Jump to content

Uzaktan Araç Çalıştırma Sistemi

Anilcanatan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

54 dakika önce, Tarahumara :

Webasto nasıl çalışıyor bilmiyorum ama Mazda'nın orjinal çalıştırma kiti şu şekilde çalışıyor; Eğer siz aracı uzaktan çalıştıdığınızda araç içi sıcaklığı 5 derecenin altındaysa otomatik olarak cam buğu çözücü çalışıyor. Aracı kapatırken klima ve koltuk ısıtma ayarları nasılsa, aracı uzaktan çalıştırdığınızda da o ayarlar devreye giriyor. Örneğin aracı kapatmadan önce 23 derecede bıraktıysanız, aracı çalıştırdığınızda otomatik olarak 23 derecede çalıştırmaya başlıyor. 18 derecede bırakırsanız, aracı çalıştırdığınızda 18 dereceden devam ediyor. Aracı kapatırken klima tamamen kapalıysa, aracı çalıştırdığınızda da klima kapalı kalıyor vs. 10 dakika boyunca çalışıyor araba bu arada.

Bu mazdanın kiti tam olarak benim istediğim şey teşekkür ederim.

3 saat önce, dr_azoom :

bu webasto zaten Mazda’nın tavsiye ettiği cihaz aksesuar kataloğda bu çıkıyor , bi ara müsait olduğunda beraber bakalım @Anilcanatan abi bizim ekrandan

Geldiğimde bakarız Asalet bey bu arada @Tarahumara nın bahsettiği kiti bulabilirsek süper olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Anilcanatan :

Bu mazdanın kiti tam olarak benim istediğim şey teşekkür ederim.

Geldiğimde bakarız Asalet bey bu arada @Tarahumara nın bahsettiği kiti bulabilirsek süper olur.

@Tarahumara bahsettiği kit getirtmesi zor  , geldiğinde bakalım  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Anilcanatan :

Aman dikkat paylaştığın iki ürün de satece ikinci kumanda için. Yani kit yok içinde. Kiti olan ve ikinci fobu isteyenler için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.11.2017 at 12:43, Tarahumara :

Aman dikkat paylaştığın iki ürün de satece ikinci kumanda için. Yani kit yok içinde. Kiti olan ve ikinci fobu isteyenler için.

Teşekkür ederim dikkat etmemiştim. Mutlu beyin paylaştığı linkten bakarak aratmıştım ama @TylerDurden ın gönderdiği ikinci linkteki ürün benim istediğim tam kit sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Merhaba Anıl Bey,

Doğru anladıysam aracınızın motor ömrüne önem verdiğiniz için soğuk günlerde hareket etmeden önce motorunuzun belirli sıcaklığa gelmesini istiyorsunuz ve bu yüzden aracınızı uzaktan çalıştırabilmek istiyorsunuz. Aslında bence daha önce başka arkadaşların da önermiş olduğu Webasto araç içi ve motor ısıtma sistemleri sizin için daha uygun oluyor. Soğuk günlerde aracınızı motor soğuk haldeyken çalıştırmanın da neden olacağı yıpranma azımsanamayacak derecededir. Webasto 'nun önerilmiş olan çözümü ya da başka markaların benzer çözümleri siz aracınızı çalıştırmadan önce motorunuzu daha uygun sıcaklıklara getirdiği için rölantide bile olsa "cold start"ın motorunuz üzerindeki olumsuz etkisi ortadan kalkmış oluyor. Evet, soğuk motoru çalıştırdığınızda aracı "drive"a alıp yürümek kadar fazla sürtünme söz konusu değil ancak 0 derecenin altında birbirine sıkı geçmiş pistonları soğuk yağla harekete zorluyorsunuz. Kabin içi ön ısıtmayı bu asıl faydanın yanında "ekstra" olarak düşünebilirsiniz. 

Motor soğukken çalıştırıldığında belirli bir sıcaklığa gelene kadar hareket etmeyerek aslında çok bilinçli davranıyorsunuz ve sahip olma maliyetini bir miktar yukarı çekse de aracınızın motor ömrünü uzatarak aslında kar ediyorsunuz. Bence aracınızı çalıştırmadan motorunuzu da ısıtacak bir çözümü tekrar düşünerek bunu bir adım öteye taşımanız daha akıllıca olur. 

Bu konunun çok önce açılmış olduğu ve son yorumun aylar önce eklendiği göz önüne alındığında muhtemelen siz bu konuda bir çözüme ulaştınız.  Ben de halen benzer düşünceleri olan başka arkadaşlar için fikrimi paylaşmış oldum. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba @Faruk Sevinç bey;

Uzaktan çalıştırma kiti istememin iki sebebi var birincisi bahsettiğiniz motoru koruma, ikincisi ise soğuk kış aylarında ön ve arka camın çözülmesi için bekleme süresinin kısalması. Bütün bunları basit bir kumanda veya telefona yüklenen bir program yardımıyla yapabilmekti aslında isteğim ama malesef isteğimi tam karşılayan bir ürün bulamadım hala.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar internette gördüm; şahsın birisi bildiğimiz kumandalı rgb şerit led kitini aracına uygulayarak uzaktan çalıştırma sistemi olarak değerlendirmiş..bunu nasıl yapmış olabilir bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinrim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

https://www.12volt.solutions/products/2014-2018-mazda-3-plug-play-remote-start-kit-smart-key?variant=4924895789097

Bu konuya benim de şöyle bir katkım olsun. Güzel basit ama yine yüksek maliyetli bir çalışma maalesef 

Afyonda yaşayınca soğuktan insanın aklına başka bir şey düşünmek gelmiyor bu konu dışında 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

ustalık gerektiren bir uygulama. modül kaç paradır acaba?

Montaj çok sıkıntı değil aslında ama fiyat 350 dolar biraz yüksek. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...