Jump to content

Mazda 626 Arka Cam Rezistansı (Buz Çözücü) Sorunu

Hayalet_58
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar;

sıkıntım şu; arka cam buz çözücü çalışmıyor. aracın içerisinden düğmeye basıyorum düğme çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok. buzları çözen rezistansların uç kısmına elektrik geliyor ama buzları çözmüyor. elektrikçi kopmuş olduğunu söyledi. camcıya gittim cam değişecek diyor. acaba cam değişiminin dışında başka bir çözüm var mı ? Sivas kış şartlarında arka cam buz çözücüsü olmazsa olmazlardan biri. yardımlarınızı rica ederim saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rezistanstaki kopukları gözle tespit edebilirseniz, şu ürün işinize yarayabilir. Zor bir iş, cam değişimine kadar yolu var, geçmiş olsun, kolay gelsin..

Bu arada aynı sorunu yaşayan @Lugano kardeşimi de bu konuya çağıralım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Rezistanstaki kopukları gözle tespit edebilirseniz, şu ürün işinize yarayabilir. Zor bir iş, cam değişimine kadar yolu var, geçmiş olsun, kolay gelsin..

Bu arada aynı sorunu yaşayan @Lugano kardeşimi de bu konuya çağıralım.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim. benden önce ki sahibi arka cama film çekmiş sanırım o ara kopmuş. yarın gündüz kontrol edeyim eğer görebilirsem dediğiniz ürünü kullanayım hemen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba

Düğme kontrol edildi, basıldığında ışığı yanıyor.

Arka Rezistansalara elektrik geliyor. Bu durumda rezistans sigortasında/rolesinde problem yok demek oluyordur herhalde.

Bende Rezistans tamir kalemi diye bir şey duymuştum. @Mehmet Özdemir'in önerdiği ürün yada benzeri bir şey olsa gerek. Ama %100 sağlıklı olup olmadığı konusunda farklı görüşler var. Rezistansa müdehale sonrası arka camın patladığını söyleyen bile var.

Geçmiş olsun. Umarım probleminizi kısa sürede ve  en ekonomik yöntemle çözebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, İlhan :

Merhaba

Düğme kontrol edildi, basıldığında ışığı yanıyor.

Arka Rezistansalara elektrik geliyor. Bu durumda rezistans sigortasında/rolesinde problem yok demek oluyordur herhalde.

Bende Rezistans tamir kalemi diye bir şey duymuştum. @Mehmet Özdemir'in önerdiği ürün yada benzeri bir şey olsa gerek. Ama %100 sağlıklı olup olmadığı konusunda farklı görüşler var. Rezistansa müdehale sonrası arka camın patladığını söyleyen bile var.

Geçmiş olsun. Umarım probleminizi kısa sürede ve  en ekonomik yöntemle çözebilirsiniz.

yardımınız için çok teşekkür ederim. elektrikçimin kontrolleri sonrası sigortada düğmede role de herhangi problem yok gibi görünüyor. söylemiş olduğunuz ürünü araştırıp deneyeceğim. ne kadar yol varsa hepsini deneyeceğim :) saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka camda film varsa bu ürün işe yaramaz. öncelikle filmi sökmeniz gerekir. daha sonra araçlarda kullanılan kontrol kalemi tarzı bir lamba ile hat nerde kopuksa orayı tespit ediyorsunuz. bu ürün bir nevi hattın geçişini tamamlıyor. üst ve alt kısmına bant yapıştırıp kesik olan yeri bu ürünle boyuyorsunuz. bu şekilde tamir olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, mursel_balci :

arka camda film varsa bu ürün işe yaramaz. öncelikle filmi sökmeniz gerekir. daha sonra araçlarda kullanılan kontrol kalemi tarzı bir lamba ile hat nerde kopuksa orayı tespit ediyorsunuz. bu ürün bir nevi hattın geçişini tamamlıyor. üst ve alt kısmına bant yapıştırıp kesik olan yeri bu ürünle boyuyorsunuz. bu şekilde tamir olur.

merhaba;

söylemiş olduğunuz kontrol kalemi tarzı lamba ile elektrikçi kontrolü yaptı kopukluk sanırım elektrik kablosuyla cam rezistanslarının birleştiği yerde. ürünü aldıktan sonra tekrar elektrikçiye gidip kopuk yerleri tespit edip ürünü kullanacağım. yardımlarınız için çok teşekkür ederim saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...