Jump to content

Mazda Rx-8 Müzik Sisteminde Arıza

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba 2010 rx-8 sahibiyim yaklaşık 15 gündür aracı kullanmıyordum kapalı garajda duruyor havalar bu hafta bıraz soğuk geçti araca bindim sıkıntısız çalıştı radyo çalıştı fakat ses yok radyo tüm fonksiyonları normal çalışıyor kanal değiştirme cd v.s  ama ses yok bluetoth  sisteminde de ses yok arama yapıyorum arama yapılıyor araç hoparlörlerinde ses yok açma kapama düğmesine 1-2 kere bastım açtım kapattım düzeldi gün içinde aracı stop ettiğimde yine aynı sorun oluştu açma kapama düğmesiyle düzeldi arızanın kaynağı ne olabilir saha önce başına gelen oldu mu yardımlarınız bekliyorum teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arıza devam ediyor sadece açma kapama düğmesiyle ilgisi olmadığını gördüm araç çalıştıktan 2-3 dk sonra ses normale dönüyor belki temassızlık yapan bi yer var harekete geçince temas sağlanıyor arıza sebebini hala bulamadım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, karsiyakaliozi :

Arıza devam ediyor sadece açma kapama düğmesiyle ilgisi olmadığını gördüm araç çalıştıktan 2-3 dk sonra ses normale dönüyor belki temassızlık yapan bi yer var harekete geçince temas sağlanıyor arıza sebebini hala bulamadım .

Elektronik devrelerde sistem ısındıktan sonra çalışmaya başlıyorsa, arızanın sebebi büyük ölçüde soğuk lehimdir, az ihtimalle de soğukta değerini yitiren kapasitörler. Sistemin bir elektronikçi tarafından incelenmesi gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Elektronik devrelerde sistem ısındıktan sonra çalışmaya başlıyorsa, arızanın sebebi büyük ölçüde soğuk lehimdir, az ihtimalle de soğukta değerini yitiren kapasitörler. Sistemin bir elektronikçi tarafından incelenmesi gerekli.

Öncelikle teşekkür ederim, 3 senedir böyle bir arıza yoktu soğuk lehim v.s sonradan oluşan bir arızamıdır sanırım anfiden başlamak mantıklı olur kontrol etmeye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

BOSS sistemde arıza kodu okuma nasıl yapılır bilen varmı acaba eski kasa sistemlerinde arıza kodu okuma buldum fakat benim araçda çalışmıyor  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, karsiyakaliozi :

BOSS sistemde arıza kodu okuma nasıl yapılır bilen varmı acaba eski kasa sistemlerinde arıza kodu okuma buldum fakat benim araçda çalışmıyor  

Abi şöyle yabancı forumda bir konu var ama. Bilmiyorum emin olamamakla birlikte soruna yardımcı olabilir mi ?

http://www.rx8club.com/series-i-interior-audio-electronics-24/solution-rx8-radio-reset-code-237103/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, İlhan :

Abi şöyle yabancı forumda bir konu var ama. Bilmiyorum emin olamamakla birlikte soruna yardımcı olabilir mi ?

http://www.rx8club.com/series-i-interior-audio-electronics-24/solution-rx8-radio-reset-code-237103/

İlgine teşekkür ederim aradığım bu deyil malesef muzık sıstemı uzerınden arıza kodu okuma sistemi var onun tuş kombinasyonunu arıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, karsiyakaliozi :

İlgine teşekkür ederim aradığım bu deyil malesef muzık sıstemı uzerınden arıza kodu okuma sistemi var onun tuş kombinasyonunu arıyorum.

Rica ederim, keşke yardımcı olabilmiş olsaydım. @revivo73 abinin belki bu konuda bir deneyimi, tecrübesi olabilir. Bende araştırmaya devam ederim fırsat buldukça.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, İlhan :

Rica ederim, keşke yardımcı olabilmiş olsaydım. @revivo73 abinin belki bu konuda bir deneyimi, tecrübesi olabilir. Bende araştırmaya devam ederim fırsat buldukça.

Kolay gelsin.

rx-7 rx-8 ilk nesil bolca kaynak mevcut r3 lerle ilgili kaynak daha az sanki selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buna benzer bir sorun 1-2 ay önce de iletilmişti, başlığı da araç içi ve dış sıcaklığı gösteren display calışmıyor giib birşeydi galiba ve Series I 'di. Benim araçta ne o nede şimdi bu gönderideki sorundan yaşamadığım için direkt birşey diyemem. Bir de , benim araçta CD Çalar 2010'da sıfırı ile değiştirilmiş yani baya yeni sayılır o yüzden de sorunu yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamir manuelı var net de ama benim aracı kapsamıyor yoksa çok faydalı tüm arıza kodlarını radyo ekranından görebiliyoruz o tur bişeyler arıyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...