Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Paspas Temini

Reyhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir şey sormak istiyorum; arabamı aldığımda satış ofisi ellerinde paspas olmadığını geldiğinde kargoyla gönderceklerini söylediler, ancak 3 aydır defalarca sormama rağmen hala paspaslarım gelmedi. paspassız kullanmak çok rahatsız edici..

paspaslarımı alabilmek için bir önerisi olan var mıdır?

yoksa bazılarının öğütlediği gibi "abla mazda paspasları vermiyer kendin satın al" mı yapsam?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Reyhan :

Bir şey sormak istiyorum; arabamı aldığımda satış ofisi ellerinde paspas olmadığını geldiğinde kargoyla gönderceklerini söylediler, ancak 3 aydır defalarca sormama rağmen hala paspaslarım gelmedi. paspassız kullanmak çok rahatsız edici..

paspaslarımı alabilmek için bir önerisi olan var mıdır?

yoksa bazılarının öğütlediği gibi "abla mazda paspasları vermiyer kendin satın al" mı yapsam?

Verilen bir söz varsa tutmak zorundalar. Ellerinde yoksa bile bir başka bayiden temin edip size ulaştırmak zorundalar. Bu ticaret ahlakına yakışmaz bir kere.

Reyhan hanım Konya bayisinden mi aldınız otomobilinizi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman başka bir yakın bayiyi ( Mersin - Adana - Ankara ) arayıp paspas olup olmadığını sorun, varsa Konya'ya bu bilgiyi verin ( ki aslında onların yapması lazım ) eğer temin etmezlerse Mazda İletişime şikayette bulunun derim. Ben olsam bu yolu izlerdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Reyhan :

Bu konudan muzdarip olan oldu mu?

Şimdiye kadar duymadım ama bu Mazda'dan ziyade bayi ile alakalı bir konu. Bir paspas temini için 3 ay çok uzun bir süre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kargoyla gönderecekler dediğiniz için konya'nın dışında bir yerde ikamet ettiğinizi düşünüyorum. konya bayii ve servisinde çok ilgili arkadaşlar çalışıyor, tekrar gidip bir sordunuz mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Burak :

O zaman başka bir yakın bayiyi ( Mersin - Adana - Ankara ) arayıp paspas olup olmadığını sorun, varsa Konya'ya bu bilgiyi verin ( ki aslında onların yapması lazım ) eğer temin etmezlerse Mazda İletişime şikayette bulunun derim. Ben olsam bu yolu izlerdim. 

1 ay önce de Mazda şikayet hattında şikayet oluşturdum ve 3 defadır aradım ancak dönüş olmadı.  Çok basit bir paspas için bu kadar beklediğime inanamıyorum. Mazdanın da bu kadar cevapsız kalmasına da şaşırıyorum doğrusu. Benim talihsizliğim midir nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Reyhan :

1 ay önce de Mazda şikayet hattında şikayet oluşturdum ve 3 defadır aradım ancak dönüş olmadı.  Çok basit bir paspas için bu kadar beklediğime inanamıyorum. Mazdanın da bu kadar cevapsız kalmasına da şaşırıyorum doğrusu. Benim talihsizliğim midir nedir?

Durum bu ise gerçekten üzücü. Hiç değilse size tatmin edici bir cevap vermeleri gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mehmet Özdemir :

kargoyla gönderecekler dediğiniz için konya'nın dışında bir yerde ikamet ettiğinizi düşünüyorum. konya bayii ve servisinde çok ilgili arkadaşlar çalışıyor, tekrar gidip bir sordunuz mu acaba?

Aslında bana da garip geliyor, size de geldiği gibi ama bayii en az 4-5 defa aradım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Reyhan :

Bu konudan muzdarip olan oldu mu?

Reyhan hanım, basit ama üzücü ve can sıkıcı bir durum.

Muhtemelen bir atlama, bir unutulma vs durumu var. Yada bayide işgüzar / kulak arkası yapan birine denk geldiniz demek istemiyorum ama... Söylediklerinizden sonrada başka aklıma bir şey gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, İlhan :

Reyhan hanım, basit ama üzücü ve can sıkıcı bir durum.

Muhtemelen bir atlama, bir unutulma vs durumu var. Yada bayide işgüzar / kulak arkası yapan birine denk geldiniz demek istemiyorum ama... Söylediklerinizden sonrada başka aklıma bir şey gelmiyor.

Biraz daha bekleyip satın alam yoluna gideceğim..

Hiç mazdaya herhangi bir konuda şikayette bulunup cevap almış biri var mı? yani ne kadar sürede cevap veriyorlar ki ben de ona göre bekleyeyim yada beklemeyeyim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Reyhan :

Biraz daha bekleyip satın alam yoluna gideceğim..

Hiç mazdaya herhangi bir konuda şikayette bulunup cevap almış biri var mı? yani ne kadar sürede cevap veriyorlar ki ben de ona göre bekleyeyim yada beklemeyeyim..

Reyhan hanım elbette ki değişik değişik sebeplerden ötürü başvurular olmuştur.

Ama sürenin bu kadar uzaması normal değil !

Siz satınalmaya başvurmadan evvel, tekrar bir kendinizi yazılı olarak hatırlatın derim. Hem bayiye hem Mazda Türkiye'ye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, İlhan :

Reyhan hanım elbette ki değişik değişik sebeplerden ötürü başvurular olmuştur.

Ama sürenin bu kadar uzaması normal değil !

Siz satınalmaya başvurmadan evvel, tekrar bir kendinizi yazılı olarak hatırlatın derim. Hem bayiye hem Mazda Türkiye'ye.

Yazılı olarak nereye yazabilirim acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana kalırsa Japonya'ya fabrikaya yazın bayi resmen tabiri caizse lütfen afediniz çakallık yapıyor o paspas sizin hakkınız sonuna kadar gidin derim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, emekli :

@Burak bayiden sıfır oto alırsam paspası hariç mi alıcam

Aracın fabrika çıkışı içinde olan bir şeyden bahsetmiyoruz. Yedek parça olarak satılan bir şey, aracı alırken satıcı ile yaptığınız anlaşmaya bağlı. Dahil de olabilir hariç de..

Burada üzerinde durduğumuz da bu değil zaten, verilen söze uyulmaması..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...