Jump to content

PSA Grup ve Toyota’dan Yeni İşbirliği İle Yeni MPV Modeller

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

PSA ve Toyota önümüzdeki sene satışa sunmayı planladıkları yeni MPV’lerinin üzerindeki perdeyi kaldırdı.

psa-toyota-logo.jpg

Karşınızda yeni MPV’ler Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer ve Toyota Proace. PSA Peugeot Citroen grup ve Toyota işbirliği ile üretilen bu araçların hem özel kullanm hem de iş kullanımı için farklı versiyonları olacak. Üçlü Fransa’nın Valenciennes kentinde bulunan PSA Peugeot Citroen fabrikasında üretilecek.

Üç otomobil üreticisi işbirliklerinin bir parçası olan bu yeni araçların geliştirilmesine 2012 yılında başlamış. Üçlünün ortak çabalarının farklı segmentlerde üretecekleri araçların maliyetlerini optimize etmek ve gelişim hızını arttırmak olduğunu söyleyebiliriz. PSA-Toyota ortaklığı daha önce de bizlere Aygo, 107 ve C1’i tanıtmıştı.

Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer ve Toyota Proace hakkında teknik detaylar verilmemiş. Ancak üç aracın aynı motor ve ekipmanları paylaşacaklarını söylemek zor değil.

Üç aracın da genel hatları aynı ancak marka kimliklerini öne çıkaran ufak değişiklikler hemen göze çarpıyor. Yayınlanan fotoğraf ve videolarda Peugeot renk farkıyla daha çekici gelse de üç aracın da aynı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Üçlü Avrupa’da satışa sunulmadan önce önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarındaki yerini alacak.

Tüm haberi görüntüle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Burak :

Toyota'nın bu aralar iş birliği yapmadığı marka - firma kaldı mı ? 

hepsini işe alsa daha az maliyeti olurdu herhalde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vay beee... Caanım toyotanın düştüğü hallere bak..O da Fransızlar gibi tasarım a ve sağlamlığa zamanla fransızlaşacak desenize :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ustamın eski aracım olan Twingo için dediğini hiç unutmuyorum " bu Fransız lar da içip içip sarhoş kafayla araba yapıyor kardeşim "

Ama Toyota'nın Hiace bundan iyiydi. E2200 le kardeşti en azından

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir şeyi çok merak ediyorum 2 gündür..Acaba benim yazdıklarım gözükmüyor mu? 

Hayırdır Ömer neden öyle bir düşünceye kapıldın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya ne bileyeim pazartesi den beri yazdıklarım kale alınmıyor gibi oldum,yazdıklarım görünmüyor sandım..En basitinden bi arkadaşın radyatör sıkıntısı varmış,sorununa çözüm bulmaya çalıştık ama hiç bir şekilde bana cevap vermedi..Ben de heral de görünmüyor yazdıklarım zannettim.Link te burda mesela:

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/23753-mazda-626-yedek-depodan-su-tasmasi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Ömer626 :

Ya ne bileyeim pazartesi den beri yazdıklarım kale alınmıyor gibi oldum,yazdıklarım görünmüyor sandım..En basitinden bi arkadaşın radyatör sıkıntısı varmış,sorununa çözüm bulmaya çalıştık ama hiç bir şekilde bana cevap vermedi..Ben de heral de görünmüyor yazdıklarım zannettim.Link te burda mesela:

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/23753-mazda-626-yedek-depodan-su-tasmasi/

Hem bizim forumda yeni olman, hemde yaşının genç olması. Ve bunlara bağlı olarak forum mantığını tam kavrayamamış olmana bağlıyorum, bu söylediklerini.  Bura 5-6 ay gibi bir zaman dilimi geçirdikten sonra. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacağına eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

HA demek istiyorsunuz ki yaşın kaçda senin söylediklerini ciddiye alsın millet? Ne kadarlık bir tecrüben var diyorsunuz yani..Herşey yaşta mı bitiyor??? Genç olmasına rağmen bir kişinin bilgisi,tekniği,başından geçmiş bir olayı olamaz mı yani?? YAşlı olan insanlar herşeyi biliyor mu yani..Ben onu anlayamadım..İplnememek hoşuma gitmiyor..Madem öyle yeni gelenler iplenmiyor,sallanmıyor boşuna buralarda dolaşmayayım,50 yaşından sonra gireyim. ?Rica etsem siler misiniz üyeliğimi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Ömer626 :

HA demek istiyorsunuz ki yaşın kaçda senin söylediklerini ciddiye alsın millet? Ne kadarlık bir tecrüben var diyorsunuz yani..Herşey yaşta mı bitiyor??? Genç olmasına rağmen bir kişinin bilgisi,tekniği,başından geçmiş bir olayı olamaz mı yani?? YAşlı olan insanlar herşeyi biliyor mu yani..Ben onu anlayamadım..İplnememek hoşuma gitmiyor..Madem öyle yeni gelenler iplenmiyor,sallanmıyor boşuna buralarda dolaşmayayım,50 yaşından sonra gireyim. ?Rica etsem siler misiniz üyeliğimi..

17 yıldır mazda kullanıcısı olarak,6 mazda değiştirmiş biri olarak bazen benim dediklerim de ciddiye alınmıyor :) Mesela 2016 sonunda 1.5 mazda 6 ve cx 5 gelecek demiştim destek bulamadım inandırıcı daa olmadım  :) o yüzden @Ömer626 lütfen küsmeyin.sizi burda görmekten memnuniyet duyarız tabi ki.Bazen polemikler olabilir ama geçicidir bunlar.Kimsekimseye küsmez burda.Herkez canla başla yardımcı olmaya çalışır.Benim bu sitede bir polemiğimi ciddiye alınmadığıma bir örnek daha vereyim.Mesela sıfır kilometre mazda 3 e 85 bin TL vermem çok para demiştim beklerim 2.elini alırım demiştim kerizmiyim demiştim baya sert tepkiler gelmişti :) ama hata yaptığımı söyleyerek olayı tatlıya bağlamıştık.İşin özü darılmak küsmek yok burada.Burası büyük bir mazda ailesi tek bir aile ferdini kaybedemeyiz küsemeyiz.Burdasınız lütfen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Ömer626 :

Ömer yazdıklarımı hiç anlamadığın gibi komple yanlış anlamışsın.  Ve yaşının gereği yine hemen atarlanma yapmışsın. Yazdıklarımı iyi ve dikkatli oku. Forumda Ege var 18 yaşında bir çok arkadaşımızdan çok daha bilgili ve tecrübeli.  Şu an otomotiv mühendisliği okuyor.

Sana diyorum ki yaşından ötürü forumculuğu, forum mantığını bilmiyorsun demek istiyorum sana.

Forumda her şey karşılıksız, bir menfaat beklemeden yapılır. Sen bilgini, tecrübeni, deneyimini yazarsın geçersin. Kişi elbette bir teşekkür yazınca, yada sorununun nasıl çözüme kavuştuğunun yanıtını yazınca insan daha bir mutlu oluyor. Ama bir teşekkür veya yanıt bir zorunluluk değildir. Senin bu şekilde yanıt beklemenin yanlış olduğunu söylüyorum sana. Bu sadece bizim için değil, tüm forumlar için geçerlidir bu arada.

Özelliklede 5-6 ay sonra daha iyi anlarsın diyede vurgulamıştım mesajımda ama.. Umarım anlatabilmişimdir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, Ömer626 :

forumlarda genelde böyle şeylerle karşılaşılır. bazıları sorunlarını halledinceye kadar bulunur, bazıları ortamı çok beğenir, devamlı müdavimi olur. ben genelde bana karşı cevap yazan herkese cevap veririm, bazen beğenme tuşuyla okuduğumu belli ederim. belki arkadaşımız görmemiş de olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, 67bulent1976 :

Mesela 2016 sonunda 1.5 mazda 6 ve cx 5 gelecek demiştim destek bulamadım inandırıcı daa olmadım  :)

Bu konuda biz de inandırıcı olamıyoruz :) Mazda Yetkilileri ( ki buna Avrupa CEOsu dahil ) yok diyor siz gelecek diyorsunuz, kaynak diyoruz , ben diyorsunuz :)

Bu arada bir kişiden bahsetmek isterseniz aşağıda anlatılan şekilde bahsedebilirsiniz ;) Üstteki mesajı ben düzelttim bu seferlik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Burak :

Bu konuda biz de inandırıcı olamıyoruz :) Mazda Yetkilileri ( ki buna Avrupa CEOsu dahil ) yok diyor siz gelecek diyorsunuz, kaynak diyoruz , ben diyorsunuz :)

Bu arada bir kişiden bahsetmek isterseniz aşağıda anlatılan şekilde bahsedebilirsiniz ;) Üstteki mesajı ben düzelttim bu seferlik :)

Teşekkür ederim Twitter tarzında olacağını okudum.Yani Burak bey aslında siz de haklısınız elimde kesin bir yazılı bilgi yok  ama 2016 sonu 1.5 motorla geleceğine inanıyorum.Bu birazda uzun yıllar çeşitli mazda kullanmamdan kaynaklanıyor.Deneyim diyeyim size daha önceleri de şu model çıkacak bu motorla gelecek gibi tahminlerim olmuştu.Mazda modelleri ve motorlarını yakından takip etmek tabi 100% bu öngörümün çıkacağını göstermez ama temmennim 2016 sonu mazda 6 ve cx 5 1.5 motorlarla gelecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, 67bulent1976 :

17 yıldır mazda kullanıcısı olarak,6 mazda değiştirmiş biri olarak bazen benim dediklerim de ciddiye alınmıyor:) Mesela 2016 sonunda 1.5 mazda 6 ve cx 5 gelecek demiştim destek bulamadım inandırıcı daa olmadım :) o yüzden @Ömer626 lütfen küsmeyin.sizi burda görmekten memnuniyet duyarız tabi ki.Bazen polemikler olabilir ama geçicidir bunlar.Kimsekimseye küsmez burda.Herkez canla başla yardımcı olmaya çalışır.Benim bu sitede bir polemiğimi ciddiye alınmadığıma bir örnek daha vereyim.Mesela sıfır kilometre mazda 3 e 85 bin TL vermem çok para demiştim beklerim 2.elini alırım demiştim kerizmiyim demiştim baya sert tepkiler gelmişti :) ama hata yaptığımı söyleyerek olayı tatlıya bağlamıştık.İşin özü darılmak küsmek yok burada.Burası büyük bir mazda ailesi tek bir aile ferdini kaybedemeyiz küsemeyiz.Burdasınız lütfen.

Bülent hocam @Burak abi benden önce zaten vurgu yapmış. Bende bir başka şeyden örnek vermek istiyorum.  Sen malum Ömer kardeşimden daha eski üye olmandan ötürü, forum konusunda daha tecrübelisin. Az çok burada ki atmosferi anladın artık. Mazda kullanıcılarının geneli bilinçli kullanıcılardan oluşuyor. Forumda güncel bir Hidro Enerji konumuz var, gözüne çarpmıştır. Konu birden nasıl teknik bir boyuta ulaştı fark ettiysen. Mazda kullanıcısı öyle sözlere filan bakmıyor. Kesin delil, kaynak ve belgelere bakıyor. 

Sizin olayda da kimse size inanmıyor değil. Ama haklı olarak kaynak soruyor. Bu sallanmamak, kale alınmamak değildir ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, İlhan :

Bülent hocam @Burak abi benden önce zaten vurgu yapmış. Bende bir başka şeyden örnek vermek istiyorum.  Sen malum Ömer kardeşimden daha eski üye olmandan ötürü, forum konusunda daha tecrübelisin. Az çok burada ki atmosferi anladın artık. Mazda kullanıcılarının geneli bilinçli kullanıcılardan oluşuyor. Forumda güncel bir Hidro Enerji konumuz var, gözüne çarpmıştır. Konu birden nasıl teknik bir boyuta ulaştı fark ettiysen. Mazda kullanıcısı öyle sözlere filan bakmıyor. Kesin delil, kaynak ve belgeler bakıyor. 

Sizin olayda da kimse size inanmıyor değil. Ama haklı olarak kaynak soruyor. Bu sallanmamak, kale alınmamak değildir ama.

Haklısınız benim tek güvencem yılların verdiği deneyim.Ben de deneyimime güveniyorum sadece kaynağım yok.Deneyim + Türkiye ve dünya pazarını analiz yapmak.Bunların ikisi olunca yazılı belge oluşmadan kaynak oluşmadan bunların erken davranabiliyorum.bakalım görücez biraz sabır.daha uzun yılar buradayız Allah ömür verdikçe.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...