim. Benim şahsi görüşüm bu tr malı yakıt hücrelerini deneyen arkadaşların memnun kalmamasını asıl sebebi bu işin kara düzen yapılmasından dolayı olduğu. Denildiği gibi bilimsel verilerin eksikliği de söz konusu. Sonra cihazın suyu Kahverengi oluyor. E olur. Performans düşüyor. E düşer. Optimal değerlerde kullanılmıyor ki aşırı yükleniyor. Ben bundan sonrası için size elimden geldiğince bilimsel verilerle formüllerle izah edeceğim.

Merakla bekliyoruz bilimsel verileri ve formülleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.02.2018 at 14:32, cemo702 :

Bende konuya yazdığınızı görünce merakla ve heyecanla tıkladım...

Evet merakla bekliyorum bende...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Küçük bir hort yapayım. 

Haberi görünce bu tartışmayı yaşadığımız güzel günler aklıma geldi 😀

https://www.internethaber.com/gaziantepli-oto-tamircisi-2-litre-suyla-70-kilometre-gidiyor-foto-galerisi-2063502.htm

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Servet :

Önceki sayfaları okursan zaten Servet abi, bu konuda çalışmalar olduğunu ama araca takılan bu aparatın yeterli hidrojen üretemediğini hesaplarla göstermiştim. Makalede tankta depolanmış hidrojen kullanılıyor ve kullanılan %H2 arttıkça gücü artırıyor, tork düşüyor, yakıt tüketiminde de azalma oluyor. Ama aracın aküsünden, alternatöründen elde edilecek enerji ile yeterli hidrojen elde edilemez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Servet :

Ufuğun muska formülü işe yaradı. Land + 33 hp güç kazandı. Mutluyum 

Bir de onun depoya kattığı sular vardı onları da ekle ilk fırsatta 🤣

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, M.E.G :

İki kadeh kendi içiyorsa 1 kadeh de arabaya içiriyor 😂

şimdi arabası da yoktur gurbet elde, arabanın hakkını da kendi içiyordur 😂 2Lt ile kaç km gidiyor acaba ? Bu adam 70 km yapıyormuş 🤣

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Önceki sayfaları okursan zaten Servet abi, bu konuda çalışmalar olduğunu ama araca takılan bu aparatın yeterli hidrojen üretemediğini hesaplarla göstermiştim. Makalede tankta depolanmış hidrojen kullanılıyor ve kullanılan %H2 arttıkça gücü artırıyor, tork düşüyor, yakıt tüketiminde de azalma oluyor. Ama aracın aküsünden, alternatöründen elde edilecek enerji ile yeterli hidrojen elde edilemez.

Okumaz olurmuyum. Baştan sona her noktasını virgülünü okudum ve evet, harcanan güç fazla. Atılan taş kurbağayı yerinden bile oynatmıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Servet :

Bu makalede denemeler için hidrojeni tüpten sağlamışlar. Konuda bahsedilen sistem ise hidrojeni elektroliz ile üretme üzerine kurulu ki asıl sorun burada. elektrota bağlı olarak değişmekle birlikte bir araca takılacak kit ile bir saatte 50 ml den fazla hidrojen üretmek mümkün değil. 1 saat için 40-50 ml hidrojende deyim yerinde ise motorun dişinin kovuğunda kalır ...

Ayrıca makale okunur ise normal yakıta %10 hidrojen ilavesinde ve sadece düşük devir için güç artışı getirmiş. Çoğu kombinasyonda güç artmadığı gibi azalmış (özellikle yüksek devirlerde). Fayda olarak sadece ve sadece yakıt tüketiminde azalma sağladığı görülüyor ama burada da gereken hidrojeni nereden bulacağımız sorunu var, zira elektroliz ile bunu sağlamanın imkanı yok ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hidrojen diyince  bi duygulandım şimdi 😃

ne günlerdi ya kalktık gittik hidrojenciye. benim arabaya filtreden bi hidrojen verelim bi 10 dk bekleyelim içine işlesin dedi rölantide..

sonra bi sür gel farkı görcen dedi..   abi sürdük sürdük  yok 😃

sonra bedelsiz taktılar hediye ettiler bilmem kaçbin liralık sistemi...   

bi işe yaramıo diye anlaşmalı servise söktürmeye gittim, 

servisteki usta bana bakıo. arabaya bakıo... abi dio emin misin bak ayağına gelmiş fırsat.  başına devlet kuşu konmuş.. böyle bişey sökülür mü..   millet çılgınlar gibi sistem alıyor.. tasarruf ediyor. sen söküosun .  alkollümüsün falan  iyimisn diyor..  😃

bu arada anlaşmalı servis ( atiker yetkisiz lpg servisi)     

yaw bide arada tlefonumu bulup arayanlar oluyo . abi senin arabanın videosunu gördük. şöyle tasarrufluymuş. seni referans gösteriyorlar falan diye =))   

Ayy bide uluç'la buluşup  hidrojen li mazda 3 le - lpg li mazda 6 rolling yapmıştık yaa  püüüü

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...