Jump to content
hfmtekin

2010 Mazda 3 touring far kısılması

Tavsiye Edilen Mesajlar

hfmtekin    5
hfmtekin

Arkadaşlar herkese merhaba aracımda akşamları fark ettiğim bi olay var, farlar direksyonu çevirince,cam acma tuşuna basinca kısılıyor aküyü bugün değiştirdim fakat düzelmedi bu durum normalmi,yada ayni sorunu yaşayan varmi veya butun mazda 3 lerde boylemi ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Normal, zorlanan direksiyon pompası veya cam motoru daha fazla akım çekeceğinden far aydınlatmasının azalması normaldir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.493
Mehmet Özdemir

Bende de oluyor, normaldir. Direksiyon pompası marş dinamosundan sonra en fazla akım çeken eleman olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.646
Burak

Normal , bende de oluyor. Servis bizim araçlardaki direksiyonun elektrikli olduğunu söylemişti ( tam olarak ne anlama geldiğini sormadım :) ) bundan dolayı daha fazla etkileniyormuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.354
İlhan

Sadece farlarda değil içerideki konsol aydınlatmasında bile ton düşüklüğü olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emekli    113
emekli

@Burak elektrikli direksiyon bizdeki hidrolik direksiyonlara göre daha hafif daha kolay çevriliyor örneklersem parmağınla çevir gibi

ben şöyle bir tespit yapmıştım (eski arabamda) ben hidrolik direksiyonumu bir tur çevirirken elektrikli direksiyonda iki tur çevriliyordu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hfmtekin    5
hfmtekin

Yani bana özel bi sıkıntı yok herkese teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cemkorkut    51
cemkorkut
21 dakika önce, emekli :

@Burak elektrikli direksiyon bizdeki hidrolik direksiyonlara göre daha hafif daha kolay çevriliyor örneklersem parmağınla çevir gibi

ben şöyle bir tespit yapmıştım (eski arabamda) ben hidrolik direksiyonumu bir tur çevirirken elektrikli direksiyonda iki tur çevriliyordu

Yalnız bizim Mazdalarin kolay çevrilen hali buysa hidrolik olduklarında nasıl bir hal alırlar bilmiyorum. Her serviste direksiyonun sert olduğunu söylüyorum. Düzeldi deseler de hep aynı sertlikte. Kış başlayıp hava - dereceleri görmeye başlayınca kendi kendine yumuşadı :-)

Bu far kısılması olayina dikkat etmemiştim. Bugün ben de deneyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Hidrolik direksiiyonu sert olanlar için..

- hidrolik yağınızı tamamen değiştirin

- amortisör takozu ve rulmanlarını değiştirin

- direksiyon milindeki hareketli parçalara önce wd40 sıkıp ardından bir güzel silerek temizleyin ve sıvı gres sıkın. Ardından birkaç gün sonra da katı grese bulayın.

benim direksiyonu şu anda serçe parmağıyla bile çevirebiliyorum.

hidrolik pompası elektriklidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.