Jump to content

Mazda 2 Kullanıcı Yorumları

nurg
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

@nurg Nisan Sonu / Mayıs Başı gibi buluşma planlıyoruz. İnşallah tarih sana uyar ve katılım sağlarsın. Tekrar hoş geldin. Kiddonun fotoğraflarını bekliyoruz. :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrar hoşbulduk @fotifoti ve @İlhan! Vallahi ben de çok heyecanlıyım bebişim için, bugün açıp açıp aldığım şeyin takılmış arabalardaki videolarını tekrar seyredip bi heyecan dolmadım değil hehehehe :) Buluşma fikrini ayrıca sevdim! Tarih aralığı şu an için gayet uygun görünüyor. Çok isterim tanışalım sohbet edelim, çocuklar bi araya gelsin azıcık doğa görüp oynasınlar di mi, onların da yaşıtlarıyla kaynaşıp oynamaya ihtiyacı var ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, İlhan :

@nurg Nisan Sonu / Mayıs Başı gibi buluşma planlıyoruz. İnşallah tarih sana uyar ve katılım sağlarsın. Tekrar hoş geldin. Kiddonun fotoğraflarını bekliyoruz. :tey:

abı bu bulusma olayını ana konuya tasımayı dusunuyormusunuz cunku ben etkınlıkler bolumunde goremedım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, alpulusoglu :

abı bu bulusma olayını ana konuya tasımayı dusunuyormusunuz cunku ben etkınlıkler bolumunde goremedım

Şu an %100 adı konulmuş bir etkinlik olmadığı için, yeni konu açılmadı. Önümüzdeki günlerde netleşir netleşmez konu açacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Günaydın! Sizinle cennetten bir kare paylaşmak istedim. Herkese iyi hafta sonları dilerim!

Ekran Resmi 2016-03-26 10.49.47.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekürler hoşbulduk @nurg evet mazda 2 sevilmeyecek bir araba değil zaten birde kalkışlarına alışırsam çok daha iyi olucak  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1-2 hafta önce Ataköyde soluma baktım hemen yanımda benim aracın aynısı ve aynı renk, şoför beni kesiyordu adama kafamla selam işareti yaptım oda aynı şekilde karşılık verd.

Çok güzel hareketler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka yerde de yazmıştım bunu; Eymir'de benim arabanın arkasına aynı renk makyajsız kasa parketmiş, 3-5 kere uğraştım bagajını açmaya, sonra arkadaşlar gülmeye başlayınca ayıktım. Arkadaşımın evinin orada da aynı makyajlı kasa var, dün karşılıklı parkettim, keyif aldım baya :) Tabi @abdullah abininki kadar ender değil bizim 3'ler, o durumda olsam daha da mutlu olurdum sanırım :) 

P_20160325_175522_HDR-01.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte görmek istediğimiz mutluluk :) 

@Orhan BC Baktım sen de 1.5 kullanıyorsun. LPGli mi seninki? Eğer değilse, benim gibi benzindeysen, o kalkışlara ilk 2-3 ay güzeeeelce, deste deste paracık saydıktan sonra akıllanıp yavaş basmayı öğrenerek alışacaksındır :D Bir de tabii atarlı genç gibi basıp geçmenin verdiği rahatsızlık da var ışıkta falan. Ben lastiklerimi de yakın zamanda yağmurlu günde pati çekerek yedim, tam bir Angara bebesi haline geldim (daha değiştiremedim pabuçlarını oğluşumun). Naçizane tavsiyem, AT ise kalkışta hiç gaza basma, zaten araba kendiliğinden atik olduğu için ben gaza basmadan insan evladı gibi düzgün hızda, zıplatmadan kaldırmayı öğrendim :D Ama bastığın anda uçması herhalde en büyük özelliği bu çocukların. 3'te bunu yaşamadım hiç.

@Lupara ben de herhalde babamın arabası olmasa bu kareyi yakalayamazdım, montajlardım anca, doğru diyorsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@nurg benzinli lpg yok . Sanmıyorum 2 3 ayı geçebilirim diye düşünüyorum ;D bir gün herkes Angara bebesi olacak :tey:hayır aracın tipini gören sürekli ışıklarda ara gazı veriyor bende dayanamayıp hızlı kalkıyorum suç benim değil ki Ankara da bir problem var bence 8) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Orhan BC :

@nurg benzinli lpg yok . Sanmıyorum 2 3 ayı geçebilirim diye düşünüyorum ;D bir gün herkes Angara bebesi olacak :tey:hayır aracın tipini gören sürekli ışıklarda ara gazı veriyor bende dayanamayıp hızlı kalkıyorum suç benim değil ki Ankara da bir problem var bence 8) 

Gri jantlılardan senin araç değil mi  Orhan ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

42 dakika önce, Orhan BC :

evet @Burak gri jantlardan inşallah fotosunu çektiğim zaman koymayı düşünüyorum 8:)

Mazda2'nin en sevdiğim kasası :) Sayısı az, kendisi harika bir araç, güle güle kullan :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Burak :

Mazda2'nin en sevdiğim kasası :) Sayısı az, kendisi harika bir araç, güle güle kullan :) 

teşekür ederim bende çok beğenerek aldım 8:) ve aldığıma pişman olmadım daha iyisi forumdaki bütün arkadaşlarımın olur inşallah ;D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Arkadaşlar merhaba, bende aranıza 2009 1.3 mazda 2 ile katılmış bulunmaktayım. Henüz çok fazla tecrübe edemesem de yol tutuşuna, vites aralıklarına hayran kaldım diyebilirim. Fakat dikkatimi çeken bir konu oldu. 1.viteste gaz vermeden araç kendi halinde giderken hafiften bir cıyk sesi geliyor. Dikkat çekeyim, arabayı kaldırırken değil, araç kendi halinde ilerlerken sadece 1.viteste gelen bir ses. Acaba sizin de başınıza geldi mi böyle bir olay?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

@Attiwolf hoş geldin, güle güle kullan bebekini. Mazda 2 tutan bırakamıyor galiba :) Hepimiz öyle böyle hayranız bir yerine. Benim aracım 2011 1.5 Go.

Tarif ettiğin gibi bi cıyklama hiç yaşamadım. Şanzıman arızalarının neden kaynaklandığını söyleyebilecek kadar uzman olmadığımdan, kıyaslamak dışında verebileceğim tek bilgi bu olur.

Ekleme: Söylemeyi unuttum, AT kullanıyorum ben tabii.

nurg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.09.2016 at 22:10, Attiwolf :

Arkadaşlar merhaba, bende aranıza 2009 1.3 mazda 2 ile katılmış bulunmaktayım. Henüz çok fazla tecrübe edemesem de yol tutuşuna, vites aralıklarına hayran kaldım diyebilirim. Fakat dikkatimi çeken bir konu oldu. 1.viteste gaz vermeden araç kendi halinde giderken hafiften bir cıyk sesi geliyor. Dikkat çekeyim, arabayı kaldırırken değil, araç kendi halinde ilerlerken sadece 1.viteste gelen bir ses. Acaba sizin de başınıza geldi mi böyle bir olay?

Hamza hoşgeldin, bahsettiğin ses şanzıman 1. Vites dişlisinden gelen sestir. Fazla değilse sıkıntı etme. Arqcın 60bin km.yi devirmiştir çoktan, orijinal mazda manuel şanzıman yağı alıp şanzıman yağını değiştirmeni tavsiye ederim acilen. Her usta yapabilir, alttan tıpa açılıp boşaltılır sonra da üstten yağ eklenir fullenir. Dişli sesini azaltabilir, vites geçişlerini de yumuşatır. Haliyle vitesler birbiriyle temas halinde olduğundan sürtünme sonucu metal tozlar açığa çıkar ve yağ değiştirilmezse bu tozlar dişlilere zarar verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hoşbulduk @nurg ve @Mutlu Tekir hocam, öncelikle teşekkür ederim.

Mazda 2 çok güzel fakat benimkisi biraz masraflı çıktı sanırım. Ufaktan ısınmaya başladım, fakat aracın ufaklığına henüz alışabilmiş değilim. Yakıt tüketimi ise beklediğimin altında çıktı, uzun yolda(aslında pek uzun yol sayılmaz ama dur kalk trafik olmadan karma tüketim diyebiliriz,klima açık) 5,6 litre yaktı. İstanbul trafiğinde ise 6Lt. yaktı. Böyle olunca daha da bir sevdim. Bir de sizde düşük hızlarda (40km/s altı) panik frenlerde ABS'nin devreye girerek, fren mesafenizi aşırı derecede uzattığı oldu mu? Hiç gözlemlediniz mi? Sanırım bu sorun benim lastiklerimin durumundan da kaynaklanıyor olabilir, bugün değiştirdim fakat henüz tam gözlemleyemedim. Gerçi İstanbulda böyle bir sorunun varlığından bile haberdar değildim, niye devreye girmiyor bu ABS diye sızlanıyordum fakat Ankaraya gelince, panik fren yapmadığım, kaza tehlikesi atlatmadığım gün geçmez oldu diyebilirim. Yol ortasında durup arkasına bakmadan kapıyı sonuna kadar açanlar mı dersiniz, ışıkta en solda durup, sinyal vermeden sağdaki ayrımdan çıkmaya çalışanlar mı, yoksa ışıkları hiçe sayıp kafasına göre gidenler mi dersiniz, daha neler neler.

Mutlu hocam aracın bakımlarının yapıldığı yetkili serviste gittiğimde bujileri hariç, V kayış dahil tüm değişimlerin yapıldığını söylemişlerdi. Bir kaç güne Karabük'e geliyorum. Müsait olduğunuzda sizinle bir bakarız, sorun şanzuman yağı gibi görünüyorsa 3bin km sonra bakıma girdiğinde onu da aradan çıkartırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...