Jump to content

Kuzey Amerika Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu

Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

North-American-Car-Truck-of-the-Year-201

Kuzey Amerika “Yılın Otomobili” ve “Pick-up, Çok Yönlü” kategorileri için finale kalan araçlar Detroit’te Automotive Press Association tarafından açıklandı.

Bu prestijli ödül için finale kalan otomobiller;Chevrolet Malibu, Honda Civic ve Mazda Mx-5 olurken, ikinci kategorideki adaylar ise; Honda Pilot, Nissan Titan XD ve Volvo XC90 oldu.

Adaylar

Bu yılın kazananları Kanada ve Birleşik Devletlerden gelen 53 otomotiv gazetecisi tarafından seçilecek. Jürinin oylarını vereceklerini otomobiller ise bulunduğumuz yıl içinde yeni standartlar belirleyen, dizayn, güvenlik, yol tutuşu, sürücü memnuniyeti ve fiyat/performans gibi çeşitli konularda üstünlük sahibi modeller olacaktır.

Ancak finale kalan araçların her biri çok güçlü adaylar oldukları için “Yılın En İyisi” oylamalarında seçimin kolay olmayacağını söyleyebiliriz. Özellikle araba kısmında rakipler birbirine çok yakın gözükmekte.

Kazanan araçlar ise Ocağın 11’inde Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarında açıklanacaklar. 

02_Overview_Features.jpg

civic-inline-1-850x489.jpg

2016-Chevrolet-Malibu-front-three-quarte

01-2016-honda-pilot-fd-1.jpg

2016-Nissan-Titan-XD-2.jpg

volvoxc902016-192.jpg

Kaynak

Detaylı bilgi : http://northamericancaroftheyear.org/

Tüm haberi görüntüle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

@Canuck biz kendisini daha Türkiye'de göremedik. Siz test ettiniz mi? Kanada'da çok rağbet gören  bir model olduğunu duymuştum civic'in. 1.5 litre turbolu olan versiyona epey methiyeler düzülüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mehmet Özdemir Hayir Mehmet test etme sansim olmadi henuz. Sadece gorunus acisindan eski nesil Civic'e gore cok daha iyi oldugunu soyleyebilirim. Eminim bol miktarda satarlar hem ABD'de hem de Kanada da. Kompakt sedan sinifinda Toyota Corolla ve Honda Civic, orta sinif sedanda ise Toyota Camry ile Honda Accord senelerdir bu segmentin aslan payini paylasiyor Kuzey Amerika'da.  

Ben bunlarin arasinda Honda'yi secerim sahsen. Bu siniftaki araclardan fazla bir performans beklenmez zaten ama Toyota'nin modelleri Honda'ya gore cok siradan, hic heyecan vermeyen yasli teyze arabasi gibi geliyor bana :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İsterse 5 sn olsun başkan.. Çok hissiz, zevksiz bir şanzıman... O vites atma hazzını yaşayamıyorsun. Ben şahsen beğenmiyorum ve bu şanzıman yüzünden araç sattım :) Düşük devirde (1000-2500)kullanmayı seviyorsan mükemmel bir şanzıman olabiliyor... Vites geçişi yok oransız bir şanzıman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
11.01.2016 at 23:05, M.E.G :

İsterse 5 sn olsun başkan.. Çok hissiz, zevksiz bir şanzıman... O vites atma hazzını yaşayamıyorsun. Ben şahsen beğenmiyorum ve bu şanzıman yüzünden araç sattım :) Düşük devirde (1000-2500)kullanmayı seviyorsan mükemmel bir şanzıman olabiliyor... Vites geçişi yok oransız bir şanzıman.

vay be 0-100'ün önüne şanzıman engeli çıkaracağını düşünmezdi :) ama sana %100 katılıyorum . 

ya bu civic ne kadar tipsiz bir araç ya 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vay be 0-100'ün önüne şanzıman engeli çıkaracağını düşünmezdi [emoji4] ama sana %100 katılıyorum . 

ya bu civic ne kadar tipsiz bir araç ya 

Yandan güzel görünüyor :D canlı canlı görmek lazım ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yandan güzel görünüyor [emoji3] canlı canlı görmek lazım ama.

Katılıyorum canlı gözle görüp, şimdiden ön yargılı davranmamak lazım. Şu var ki ufaktan ufaktan tasarımda bir şeyler yapmaya çalışıyor Honda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...