Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şimdi, İlhan :

Aynen işte biz o sesi duymuştuk hatırlarsan test esnasında..Bu ne sesi böyle diye irkilmiştik. :D

Ben bir ara müzik sistemi kısa devre mi yaptı diye düşünmüştüm :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hour ago, İlhan said:

Ömer aracın hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanman dileği ile. :nazar:

Teşekkürler İlhan Abi. Evet bu tarafta oturan baya bi mazda kullanıcısı var forumdan.

1 hour ago, aykut said:

Hayırlı olsun güle güle kullan inşaallah

Çok teşekkürler.

1 hour ago, Gökhan said:

Ömer hayırlı uğurlu olsun.

Allah nazarlardan saklasın.

Allah razı olsun. Teşekkürler.

1 hour ago, Burak said:

Not olarak da ekleyeyim, LDW de bip sesi yerine Hız B. seçilirse çok acayip bir ses çıkıyor, duyulmaması neredeyse imkansız :) 

Bip sesi yapınca, hiçbir şekilde duyma şansınız yok o sesi eğer müzik yüksek seviyede açıksa. Rumble (İngilzce kullanıyorum ben sistemi. Sanırım Hız B. dediğiniz bu titretme) seçerseniz sadece şeritten çıktığınız tarafın hoparlörünü kısıp, bass vurarak bir efekt yapıyor. Yine duyamıyorsunuz ama ses bir taraftan kesildiği için noluyor acaba diyerek anlama şansınız oluyor. Olması gereken tork uygulayarak geri şeride sokmasıydı. Onu yapamıyorsa en azından bi keşkül kıvamı titreme yapabilirdi. ADD üzerinde bu sesli uyarıların yanısıra, simge olarak da gösteriyor. Mazda 6 larda titreme yapıyor sanırım. Sağlık olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Ömer :) faydam olduysa ne Mutlu . tam gönlüne göre bir araç oldu inşallah. inceleme tadında güzel yorum yazmışsın. Yolda sana eşlik etmiş kadar olduk :)

Ses konusunda bir kulağın duymadığı için sorun yaşamış olabilirsin. Ben hiç duymuyorum, bende sorun yok :P

Allah kem gözlerden saklasın :)

@ilhan'ım teveccühün :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.06.2016 at 18:32, tarahumara :

Arkadaşlar bugün İstanbul/Koşuyolu Merser bayisine uğradım. Bu mazda3 ün 2015 üretimi ama 2016 yılı için olan üretim modeli olduğunu söylediler. Bagaj bağlantı demirinde bir kaplama ve yolcu koltuğunda yükseklik ayarı var. Bu ikisi aracında olanlar var mı? 

Bundan bir şey anlamadım. Yeni gelecek 2016 modeller 2015 üretimi mi? Yoksa 15-16 arası ara üretim mi? Bir kaç ay sonra araba alacak olsak bu üretim 2016 model olup 2015 te üretilen model mi olacak yoksa direkt 2016 üretim mi olacak?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan bir şey anlamadım. Yeni gelecek 2016 modeller 2015 üretimi mi? Yoksa 15-16 arası ara üretim mi? Bir kaç ay sonra araba alacak olsak bu üretim 2016 model olup 2015 te üretilen model mi olacak yoksa direkt 2016 üretim mi olacak?

2016 üretim olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aa

3 minutes ago, Teknisyen said:

Teşekkür ederim.Niyeyse bu durumlardan çok kıllanıyorum :)

Araç kaç modelse üretimi de o yılda oluyor diye biliyorum ben. Benim aracım 2015 model mesela. Merserdeki bu araçta 2015 model. Sadece 2016 modellerde uygulamaya başlayacakları özelliklere erken başlamışlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun... Maşallah diyelim nazar değmesin [emoji4]

Foti' nin eli her yere uzanıyor ve elinden geleni de yapıyor sağolsun [emoji4]

Can'ım kardeşim benim :) Oraya da geleceğim inşallah. Kısmet olmadı bir türlü [emoji17] aklımdasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, tarahumara :

Aa

Araç kaç modelse üretimi de o yılda oluyor diye biliyorum ben. Benim aracım 2015 model mesela. Merserdeki bu araçta 2015 model. Sadece 2016 modellerde uygulamaya başlayacakları özelliklere erken başlamışlar. 

Peki bu 2016 üretim modeller Bayilere ne zaman gelir? Mazda 3 Dizellerle gelecek deniliyordu.Bu doğrumu yoksa yaz sonunu bulur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Can'ım kardeşim benim [emoji4] Oraya da geleceğim inşallah. Kısmet olmadı bir türlü [emoji17] aklımdasın

Ben bekliyorum foti... Gelmeden haber et yeter, Elazığ' da arkadaşın düğünü olcak tarih belli olsun yazcam sana, orada olursan görüşelim gardaş [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Teknisyen :

Peki bu 2016 üretim modeller Bayilere ne zaman gelir? Mazda 3 Dizellerle gelecek deniliyordu.Bu doğrumu yoksa yaz sonunu bulur mu?

2016 model Dizel Mazda 3 ler bu ay sonu gibi geliyor , az çok aynı zamanda benzinlilerin de gelmesi bekleniyor denmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hour ago, Teknisyen said:

2016 modeller için bir kaç ay sürer dendi merserden bana ve fiyatları yine zamlanacakmış epey. durup dururken zam yapıyor bunlarda anlayamadım bir türlü. dizel power sense e 110 isterseler şaşırmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk dikkatimi çeken sürücü tarafı cam oldu.Park halinde istedigin seviyede duruyor ama haraket halinde ya açık ya kapalı olabiliyor.Multimedya ekran hoşuma gitti,kullanışlı ama alışmak lazım.i-stop araç durduğunda değil frene sıkı bastiginda devreye giriyor ki iyi düşünülmüş.Farlara bayıldım sağa sola sellektör yapıp durdum.[emoji5]

Merkezi kilit tuşu arıyor insan orta konsolda mevcut yerini sevmedim.

En takıldığım şey ise kapıları kilitledikten sonra acma koluyla kapıların acılmaması.Kilit dilini açman lazım.

Konfora,sürüş keyfine,motor sesine,dış tasarıma laf yok.[emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Bora Yetkin :

İlk dikkatimi çeken sürücü tarafı cam oldu.Park halinde istedigin seviyede duruyor ama haraket halinde ya açık ya kapalı olabiliyor.Multimedya ekran hoşuma gitti,kullanışlı ama alışmak lazım.i-stop araç durduğunda değil frene sıkı bastiginda devreye giriyor ki iyi düşünülmüş.Farlara bayıldım sağa sola sellektör yapıp durdum.emoji5.png

En takıldığım şey ise kapıları kilitledikten sonra acma koluyla kapıların acılmaması.Kilit dilini açman lazım.

Konfora,sürüş keyfine,motor sesine,dış tasarıma laf yok.emoji4.png

Bora hocam selam,

- Öncelikli ilk sorum siz daha aracı, yeni mi test edip kullanabildiniz ? Çünkü ciddi ciddi bu aracı, bayağı bir zaman önce alma niyetindeydiniz. Bu arada bir ara sizden Focus izlenimleri diye bir konuda bekliyorum. :) 

İlk dikkatimi çeken sürücü tarafı cam oldu.Park halinde istedigin seviyede duruyor ama haraket halinde ya açık ya kapalı olabiliyor

- Camlar konusunda hareket halinde ya tamamen açık, yada tamamen kapalı mı diyorsunuz ? 3.Nesil Mazda 3 sahibi değilim ama, ben bu duruma ihtimal veremiyorum. Yani ilk aklıma gelen durum, sadece sürü tarafındaki camda tek dokunuşla camı indirip kaldırma özelliği mevcut. Acaba parmağınızı butonda fazla mı tuttunuz sorusu geliyor aklıma.

- Ama bu durum yolcuların özellikle ve özellikle çocukların güvenliği için geçerli. Kapı kolunu çekip  açıldığında bir önemi kalmıyor ki ! Bizde 2 çocuk var, guzuya bindiğimde ilk iş kapıları kilitlemek oluyor. Bu güne kadar kim bilir kaç defa kapı kolunu çekerek açma girişiminde bulunmuşlardır. Kullandığım her otomobilde kapı kilitlerinin sürücü kapısında olması taraftarıyım. Ön konsolda gereksiz tuş kalabalığı yapıyor.

Not: Konunu forumda mevcut konu başlığı altında birleştirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Bora Yetkin :

İlk dikkatimi çeken sürücü tarafı cam oldu.Park halinde istedigin seviyede duruyor ama haraket halinde ya açık ya kapalı olabiliyor.

Yarım açık olarak kullandım hocam, belki Ilhan Bey'in dediği gibi fazla basiyor olabilirsiniz dugmeye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Bora Yetkin :

İlk dikkatimi çeken sürücü tarafı cam oldu.Park halinde istedigin seviyede duruyor ama haraket halinde ya açık ya kapalı olabiliyor.Multimedya ekran hoşuma gitti,kullanışlı ama alışmak lazım.i-stop araç durduğunda değil frene sıkı bastiginda devreye giriyor ki iyi düşünülmüş.Farlara bayıldım sağa sola sellektör yapıp durdum.emoji5.png

Konfora,sürüş keyfine,motor sesine,dış tasarıma laf yok.emoji4.png

Bayi ilgisizliğinden dolayı mazda 3 almaktan vazgeçip, ford focus alan birinden bu kadar övgü dolu sözler duymak çok değerli benim için... Bir mazda 3, ford focus karşılaştırması güzel olurdu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, AreY :

Bayi ilgisizliğinden dolayı mazda 3 almaktan vazgeçip, ford focus alan birinden bu kadar övgü dolu sözler duymak çok değerli benim için... Bir mazda 3, ford focus karşılaştırması güzel olurdu...

bu likte mevcut :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, İlhan :
Bora hocam selam,

- Öncelikli ilk sorum siz daha aracı, yeni mi test edip kullanabildiniz ? Çünkü ciddi ciddi bu aracı, bayağı bir zaman önce alma niyetindeydiniz. Bu arada bir ara sizden Focus izlenimleri diye bir konuda bekliyorum. [emoji4] 

İlk dikkatimi çeken sürücü tarafı cam oldu.Park halinde istedigin seviyede duruyor ama haraket halinde ya açık ya kapalı olabiliyor

- Camlar konusunda hareket halinde ya tamamen açık, yada tamamen kapalı mı diyorsunuz ? 3.Nesil Mazda 3 sahibi değilim ama, ben bu duruma ihtimal veremiyorum. Yani ilk aklıma gelen durum, sadece sürü tarafındaki camda tek dokunuşla camı indirip kaldırma özelliği mevcut. Acaba parmağınızı butonda fazla mı tuttunuz sorusu geliyor aklıma.

- Ama bu durum yolcuların özellikle ve özellikle çocukların güvenliği için geçerli. Kapı kolunu çekip  açıldığında bir önemi kalmıyor ki ! Bizde 2 çocuk var, guzuya bindiğimde ilk iş kapıları kilitlemek oluyor. Bu güne kadar kim bilir kaç defa kapı kolunu çekerek açma girişiminde bulunmuşlardır. Kullandığım her otomobilde kapı kilitlerinin sürücü kapısında olması taraftarıyım. Ön konsolda gereksiz tuş kalabalığı yapıyor.

Not: Konunu forumda mevcut konu başlığı altında birleştirdim.

İlhan hocam surucu tarafi camda yanilmisim istediginiz seviyede duruyor benim acemiligim diyelim[emoji5]

Hocam bayi var,bayi var.burada cok bahsini etmek istemiyorum.[emoji5]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...