Jump to content

2010 Mazda 3 touring far kısılması

hfmtekin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese merhaba aracımda akşamları fark ettiğim bi olay var, farlar direksyonu çevirince,cam acma tuşuna basinca kısılıyor aküyü bugün değiştirdim fakat düzelmedi bu durum normalmi,yada ayni sorunu yaşayan varmi veya butun mazda 3 lerde boylemi ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal , bende de oluyor. Servis bizim araçlardaki direksiyonun elektrikli olduğunu söylemişti ( tam olarak ne anlama geldiğini sormadım :) ) bundan dolayı daha fazla etkileniyormuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Burak elektrikli direksiyon bizdeki hidrolik direksiyonlara göre daha hafif daha kolay çevriliyor örneklersem parmağınla çevir gibi

ben şöyle bir tespit yapmıştım (eski arabamda) ben hidrolik direksiyonumu bir tur çevirirken elektrikli direksiyonda iki tur çevriliyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, emekli :

@Burak elektrikli direksiyon bizdeki hidrolik direksiyonlara göre daha hafif daha kolay çevriliyor örneklersem parmağınla çevir gibi

ben şöyle bir tespit yapmıştım (eski arabamda) ben hidrolik direksiyonumu bir tur çevirirken elektrikli direksiyonda iki tur çevriliyordu

Yalnız bizim Mazdalarin kolay çevrilen hali buysa hidrolik olduklarında nasıl bir hal alırlar bilmiyorum. Her serviste direksiyonun sert olduğunu söylüyorum. Düzeldi deseler de hep aynı sertlikte. Kış başlayıp hava - dereceleri görmeye başlayınca kendi kendine yumuşadı :-)

Bu far kısılması olayina dikkat etmemiştim. Bugün ben de deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

belkide sistemden sisteme değişiklik vardır mesela bu aracım sanki eski aracıma göre bir tık daha sert olduğunu hissediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hidrolik direksiiyonu sert olanlar için..

- hidrolik yağınızı tamamen değiştirin

- amortisör takozu ve rulmanlarını değiştirin

- direksiyon milindeki hareketli parçalara önce wd40 sıkıp ardından bir güzel silerek temizleyin ve sıvı gres sıkın. Ardından birkaç gün sonra da katı grese bulayın.

benim direksiyonu şu anda serçe parmağıyla bile çevirebiliyorum.

hidrolik pompası elektriklidir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...