Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aliexpressten araca özel deri kaplama alın kaplayın. 

Bu üretim kalıtesini hala yükseltememiş olması kötü Mazdanın. Yakında BM kasaların direksiyon logoları da soyulmaya başlar demedi demeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Mutlu Tekir :

Aliexpressten araca özel deri kaplama alın kaplayın. 

Bu üretim kalıtesini hala yükseltememiş olması kötü Mazdanın. Yakında BM kasaların direksiyon logoları da soyulmaya başlar demedi demeyin.

Her seyi anliyorum ama direksiyon logolarini soymayi nasil beceriyorlar onu anlayamiyorum. Hic dokunmadiginiz bir sey nasil soyulur ki?

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hour ago, ediz07 said:

ben deri boyasi alip boyadim sifir gibi oldu. bu kronik bir sorun garantiniz varsa servis kayit alip degistiriyor degistirenler forumda var. benim garanti bitince kendim boyadim. 

Hangi deri boyasini aldiniz renk falan, link varsa atarsaniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Les_Chevaliers :

Hangi deri boyasini aldiniz renk falan, link varsa atarsaniz sevinirim

https://urun.n11.com/ayakkabi-bakim-kiti/u56-delta-deri-mont-canta-direksiyon-boyasisunger-P223802782

denemek için almıştım gayet iyi oldu. Dikiş yerlerini, plastik aksam ve krom yerlerini bantla kapatıp sunger ile boyayabilirsiniz.IMG_20180604_145835.thumb.jpg.7309ecac83807d18898e9f319fde05e0.jpg

IMG_20180604_161954.thumb.jpg.61e951af90d7c60d927c7b2308451a92.jpgerler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Tarahumara :

Her seyi anliyorum ama direksiyon logolarini soymayi nasil beceriyorlar onu anlayamiyorum. Hic dokunmadiginiz bir sey nasil soyulur ki?

Valla öyle de. Güneşten hep o da. Krom kaplama pul pul dökülüyor. :) hepsinin çözümü var da uğraştırması can sıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Leanback yorumunuz için teşekürler.  Aslında araştırdım internette  genellikle  hatam türk sitelerinde araştırmak oldu malesef millet olarak yoğurdum ekşi diyemiyoruz  genelde  kullanıcı yorumlarına baktım  çok olumsuz bişey göremedim ama yine haklisiniz daha detaya inmek lazımdı sonuçta ıyi para veriyoruz .. test sürüşlerine ben inanmıyorum 5 10 km de kimse bişey anlayamaz  . Günümüzde uzmanlar bile en az 150 km sonra  ve çeşitli  yollarda deneyerek fikir sahibi olabiliyorlar . Yakıt  konusu çok  takılmıyorum çünkü benzin fiyatı tr gibi değil ama yinede bu performansa bu tüketim çok.  Mazdanin diğer üst segment otomobillerini bildiğim için 3 u mazdaya  yakıştıramadım pek becerememişler özellikle artık konfor ve  sürüş konforu acısından koreli ve fransız üreticiler bile artık belli bi seviyeye gelmişken hic olmamış 3 .  Ben kendi acımdan bir daha bu segmentte bir araba bir daha almam gibi geliyor bu tecrübeden sonra  )) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Brk35 Yol sesi olarak kısa test sürüşü çok yardımcı olmayabilir ama 5-10km'de performansı anlardınız, rengini belli ederdi yani araba. Yalıtım (yol-rüzgar-motor) anlamında konfor arıyorsanız bu sınıftan vazgeçmenize gerek yok mutlaka Golf ve A3'ü bir deneyin, bu araçların bir üst sınıflardan yalıtım olarak cidden farkı yok. Belki Golfün yalıtımı Mazda 6'dan iyidir öyle söyleyim.

Koreli veya Fransız araçları da bir denemenizi öneririm sürüş konforu açısından Mazda'yı beğenmediyseniz, onları da beğenmezsiniz. 308'i kullandım ben arka aksı Mazda 3 gibi değil kuru sesli çalışıyor ve sarsıyor. 200 küsur binlik Mercedes CLA  bile çok sert ve rahatsız konfor olarak Mazda'ya göre, yol sesini de rüzgarı da fena alıyor içeri. Ford Focus dışında bu sınıfta Mazda 3'ten çok ileride bir sürüş konforu bulamazsınız (yeni İ30'u kullanmadım). Koltuk rahatsızsa yapacak bişey yok tabiki, bana cuk oluyor ama genel bir ayar eksikliği var gerçekten.

Ukraynada 1.5 tsi Golf'ler satılıyor mu? Bence 16 jantlı, 1.5 tsi 130hp Golf sizi çok memnun eder. Mazda'ya kıyasla cebinizden fazla bir ekstra da çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.06.2018 at 18:27, ediz07 :

https://urun.n11.com/ayakkabi-bakim-kiti/u56-delta-deri-mont-canta-direksiyon-boyasisunger-P223802782

denemek için almıştım gayet iyi oldu. Dikiş yerlerini, plastik aksam ve krom yerlerini bantla kapatıp sunger ile boyayabilirsiniz.IMG_20180604_145835.thumb.jpg.7309ecac83807d18898e9f319fde05e0.jpg

IMG_20180604_161954.thumb.jpg.61e951af90d7c60d927c7b2308451a92.jpgerler

Aracım 9 binde 2017elim flan terlemez zaten terlicek bi ortam yok  ukrayna ))) daha önce ki araçlarda hiç yaşamadım . Bu da mazda 3 lerin izalasyon gibi kronik bi problemi

20180621_151940.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Brk35 :

Aracım 9 binde 2017elim flan terlemez zaten terlicek bi ortam yok  ukrayna ))) daha önce ki araçlarda hiç yaşamadım . Bu da mazda 3 lerin izalasyon gibi kronik bi problemi

20180621_151940.jpg

Sizde ki makyajli kasa, bu makyajla değişen direksiyonda kullanilan deri çok ince gelmişti bana ve çok çabuk yipranacak gibi duruyordu, hislerimde yanilmamişim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Dün gece Mahmutbey gişelerinden Bahçeşehir istikametine giderken yorgunluğunda etkisiyle önde ki araca çok yaklaştım. O sıra telefona bildirim geldi ve bir an telefona baktım. 1 saniye bile değil ama o sırada araçtan bibibip sesini aldım neden olduğunu bilmiyorum ama öndeki araç ani fren yapmış ve malesef tam benim telefona baktığım o 1 saniye içinde olmuş bu olay. Neyse aracın koruma sistemi devreye girdi ve abs sisteminin çalıştığını fark ettim ve bende frene asıldım. Araçta bulunan ailem biraz sarsıldı ama kaza yapmadan bu tatsız olayı atlattık. Sanırım ben fren yapmasamda araç duracaktı. Demem o ki bu aracın güvenlik sistemleri gerçekten iyi çalışıyor. Umarım kimsenin kullanmasına gerek kalmaz ama yinede broşürde ki o özelliklerin sağlıklı çalıştığını görmek güven verici.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Squall :

Dün gece Mahmutbey gişelerinden Bahçeşehir istikametine giderken yorgunluğunda etkisiyle önde ki araca çok yaklaştım. O sıra telefona bildirim geldi ve bir an telefona baktım. 1 saniye bile değil ama o sırada araçtan bibibip sesini aldım neden olduğunu bilmiyorum ama öndeki araç ani fren yapmış ve malesef tam benim telefona baktığım o 1 saniye içinde olmuş bu olay. Neyse aracın koruma sistemi devreye girdi ve abs sisteminin çalıştığını fark ettim ve bende frene asıldım. Araçta bulunan ailem biraz sarsıldı ama kaza yapmadan bu tatsız olayı atlattık. Sanırım ben fren yapmasamda araç duracaktı. Demem o ki bu aracın güvenlik sistemleri gerçekten iyi çalışıyor. Umarım kimsenin kullanmasına gerek kalmaz ama yinede broşürde ki o özelliklerin sağlıklı çalıştığını görmek güven verici.

Bende buna benzer bir durumu, şehir içi güvenlik sisteminin abs yi aniden devreye sokmasi sayesinde kaza yapmadan atlattim çok şükür, sizede geçmiş olsun.

Şehir içi güvenlik sistemi 2 kere yayalara çarpmaktan 1 kerede önümde ki araca çarpmaktan kurtardi. Araci alirken bu kadar işime yarayacağini tahmin etmezdim yada nasil olsa güvenlik sistemim var diye anlik dikkatsizlikler yapar olduk 😎

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Squall :

Dün gece Mahmutbey gişelerinden...

Sizin aracınız, modeli ve paketi nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba. 3 / Power aracım.

@AreY teşekkürler, haklı olabilirsiniz. Aslında fazla zaman geçirince içinde dikkat kademeli olarak azalıyor. Sizede geçmiş olsun bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Mazda seven dostlar merhaba. Benim aracım 2018 mazda 3 powersense.  Aracımı alım aşamasında İzmir bayi sıkıntı yaşamış ve Mazda Türkiye nin olumlu yaklaşımı ile çözmüştüm. Aracımı alırken bir çok farklı modelin fiyat-güvenlik-konfor özelliklerini inceledikten sonra mazda 3 ümü almıştım ve diyorum ki iyi ki almışım. Artık bi yerden başka bir yere gitmek için değil, aracıma binmek için bir yere gidiyorum :) Mazda 3 alım arifesinde olan dostlara ışık tutması için söylüyorum ; eğer alacağınız araçta gelişmiş güvenlik sistemleri, konfor, kalite bekliyorsanız Mazda 3 ü düşünmeden alın.  Mazda 3 ün power ve p.sense deki güvenlik sistemlerini wv-opel de eklettiğinizde Mazda 3 ün uygun fiyatlı olduğunu görebilirsiniz.      

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Daha önce yazdığım direksiyon soyulma problemi iyice rahatsız edici boyuta geldi içerden çıkan lastik yapış yapış olmaya başladı ve servise gittim , konuyu bildiklerini kronik bir problem olduğunu söylediler fotoğraf çektiler ve ben dilekçe yazdım 2 hafta sonra servise çağırıp garanti den değiştirdiler....    Tam  çok şükür derken bu sefer sağ ayna bir açılıyor bir açılmıyor yarım açılıyor  saçmalamaya başladı  neyse yine servise gittim ve aynı bu da kronik bir problem olduğunu ve garantiden halledebileceklerini söylediler ve hallettiler.

Ama bu son damla oldu ve arabayı satmaya karar verdim ve çok şükür kurtuldum .  İmkanlar ve yapım gereği bu yaşıma kadar bir çok arabaya bindim gerek 0 gerek 2. El Mazda 3 bu güne kadar  sahibi olduğum en kötü 3 arabadan biri diyebilirim tam bir hayal kırıklığı oldu benim içim . 2017 de 0 km olarak aldim zaten konfor anlamında çok birseyler sunmuyor ve bunun yanına kronik problemler bitmiyor , hatta serviste çalışan çocukla samimiyet kurduk onun dediği LED farlarda çok geliyor o da kronik bir  diğer problem olduğunu söyledi .yanına birde parça  problemi  gerçekten var bir orijinal amblem için 15 iş gününden  başlıyorUkrayna Polonya ve Türkiye  gezdiğim bayiler .

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Brk35 :

Daha önce yazdığım direksiyon soyulma problemi iyice rahatsız edici boyuta geldi içerden çıkan lastik yapış yapış olmaya başladı ve servise gittim , konuyu bildiklerini kronik bir problem olduğunu söylediler fotoğraf çektiler ve ben dilekçe yazdım 2 hafta sonra servise çağırıp garanti den değiştirdiler....    Tam  çok şükür derken bu sefer sağ ayna bir açılıyor bir açılmıyor yarım açılıyor  saçmalamaya başladı  neyse yine servise gittim ve aynı bu da kronik bir problem olduğunu ve garantiden halledebileceklerini söylediler ve hallettiler.

Ama bu son damla oldu ve arabayı satmaya karar verdim ve çok şükür kurtuldum .  İmkanlar ve yapım gereği bu yaşıma kadar bir çok arabaya bindim gerek 0 gerek 2. El Mazda 3 bu güne kadar  sahibi olduğum en kötü 3 arabadan biri diyebilirim tam bir hayal kırıklığı oldu benim içim . 2017 de 0 km olarak aldim zaten konfor anlamında çok birseyler sunmuyor ve bunun yanına kronik problemler bitmiyor , hatta serviste çalışan çocukla samimiyet kurduk onun dediği LED farlarda çok geliyor o da kronik bir  diğer problem olduğunu söyledi .yanına birde parça  problemi  gerçekten var bir orijinal amblem için 15 iş gününden  başlıyorUkrayna Polonya ve Türkiye  gezdiğim bayiler .

Sizin durum biraz pire için yorgan yakmaya benzemiş. Direksiyonun soyulması ya da aynanın kapanmaması bir aracı kalitesiz yapmaz. Motor arıza ışığı yakması, mekanik sorun yaşatması ya da sizi yolda bıraksması kalitesiz bir araç yapar. Elbette bu kişiden kişiye değişen bir şey. Fiyat/performans olarak gayet başarılı bir araç Mazda 3. Gönlünüze göre bir araç bulursunuz umarım. Bu arada, Ukrayna'da olsam alacağım son araç 1.5 Mazda 3 olurdu heralde :)  ki mazda.ua sitesinde Mazda 3'ü de bulamadım nedense. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Tarahumara :

Sizin durum biraz pire için yorgan yakmaya benzemiş. Direksiyonun soyulması ya da aynanın kapanmaması bir aracı kalitesiz yapmaz. Motor arıza ışığı yakması, mekanik sorun yaşatması ya da sizi yolda bıraksması kalitesiz bir araç yapar. Elbette bu kişiden kişiye değişen bir şey. Fiyat/performans olarak gayet başarılı bir araç Mazda 3. Gönlünüze göre bir araç bulursunuz umarım. Bu arada, Ukrayna'da olsam alacağım son araç 1.5 Mazda 3 olurdu heralde :)  ki mazda.ua sitesinde Mazda 3'ü de bulamadım nedense. 

Yorumunuz için teşekkürler ..Siz söyleyince bende baktım çok ilginç gerçekten 3 yok sitede bunu takip edeceğim .. ben eski yazılarımda yazdım aracın yol sesi  izolasyonu koltuk konforu gibi çok tatmin olmadığım özellikleri de vardı üstüne birde  serviste yatıp kalkmaya başlayınca  bir birikim sonucu karar verdim .  Babamın tr de 2012 senesinde aldığı  x trail bu güne kadar servisten servise gitti sadece onunda aynaları otomatik  vb  fakat benim 2017 model aracım ki yazları tr de oluyorum araç yatıyor burada  15 bin km de sattım  servisten çıkmadık  sıfır bir ürün alıp bir de yüksek paralar ödeyip  stres  sahibi olmak  sinir bozucu  . 

Hatta şöyle bir anekdot aynı dönemde arkadaşımda araba bakıyordu onun bütçesine çok uymadı Mazda 3 gitti Renault captur aldı  burda Renault çok tutmaz o yüzden inanılmaz indirimler denk gelebiliyor o da iyi bir fiyata teşhir deki arabayı aldı  mutlu mesut biniyor en ufak bir problem yok  onuda düşününce koyuyor adama 🙂

Burda evet haklısıniz vergilerin yüksel olmadigi bir yerde alınacak en son arabalardan..  iyi dilekleriniz için teşekkürler  .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Brk35 :

Problemli bir üretime denk gelmişsiniz. Kurtulmanız isabet olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deri soyulması kronik olup da, kullanıcı hatası denerek müşterisini yollayan çok marka var TR de. Mazda benin bildiğim şimdiye kadar tüm soyulmaları kronik soyulma dedi ve değiştirdi.

Evet aynalarda belli bir seride kronik problem, hemen değişimi yapılıyor.

Captur çok yakın bir dostum da var. 3 kez otomatik vites değişimi yaşadı,  1.2 benzinli Motorla ilgilide sıkıntıları vardı komple revizyona girdi vs vs...

Mercedes de vosvos da falan ne kronik problemler var ! Arka pencerelerden su almalarmı mercedes ? Vallahi alanını yapmışlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2018 powersense sahibiyim. Benimde aracımda sağ ve sol aynanın  otomatik kapanması ile ilgili sıkıntı yaşadım. Biri kapanıp diğeri kapanmadı. Mazda Türkiye ye yazdım sıkıntıyı, izmir yeni mazda direk aradı ve ayna iç motorları direk garantiden değişti, ancak şunu rahatlıkla söylemeliyim; izmir yeni mazda müşteri odaklı, memnun etme üzerine çalışmayan bir bayi. Ancak Mazda Türkiye ile iletişime geçtiğimde gerçekten ilgi alaka harika. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...