Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Sedan Bagaj Kısmından Gelen Ses

zelega
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Deneyimli  mazda kullanıcı  arkadaşlarım, aracı serviste bakıma soktum. Değişmesi  gerekenler değişti  (amortisör,z rot vs...) rot balans hepsi tmm, lastikler  değişti. Ama arkadan gelen sesi kesmedim. Ses çukurlara girince takirti  şeklinde bagajda Stepnenin üstündeki plastik muhafaza yapıyordur dedim. Onu çıkardım  1 gün onsuz kullandım aracı   ses yine kesilmedi. Bununla ilgili sizin de yaşadığınız  problemler  oldumu çözümü ne dır?ne yapmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ara benim guzuda vardı böyle benzer ses. Bagajdaki kriko koyma bölümünde, krikoyu iyi sabitlememişim o çıkarıyormuş meğer sesi. Bilmiyorum böyle bir durum söz konusu olabilir mi ama.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir keresinde arka camdan gelen ses olmuştu , serviste halletmişlerdi. Yani başkada , stepne üzerindeki plastikte yapmıyorsa sedanlarda koltuk arkasındaki pandizotu bir dinlesinler.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Mutlu Tekir :

sesi biraz daha açmanız lazım. amortisör takozu değişti mi? o da ses yapar kasislerde.

Evet değiştirdim. 

15 saat önce, İlhan :

Bir ara benim guzuda vardı böyle benzer ses. Bagajdaki kriko koyma bölümünde, krikoyu iyi sabitlememişim o çıkarıyormuş meğer sesi. Bilmiyorum böyle bir durum söz konusu olabilir mi ama.  

Krikoyuda sabitledik. Bende ondandır dedim.yinede ses var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir gün birisi aracı sürerken siz arka koltuklar inmiş ve bagaja erişebilecek konumda oturacaksınız. Ve şekilden şekile girerek sesin nereden geldiğini keşfetmeye çalışacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ses iki sacın birbirine sürtmesi gibi bir ses ise arka koltukların yaslandığı konsol saclarında punta kopması olabilir bendede bu ses vardı konsol plastiğini söktüm  en sonunda orda buldum kopan puntanın yerine akıllı vida sıktım ses kesildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçtada tıkırtı geliyordu.. Bağajı boşalttım ses kesilmedi.. Meğer bizim çocuk arka isofix bağlantı noktarındaki kapakları kaldırıp içine oyuncak araba atmış güç bela çıkarttım... Böyle bişeyde olabilir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genelde asfalt  yamalarindan yada yoldaki beyaz sert çizgilerden cukurlardan  geçerken  vuruntu şeklinde takirti yani.servis arka amortisör  ve amortisör takozundan dedi.çok para istedi.tanesine amortisör için 380 TL takoz için  180 TL dedi.kaldı öyle. Şimdilik  sesi çok acıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, zelega :

Genelde asfalt  yamalarindan yada yoldaki beyaz sert çizgilerden cukurlardan  geçerken  vuruntu şeklinde takirti yani.servis arka amortisör  ve amortisör takozundan dedi.çok para istedi.tanesine amortisör için 380 TL takoz için  180 TL dedi.kaldı öyle. Şimdilik  sesi çok acıyorum.

Arka z rotlara ve denge çubuğuna baktılar mı? Ben de  de aynı sorun vardı takur tukur ses geliyordu tümsek be bozuk yolda .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçtan da yoldaki en ufak yamada dahi gelirdi ama çukurlarda gelmezdi. arka z rot boşluk yapmıştı, değiştim ses kesildi. Amortisör ve amortisör takozu diyen servisin belgeleri, sertifikaları ellerinden alınmalı. Amortisör takozu sesi çukurlara girince tak diye vurur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhabalar. aracım 2009. hb otomatik.  Olduğu yerde direksiyonu saģa sola cevirince (hareket halinde de)  tarrk. turrk  ses yapmaya başladı yayların ordan geliyor. tamirci  amortisör takozu bilyesi dedi çukurlu yollardada sağ taraf tan lok lok vurun tular oluyor. alo. parça ve bir yeredaha. Şasi numarası vererek baktırdım uygun parça yok dediler..teçrubelerinize dayanarak.tespit doğrumudur.ve parçaýı şasi no ya göre nasıl bulabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aloparcada olur. şase no ile değil de marka model sene ile baktırın çıkar kesinlikle. KYB nin bilye+takoz şeklinde bir ürünü var, onu aldım kullanıyorum. Tespit doğrudur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Mutlu Tekir :

aloparcada olur. şase no ile değil de marka model sene ile baktırın çıkar kesinlikle. KYB nin bilye+takoz şeklinde bir ürünü var, onu aldım kullanıyorum. Tespit doğrudur.

Mutlu bey. aradım orayı şasi no ile baktılar  araç hb. olunca çıkmadı herhalde uyumlu parça yok dediler.parçalara baktığımda  görüyorum ama. gelir bide tamirçi söktüğün de olmazsa diye çok tereddüt ettim yok tam sipariş veriyordum yok deyince napcamı bilemedim. orda parça  74 +74+100 =248  hepsi. serviste 180 tl diyor biz takarsak  180 +180 +250 =610 tl  sağ sol işçilik 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla hb ile sedan ın amortisör takozlarının farklı olduğunu sanmıyorum. ama ilk nesil ile ikinci neslin amortisör takoz ve rulmanlarının aynı olduğunu biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Mutlu Tekir :

Mutlu bey. aradım orayı şasi no ile baktılar  araç hb. olunca çıkmadı herhalde uyumlu parça yok dediler.parçalara baktığımda  görüyorum ama. gelir bide tamirçi söktüğün de olmazsa diye çok tereddüt ettim yok tam sipariş veriyordum yok deyince napcamı bilemedim. orda parça  74 +74+100 =248  hepsi. serviste 180 tl diyor biz takarsak  180 +180 +250 =610 tl  sağ sol işçilik 

Screenshot_2016-02-03-21-44-11.png

Parça şu doğrumudur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar bugün  itibari  ile  sorun çözülmüştür.sorun arka amortisör  toz lastikleri,z rot lar, denge kolları  ve ön sağ  salıncaktan kaynaklıymis.ayrıca bagaj içindeki döşemelerin düğmeleri  kopmuş  sabitlendi. Ses olayı bitti.bagajda Stepnenin  olduğu  yerde şu birikintisi vardı.sebebi  arka stopların altındaki  sungerimsi contalar kurumuş ve çatlamış  oralardan şu almış, stoplari  sökunce altları ıslak ve camurluydu.contalarda değişti şu an için su sorunuda çözüldü. Bilginize...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...