Jump to content

2. Nesil Mazda 3 de Klima Kayışı Var mı, V Kayışı Neden Bu Kadar Pahalı.

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, bizim araçlar da v kayışına ek olarak klima kayışı da var mıdır aceba. baktığım şemalarda göremedim. Yurt dışındaki elemanlar AC belt diye bahs etmiş, 1. nesil mazda 3 için geçerli sanırım. Bu arada  v kayışı için bir servisten 643 TL + KDV fiyat aldım. Bir de şu ürün var gates 6pk2013  50 TL. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba aşağıda ki video ve bağlantı işinize yarayabilir.

Türkçe dile uyarlamak isterseniz. Chrome ile açıp, sağ klik/ Türkçe diline çevir diyebilirsiniz.

http://mazda3revolution.com/how-to-guides/how-to-replace-drive-belt-mazda-3/

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, İlhan :

Merhaba aşağıda ki video ve bağlantı işinize yarayabilir.

Türkçe dile uyarlamak isterseniz. Chrome ile açıp, sağ klik/ Türkçe diline çevir diyebilirsiniz.

http://mazda3revolution.com/how-to-guides/how-to-replace-drive-belt-mazda-3/

Kolay gelsin.

Abi bu araç 2005 model, sanıyorum dediğime çıkıyıor.

1. nesil mazda 3 de  V kayışı + AC kayışı var.

2. nesil mazda 3 de sadece V kayışı var.

Yanlışsa biri düzeltsin lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, quiteguide :

hocam serviste ilgilenen arkadaş izinde olmasaydı sizin için telefonla öğrenebilirdim. diğer servislerle arası iyi olan üyeler bir telefon açıp, bizleri de bilgilendirebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Mehmet Özdemir :

hocam serviste ilgilenen arkadaş izinde olmasaydı sizin için telefonla öğrenebilirdim. diğer servislerle arası iyi olan üyeler bir telefon açıp, bizleri de bilgilendirebilirler.

mehmet hocam, v kayışının fiyatını duyunca nevrim dönmüş. yedek parçada ki arkadaşa sormayı unuttum :D  ayriyeten klima kayışı da var mı diye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, quiteguide :

Abi bu araç 2005 model, sanıyorum dediğime çıkıyıor.

1. nesil mazda 3 de  V kayışı + AC kayışı var.

2. nesil mazda 3 de sadece V kayışı var.

Emin olmak için araştırmaya devam. Bir yerden haber bekliyorum. Geldiğinde paylaşacağım sizinle. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

V kayışından başka bir kayış yok. Orijinal kayış için o kadar para vermeye gerek yok, Gates gayet kalitelidir gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, bir de yanında gates in v kayış gergi kasnağını da alın ki sonradan ses yaptığında değiştirmek için ek iş yapmak zorunda kalmayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Mutlu Tekir :

V kayışından başka bir kayış yok. Orijinal kayış için o kadar para vermeye gerek yok, Gates gayet kalitelidir gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, bir de yanında gates in v kayış gergi kasnağını da alın ki sonradan ses yaptığında değiştirmek için ek iş yapmak zorunda kalmayın.

kayış konusu tamam o zaman.

gergi kansağını komple değil de sadece rulmanını değiştireyim diyorum. şu parça tam uyumlu görünüyor.

bu avara mı avera kasnakmı her neyse, bu rulmanı tutan mekanizma mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, quiteguide :

kayış konusu tamam o zaman.

gergi kansağını komple değil de sadece rulmanını değiştireyim diyorum. şu parça tam uyumlu görünüyor.

bu avara mı avera kasnakmı her neyse, bu rulmanı tutan mekanizma mıdır.

almayı düşündüğünüz şey zaten avarenin/kasnağın ta kendisi. o kadar uzaklardan almaya gerek yok, ülkemizde gates marka satılanları mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...