Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Cam Suyu Motoru Şiddeti

cemkorkut
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçen servise cam motoru için gittiğimde, usta arka cam suyunun tıkalı olduğunu söyledi. zamanım olmadığı için yaptırmadım. sonra fark ettim ki bir tıkanıklık yok sadece su bitmiş.. fakat şimdi ön camda diğer arabalar ile kıyasladığım vakit çok düşük bir şiddette cama su püskürtmekte,. bu şiddetin bir ayarı var mı yoksa ben buna odaklandığım için mi böyle görmeye başladım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikli olarak kaputtaki Püskürtme uçlarını kontrol edebilirsin.  İğne tarzı bir şeyle açısını tekrardan ayarlayabilirsin. Hortumda bir tıkanma çatlak, kaçak vs olabilir. Depo ile püskürtme ucu arasındaki hortum kontrol edilmeli. Püskürtme ucundaki hortum girişi çıkartılarak, suyun püskürtmesi sağlanarak. Hortumun ucundaki suyun çıkış şiddeti kontrol edilebilir. Kuvvetli ise, püskürtme ucunda problem var demektir. Bu arada dikkat kendinizi ıslatmayın. :)

Bu arada cam suyu deposuna nasıl su koyuyorsunuz genelde ?

Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

Öncelikli olarak kaputtaki Püskürtme uçlarını kontrol edebilirsin.  İğne tarzı bir şeyle açısını tekrardan ayarlayabilirsin. Hortumda bir tıkanma çatlak, kaçak vs olabilir. Depo ile püskürtme ucu arasındaki hortum kontrol edilmeli. Püskürtme ucundaki hortum girişi çıkartılarak, suyun püskürtmesi sağlanarak. Hortumun ucundaki suyun çıkış şiddeti kontrol edilebilir. Kuvvetli ise, püskürtme ucunda problem var demektir. Bu arada dikkat kendinizi ıslatmayın. :)

Bu arada cam suyu deposuna nasıl su koyuyorsunuz genelde ?

Kolay gelsin.

ben kesin kendimi ıslatırım :-)

kaputu açarak dışardan aldığım antifrizli suyu kendim koydum geçenlerde daha önce serviste koymuşlardı.. bazen arabada pet şişede su kalmışsa onu dahi koyuyorum :-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, cemkorkut :

ben kesin kendimi ıslatırım :-)

kaputu açarak dışardan aldığım antifrizli suyu kendim koydum geçenlerde daha önce serviste koymuşlardı.. bazen arabada pet şişede su kalmışsa onu dahi koyuyorum :-)

Oto yıkamacılarda, akaryakıt istasyonlardında filan normal çeşme suyu eklemede. Çünkü onlar kuyu suyu kullanıyorlar. İnanılmaz derecede kireçli oluyor suları. Onun haricindeki sular çok daha masum kalır. Bende akaryakıt istasyonundaki cam suları indirime girdiğinde alır atarım kenara.. Olmadı acil durumda evdeki arıtma cihazından su çeker koyarım.

Şimdi güleceksin belki bu dediğime @cemkorkut. Cam suyu deposuna klima suyu koyanlar var. Hani şu split klimaların dış ünitelerinden su damlar ya.. Onu bir bidona biriktirip ütüde ve cam suyu deposunda kullananlar var. Saf su olmasından ötürü. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nozzle veya hortumlardaki tıkanıklıklardan şikayetçiyseniz; cam suyunuza etil alkol ekleyin. hem buz tutan camı silecekleriniz daha rahat temizleyecektir. ^-^

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

su için en basiti evde çay yada kahveden artan kaynamış suyu kullanmak hem artan su ziyan olmaz hemde hergün kaynamış su mevcut olabiliyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de geçen bir yapı firmasında indirime giren kokulu camsuyundan almıştım.. benim de arabamda sürekli artan pet şişe suları mevcut oluyor.. ama kaynamış su kullanmak güzel bir şey.. etil alkol ve klima suyu çok orijinal. özellikle bu konusunda etkisi olursa ankarada yaşayan benim için çok iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, NeW3 :

Acaba lider makine üreticilerinin birinci tercihini bizde kullansakmi? CALGON :)

Yok valla calgonun faydası yok. Ona verilecek parayla rezistans aynı fiyattaymış. :) Boşuna o kadar para calgona veriliyor yani.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...