Jump to content

Mazda RX-8 Elektrikli Arka Cam

SweepeR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar,

rx-8 in donanımları arasında elektrikli arka cam var mı? İlk olarak coupe BMW lerde bu özelliği görmüştüm, eğer bizim aracın da böyle bir opsiyonu varsa ve sonradan ekletmiş olan varsa  bilgi verebilir mi?

Onur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
14.12.2015 at 16:29, SweepeR :

Selamlar,

rx-8 in donanımları arasında elektrikli arka cam var mı? İlk olarak coupe BMW lerde bu özelliği görmüştüm, eğer bizim aracın da böyle bir opsiyonu varsa ve sonradan ekletmiş olan varsa  bilgi verebilir mi?

Onur

arka camlar kelebek bu sekılde elektrıklı olanlarıdamı varmıs :) onuda ogrenmıs oldum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yolcu koltuğunun elektrikli olması gerçekten çok iyi olurdu. Gerçi sunroof ve otomatik kararan dizik aynası da güzel şeyler :) Ama arabannın kendisini sevdiğimden ayrıntılara pek takılmadım.

Elektrikli kelebek işini abartmamak lazım, arkadaşımın 2001 3.18 cabrio bmw sinde vardı. bunların pahalı donanımlar olduğunu düşünmüyorum. Zira mekanizması da çok basit.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BMW'de galiba fabrika çıkış montaj yuvası var onun için RX-8'te de var mı, uyar mı oraya takılınca orj durması önemli, yani kablo falan görünecekse parça bedava olsa ne fayda. Bir de onları kontrol edecek düğme nereye takılacak, RX-8'te boş düğme alanı yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi baktım, RX-8'e uyan elektrikli arka cam parçası yok gibi, daha da ötesi öyle parça takan dahi yok.

o camlar elektrikli olsa bana da uyar cunku ön camdan rüzgar rahatsız edince arka camdan havalandırma güzel oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada şimdi farkediyorum, cabrio da olamaz bu ya :D demek ki başka bir araçta gördüm. Benim gördüğüm bu şekilde değildi. Şimdi araştırıyorum.

Evet, kablo vs görünecekse zaten hiçbir manası olmaz, takılı olsa bile söküp atarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, SweepeR :

Yolcu koltuğunun elektrikli olması gerçekten çok iyi olurdu. Gerçi sunroof ve otomatik kararan dizik aynası da güzel şeyler<kısaltıldı>

Şimdi dikkat ettim 40.yıl modelinde sunroof yok galiba . sunroof yoksa durum biraz daha farklı yani sunroof olmasa arka camlara power özelliğini ben de ciddi düşünürdüm.

1- Power window parçası takmak

2- Kablosunu kapı altındaki lastik içinden ön torpidodaki bozuk para bölmesine çekmek

şeklinde bir montaj düşünülebilir. Estetik görünmesi için arka kapıdan çıkan kablo deri veya benzeri birşeyle kaplanabilir.

Yani sunroof olmasaydı bu tarz birşeyler düşünürdüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, malesef sunroof yok. Zaten belli bir seneden sonra sunroof kaldırılmış

2 numaraya benim çözümüm camları kilitleme tuşunun yerine koymak olur, birkere basıldığında 2 cam açılır, ikinci basışta kapanır şeklinde yapılabilir. Tabi bunlar hep aracın orjinalliğini bozan şeyler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzaktan kumandalı da yapılabilir (bluetooth, infrared) böylelikle camın oraya sadece 12V güç kablosu getirmek yeterli olur kumandayı da istediğin bir yere 2 tarafı yapışkanlı silikon ile sabitlersin fakat tabi ki bu setup için biraz elektronik bilgisi ile DIY tarzı bir cihaz yapmak gerekebilir, alıcı verici devreleri ayarlamak ve power windowa bağlamak gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Enteresan bir şey öğrendim. Mazda 626 coupe da bu özellik varmış. Sahibinden de bir adet satılık ve özelliklerinde belirtilmiş. Zaten 626 coupe gerçekten baya dolu bir arabaymış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...