Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Çift Egzoz Uygulaması - Performans

Guest KTASKAN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba

Çift egzoz taktıran arkadaşlar ses konusunda çok büyük değişme meydana geliyor mu? Bende aracıma taktırmayı düşünüyorum fakat ses konusu kafamı karıştırıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba
Çift egzoz taktıran arkadaşlar ses konusunda çok büyük değişme meydana geliyor mu? Bende aracıma taktırmayı düşünüyorum fakat ses konusu kafamı karıştırıyor. 

Evet her turlu ses degisiyor. Dusuk devirlerde pek fark yok ama devir yukseldikce ses baya toklasiyor. Modifiyeli apaci arabalarindaki gibi osuruk sesi degil, hos bir ses. Sanirim headersin etkisiyle boyle.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Tarahumara :

Evet her turlu ses degisiyor. Dusuk devirlerde pek fark yok ama devir yukseldikce ses baya toklasiyor. Modifiyeli apaci arabalarindaki gibi osuruk sesi degil, hos bir ses. Sanirim headersin etkisiyle boyle.

Cevap için teşekkürler @Tarahumara Benim merak ettiğim de tamda buydu. ( apaci ) Sevmediğim ve aracımda istemediğim bir ses

Çift egzoz konusunda bir önerileriniz var mı? Resimdeki gibi bir egzoz ucu kullanmayı düşünüyorum.

1141.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben büyük çaplı krom başlıklar taktım. Egzoz yuvaları biraz büyük olduğundan orjinal başlığı ve sizin paylaştığınız fotoğraftaki gibi ufak başlıklar biraz komik duruyor. Benim taktıklarım biraz büyük ama estetik olarak tam oturuyor. 

EJ7YXA.jpg

mLVPQR.jpg

DJLMQO.jpg

dbMyVp.jpg

VYD6av.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Tarahumara :

Ben büyük çaplı krom başlıklar taktım. Egzoz yuvaları biraz büyük olduğundan orjinal başlığı ve sizin paylaştığınız fotoğraftaki gibi ufak başlıklar biraz komik duruyor. Benim taktıklarım biraz büyük ama estetik olarak tam oturuyor. 

Evet söylediğiniz mantıklı sizin uygulamanız gibi yaptırmayı düşünüyorum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Tarahumara :

dbMyVp.jpg

Onu bunu boşver de. Yahu bu nasıl bir kırmızı?! :) Yakıyor valla!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor soğukken yaklaşık 1 dakika çalışırken güzel tok bir ses çıkıyor sonra normale dönüyor. Yuvarlak ve çapı büyük uç daha hoş duruyor.d4cd06e3f41c30e7a18e3c2ef3f402a4.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Evet arkadaşlar hafta sonu  bende çift egsoz uygulamasını yaptırdım. Yakıştı beeeee. 

Bu arada Denizli de bu işi en iyi bilenlerden biri Egsozcu Murat ustaya teşekkürlerimi sunuyorum. Denizli civarında bu işi yaptıracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum. 

http://eksozcumurat.com

IMG_20170501_135936.jpg

IMG_20170501_114637.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Bu arada eklemeyi unuttum, egzozdan sonra çok düşük devirlerde hafif gazla 1200-1400 devir gibi giderken eskiden gaz emrinde hiç ses gelmezdi, şimdi derin bir boomlama var. Arabayı dinlemeyen adam anlamaz bile belki ama her gazda derinden boom boom :) 1800 devire doğru ses kesiliyor, yani uzun yolda rahatsız edecek bir durum değil ama düşük devirlerde açılan egzoz çıkışının sesini hissettim. Devirlenme sesinde (bizim motorlara özgü ince tınıda) hafif artış hissettim ama bu psikolojik de olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiye üzerine Bayrampaşa/İst' da iyi bir egzoz ustasına gittim, çift çıkışta arabanın çekişi arttı sesi çok keyifli çevreyi rahatsız etmeyen, arabanın Kw gücünü hissettiren ses, maliyet konusunda 5 yıl krom uçların pazlanmazlık garantisi ile 400 tl maliyeti oldu. Yapmak isteyen arkadaş tereddüt etmeden yaptırmasını tavsiye ederim.Güvenli sürüşler.

P_20180211_150422_vHDR_Auto.jpg

P_20180211_150433_002.jpg

P_20180211_150429_vHDR_Auto.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
Bir saat önce, kadirgündüz :

2 hafta önce bende yaptırdım gayet güzel oldu 450 tl mal oldu

IMG_2497.JPG

IMG_2498.JPG

Gayet güzel olmuş güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

örneklerin çoğu güzel ama şimdi tekrar baktım da özellikle sedanlarda egzozlar fazla ayrık duruyor. hatchback olanlar şanslı çünkü yeri belli ama sedanda tampona işlem yapılmamışsa eğreti duruyor. tabi orjinalliği korumak adına tercih edilse de şahsen ben tercih etmezdim.  sedanda daha yakın ve geniş çaplı büyük çıkışlar daha iyi olabilir. nette bir örneğine rastlamadım ama bmw'lerdeki oran oldukça güzel. 

misal:

images (2).jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Katil Balina :

örneklerin çoğu güzel ama şimdi tekrar baktım da özellikle sedanlarda egzozlar fazla ayrık duruyor. hatchback olanlar şanslı çünkü yeri belli ama sedanda tampona işlem yapılmamışsa eğreti duruyor. tabi orjinalliği korumak adına tercih edilse de şahsen ben tercih etmezdim.  sedanda daha yakın ve geniş çaplı büyük çıkışlar daha iyi olabilir. nette bir örneğine rastlamadım ama bmw'lerdeki oran oldukça güzel. 

misal:

👍

Aynen öyle sedanlarda bi garip duruyor  hep Difizör yzünden. Bence sedanlar oval degıl de en az 11 -13  cm çaplı yuvarlak takmalı ama düzüför kesılcek biçilcek tabi

👍Böle daha ıyı oldu sankı :D

2014_mazda_mazda3_i_touring-pic-3524219357042235316-640x480.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, ozgur35 :

Aynen öyle sedanlarda bi garip duruyor  hep Difizör yzünden. Bence sedanlar oval degıl de en az 11 -13  cm çaplı yuvarlak takmalı ama düzüför kesılcek biçilcek tabi

👍Böle daha ıyı oldu sankı :D

2014_mazda_mazda3_i_touring-pic-3524219357042235316-640x480.jpeg

tam dedigim bu hocam. herhangi bir krom falan koruması olmayan, abartısız ama olacağı kadar büyük ve yuvarlak olsa tadından yenmez. ankara'da bi iki yere sorayım bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...