Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Cam Motoru Arızası

cemkorkut
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçen gün güvenliklerle konuşmak için yolcu koltuğu tarafındaki camı indirdim. Park edip kapatmaya çalıştığımda cam yarım dahi açılmadan tekrar kapanıyordu. zamanım da yoktu bir arabaya sıfır yanaşarak bir nevi güvenlik önlemi aldım. daha sonra, daha önceki tecrübelerimden ucuzluğunu bildiğim herter'e götürdüm aracı, cam motorunda iki dişli kırılmış motoru değiştirdiler işçilik ve motor dahil 200 TL'ye yakın bir ücret çıktı. acaba bu motorların belirli bir ömrü mü var? sonuçta kimse cam motorunu zorlamaz, yahut 0 derecenin altında seyreden hava buna neden olmuş olabilir mi?

Ayrıca arka cam sileceğinin lastiğini de değiştirdim o da 35 TL civarında bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her mekanik bileşenin bir ömrü olur. Misal bi düğmenin 10000 basım ömrü vardır gibi. Aynı şey cam motorunda ki dişliler içinde geçerledir. Belli bir ömrü vardır ve sizin ki dolmuş. :) Fiyat olarak ne çok uygun ne çok pahalı geldi bana. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Semih Uluca :

Her mekanik bileşenin bir ömrü olur. Misal bi düğmenin 10000 basım ömrü vardır gibi. Aynı şey cam motorunda ki dişliler içinde geçerledir. Belli bir ömrü vardır ve sizin ki dolmuş. :) Fiyat olarak ne çok uygun ne çok pahalı geldi bana. :)

Evet aslında yetkili servis olunca insanın içi de rahat ediyor.. sadece durduk yere 235 TL masraf çıkması kötü :-(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...